Facials në shtëpi hidratues


Nga kohët e lashta, njerëzit ishin të shqetësuar për ruajtjen e të rinjve dhe bukuri. Për këto qëllime, të përdorin mjete të ndryshme dhe të drejtuar për truket të ndryshme. Recipes përtëritje kaluar nga brezi në brez, dhe shumë prej tyre kanë mbijetuar. Edhe pse cosmetology ofron një larmi të madhe të mënyrave dhe mjeteve për përtëritje, por metodat më të popullarizuara të përdorura kohë të gjatë dhe që mund të ndihmojë në ruajtjen e rinisë jashtë më pak se procedurat e shtrenjta kozmetike.


Ne ju sugjerojmë të njoh veten me metodat më efektive tradicionale dhe të zgjedhin më të mirë hidratues shtëpi maska ​​e fytyrës që do të përshtaten.

Facials Fruta
Nuk është sekret se frutat dhe perimet përmbajnë një sasi të madhe të ushqyesve dhe minerale, kështu që pse të mos përdorin ato si një mjet për përtëritje.

- Banane Maskë
Recetë e Facials hidratues shtëpi shumë të thjeshtë. Merrni 2 lugë banane pjekur, gatuaj brumin për të formuar një slurry dhe shtoni 1 lugë çaji qumësht. Rezulton Maska aplikoni në fytyrë për 20 minuta. Heq pads pambuku zhytur në qumësht. Kjo maskë ndihmon rrudhave, ushqen dhe moisturizes lëkurës, përmirësimin elasticitetin e saj dhe tonin. Lëkura duket e freskët.


- Maskë rrushit
Merrni 2 lugë verë, garzë lagësht dhe korrigjoj ato në fytyrë për 20 minuta. Pas procedurës duhet shpëlarje fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Maskë tone mira lëkurën dhe parandalon reduktimin e elasticitetit. Mundësia e dytë është një maskë rrushit. Merrni rrushit të freskët gjelbër, të prerë në gjysmë dhe të vënë në fytyrë. Gjithashtu, të mbajë 20 minuta, del me të larë me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë një moisturizer ose ushqyes.

- Maskë vezë-limon
Për të përgatitur këtë maskë duhet të përzierje e verdhë veze veze me një lugë çaji me vaj ulliri, shtoni një çaj pak brewed fllad dhe disa pika lëng limoni. Maskë është aplikuar për 20 minuta, del me të larë me ujë të ngrohtë. Kjo maskë ndihmon të qetë dhe moisturize lëkurës dhe përmirëson qarkullimin e gjakut.


- Patate Maskë freskuese
Receta e hidratues shtëpi Facials thjeshtë dhe efektive. Aplikoni patate ngrohtë pure në fytyrë dhe të lënë për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë. Kjo maskë ndihmon për të hequr qafe e rrudhave dhe të mirë ushqen dhe moisturizes lëkurë të thatë.

- Maskë me herbs
Siç është e njohur herbs janë një burim i ushqyesve, në qoftë se ju doni të pasuruar lëkurën tuaj me ushqyesve, kjo maskë është pikërisht ajo që ju duhet. Pas procedurës, lëkura juaj do të shkëlqejë pastërtinë dhe shëndetin. Merrni në proporcione të barabarta me bar të tilla: bar, Yarrow, lule bli, gjethe delli, luleshtrydhe dhe currants. Përzierje përzierje dhe për të marrë 4 lugë dhe i hedh ujë të valë. Slurry ftohur u aplikuar në fytyrë dhe qafë për 20 minuta, del me të larë me ujë të ftohtë. Rezultate të mira për ruajtjen e lëkurës rinore, të japin trajtime mjaltë.


- Facials mjaltë
Mjalti është i njohur të jetë një produkt shumë i dobishëm. Përmbajtja e substancave biologjikisht aktive, të mëdha, dhe në qoftë se ju nuk jeni alergjik në mjaltë dhe komponentëve të tij, mjaltë maskë që ju të gjeni.

- Maskë mjaltë-limon
Kjo maskë është një mjet i shkëlqyer për të hequr Freckles, spote moshës dhe lëkurës rrufetë. Për përgatitjen e tij është lëng i nevojshëm i 1 limoni të përzier me 4 teaspoons e mjaltë. Lubricates leckë përzierje kozmetike dhe të vënë në fytyrën 3 herë në ditë për 20 minuta. Përzierje mund të ruhen në frigorifer për një javë. Një veprim i mirë për lëkurën e bën maska ​​nga produktet e qumështit si djathi dhe salcë kosi.


Facials qumështit

- Maskë kosi-gjizë
Një lugë çaji djathë përzierje me 2 teaspoons e salcë kosi dhe shtoni një majë e kripë. Një maskë aplikuar në fytyrë dhe qafë dhe të lënë për 15 minuta. Shoot maskë me një disk pambuku duhet zhytur në qumësht të ngrohtë apo ujë mineral. Pas procedurës, të aplikojnë moisturizer. Një maskë e tillë duhet të bëhet 2 herë në javë. Ajo përkryer ushqen lëkurën.

- Maskë freskuese Bulmet
1 lugë gjelle miell rassvesty duhet të shtoni qumësht dhe vezë e verdhë veze. Duhet të shkojnë në masë që ka konsistencën e salcë kosi. Aplikoni maskë për 20 minuta dhe del me të larë me ujë me lëng limoni. Lëng duhet të jetë pak thartë, për atë gotë me lëng limoni me ujë duhet jo më shumë se një lugë çaji. Maskë përkryer zbut lëkurën.


Përveç sa më sipër ka shumë mjete të mahnitshme popullore të aftë për të qëndrimit të gjatë të rinj lëkurën tuaj. Për shembull, vaj bajame. Kjo është një mënyrë unike për rinovimin e lëkurës. Përgatitja e një maskë të bazuar në të është mjaft e thjeshtë, por efekti i përdorimit të mrekullueshme.

- Maskë me vajra bajame
Vaj bajame duhet të sjellë poshtë të mirë dhe të aplikoni në fytyrë dhe në trup pas një dush të ngrohtë relaksuese. Maskë Veprimi për shkak të faktit se vaj bajame në fshikullim ngopur me oksigjen, duke rezultuar në të shkëlqyer anti-plakje antioxidant marrë.


Nëse keni nevojë për të shpejt vënë veten në mënyrë që, për shembull, kur i afrohet rast ose të papritura mysafirët festive, ne ju rekomandojmë të përdorni një anti-plakje dhe hidratues maskë në shtëpi të veçantë për një person i cili do të ndihmojë lëkurën tuaj duken rrezatues dhe të shëndetshme. Për të përgatitur maska ​​duhet të zhvishem finely copëtuar limoni, shtoni 1 lugë çaji lëng limoni 15 lugë çaji bajame krunde dhe 1 proteina. Llokoçis deri në konsistencën e brumë dhe e vënë atë në fytyrë. Mbani maskë duhet më pak se 10 minuta me makinë dhe xhiruar kozmetike zhytur në ujë të ftohtë. Por vini re se maskë shpesh mund të bëjë jo më shumë se 1 - 2. herë në muaj, përndryshe lëkura do të jetë një peshë të madhe.