Maska Shtëpi receta për duart


Natyra shpërblen burrat bukurinë. Dhe në mënyrë që të ruajë këtë bukuri, dhe rritjen e stresit kanë nevojë për kujdes dhe kujdes për trupin e tij. Shumë gra të kujdeset për flokët, kujdesin e tyre nominale. Dhe kështu harrojmë për duart e tyre. Dhe ata japin moshën e një gruaje të vërtetë është. Në këtë artikull ne do të mësojnë në lidhje me hidratues maska ​​për duar që mund të bëhen në shtëpi. Pas maska ​​shtëpi receta për duar - naturalness dhe cilësisë!
Dallimet në temperaturë, sezonin e ftohtë të ndikojë negativisht në lëkurë, duke e bërë atë të thatë dhe të vdekur. Duart janë të ballafaquar çdo ditë me numër të madh të faktorëve të bezdisshëm. Ajo kimike shtëpiake, detergjenteve, pastrimin e produkteve, të cilat në kombinim me ujë fort vыsuzhyvayut lëkurës. Për të reduktuar rrezikun e ekspozimit të tillë duhet të përdoret huyazytsi doreza. Dhe për të bërë për të mbrojtur maska ​​shtëpi receta për duart. Tregu kozmetike ofron një shumëllojshmëri të gjerë të maska, krem ​​për duart. Por të jetë i sigurt për cilësinë e produktit, përbërësit naturalness është e mundur për të përgatitur maska ​​në shtëpi. Një nga përbërësit kryesorë të përdorura Këto maska ​​djathë. Kjo ndihmon për të zbutur lëkurën dhe hydration.Maska për duartMaskë me djathë dhe lëng majdanozMix tre teaspoons e pa yndyrë kos, një lugë çaji me lëng majdanoz dhe lugë çaji jo të plotë të vajit të mëlçisë cod. Për të marrë nga lëng majdanoz, ajo duhet të fiksime përmes një mulli mishit. Nga përzierje rezulton shtrydh lëng lëshuar. Kjo maskë vënë në duart tuaja për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.Maskë me djathë dhe çaj jeshilMix dy lugë pa yndyrë gjizë me gjallëri limon. Shto një lugë gjelle e çajit të gjelbër dhe një lugë çaji me vaj ulliri. Vendos përzierje në flladin frigorifer për gjysmë ore. Kjo maskë vënë në duart tuaja për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.
Strawberry MaskëPure luleshtrydhe të freskëta, shtoni një lugë gjelle salcë kosi, disa pika të vajit të ullirit. Kjo maskë vënë në duart tuaja për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.Maskë kungullMix dy lugë bollgur grimcuar dhe krem. Shto integruar në një rende gjobë kungull i njomë rinj peeled. Të gjitha përzierje tërësisht. Recipes tilla maska ​​për duar shumë të efektshme, të aplikojnë atë në duart tuaja për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.

Banane MaskëBanane është e pasur me vitamina që janë të dobishme për lëkurën. Banane pure me disa pika të vajit të ullirit. Llokoçis përzierje, të ngrohur atë rreth ngrohjes mesme, nxitje për të formuar një slurry. Kjo maskë vënë në duart tuaja për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ngrohtë.Lemon-patate maskëBoil dy patate "në uniformë". Shto lëng limoni. Përhapjen përzierje. Mos le të freskët. Vendos maskë në duart tuaja shtresë yndyrore, zvarrit duart në qese plastike dhe kështu të mbajë për 15 minuta. Pastaj pije me ujë të ngrohtë dhe krem ​​diskreditimi dorës. Dhe gjatë natës të madhe furçë duart efekt me një përzierje të verdhë veze dhe një lugë gjelle mjaltë.
Maskë rrushitPërgatitja bollgur, bluaj ato. Mix tul e rrushit për të formuar një slurry, se ajo nuk ishte hustovata rrodhi. Të tilla Vendos maskë në duart tuaja shtresë yndyrore, duke e bërë masazh në mocionet rrethore për 5 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe të aplikoni krem ​​të lëkurës për duart.Maskë ushqyeseMix një lugë çaji mjaltë me një lugë gjelle lëng aloe. Shtoni 10 ml vaj vegjetal dhe disa pika të vajit vegjetal (të mjaftueshme për të të jetë në dy pika): eukalipt, karamele mente, livando, trumzë. E gjithë kjo përzierje dhe të aplikoni në lëkurën. Duart rrëshqitje në qese plastike dhe për të mbajtur këtë maskë 40 minuta. Shpëlaj me ujë të ngrohtë dhe të aplikoni krem ​​të lëkurës për duart.
Maskë freskueseTë përshtatshme për plakjen e lëkurës. Ofron duart butësi, silkiness, zbut lëkurën dhe zbut rrudhat. Ndara verdhë veze nga veza. Përziejnë atë me një lugë çaji bollgur. Shto një lugë gjelle mjaltë. Kjo maskë vënë në duart tuaja para se të shkojnë në shtrat natën dhe vishni doreza pambuku. Në mëngjes, pije zonat e mbetura të maskë me ujë të ngrohtë. Nga ana, aplikoni moisturizer.Lemon-mjaltë maskëNdara verdhë veze nga veza. Përziejnë atë me lëng të një limoni. Shto 25 g vaj bajame dhe mjaltë. Kjo maskë vënë në duart tuaja para se të shkojnë në shtrat natën dhe vishni doreza pambuku. Në mëngjes, pije zonat e mbetura të maskë me ujë të ngrohtë. Nga ana, aplikoni krem ​​ushqyes.
Maskë VezaTë përshtatshme për plakjen e lëkurës. Ndara verdhë veze nga veza. Përziejnë atë me një lugë gjelle mjaltë dhe një lugë çaji bollgur. Kjo maskë vënë në duart tuaja para se të shkojnë në shtrat natën dhe vishni doreza pambuku. Në mëngjes, pije zonat e mbetura të maskë me ujë të ngrohtë.Maskë mjaltëOfron butësi të lëkurës, zbut atë. Ndara verdhë veze nga veza. Shtoni në disa pika lëng limoni bajame dhe vaj ulliri, dhe mjaltë. Kjo maskë vënë në duart tuaja para se të shkojnë në shtrat natën dhe vishni doreza pambuku. Në mëngjes, pije zonat e mbetura të maskë me ujë të ngrohtë.
Honey-glicerinë maskëRecipes tilla maska ​​për duar të përshtatshme për lëkurë të ashpër. Mix dy lugë ujë me një lugë çaji glicerinë, shtoni një lugë çaji mjaltë. Vendos një lugë çaji bollgur gruri apo miell. Kjo maskë vënë në duart tuaja për 20 minuta, pastaj pije me ujë të ftohtë.
Maskë e patateKjo maskë zbut dhe zbut lëkurën. Mix pak qumësht me një patate të ziera pak. Pure përzierje në një gjendje të pure. Vënë në duart tuaja për 2-3 orë, pastaj pije me ujë të ftohtë.
Maskë mjaltë-patatePër lëkurë të plasaritura. Mix një lugë çaji mjaltë me patate të papërpunuara integruar. Shtoni disa pika të karrota, lakër, ose lëng limoni.