Sekretet e grave si të luftuar celulitin


Problemi Celuliti i njohur për shumë gra. Kjo dukuri të pakëndshme në fjalë dhe vajzat dhe gratë rritur shumë i ri, pa marrë parasysh fizikun dhe parametrat fizike të trupit. Ju mund të jetë i befasuar për të mësuar se celulitit është jo vetëm njerëzit mbipeshë, por edhe vajza shumë të rinj e hollë, modele të lartë, dhe madje edhe atletët profesion që thjesht nuk kanë asnjë celulitin.
Atëherë çfarë është çështja? Mundohuni të kuptoni se çfarë përbën celulitin dhe si të merren me këtë fenomen të pakëndshme. Celuliti nuk është shfaqja e rrezikshme e urryer "lëvozhgë portokalli", si ne të imagjinojmë se. Çdo gjë është shumë më e komplikuar dhe serioze. Në të vërtetë, celulitit - ajo është shfaqje e jashtme e një sëmundjeje të rëndë të indit lidhor. Sekretet e grave si të luftuar celulitin thjeshtë dhe në të njëjtën kohë efektive.Format Cellulite dhe prevalenca e tyre
Beauticians dallojë disa forma të celulitit. Ajo formon, të tilla si celulitit kompakt, ujë apo celulitit qelizore dhe celulitin lokale. Konsideroni çdo nga format më në detaje. Celuliti kompakt formuar nga compaction apo fibrozë të indit lidhës, të cilat shpesh shkaktojnë një shkelje të qarkullimit limfatike në trup. Ky lloj i celulitit është gjetur më shpesh në të moshuarit, dhe kjo është jashtëzakonisht e vështirë për të trajtuar, si zhvillohet gjatë një periudhe të gjatë. Compact celulitin grua ka shumë shqetësim, si vende që impresionuar tyre mund të jetë shumë e ndjeshme dhe madje edhe të dhimbshme. Uji ose qelizë celulitit - është shpesh një sëmundje e trashëguar e karakterizuar nga akumulimin e qelizave yndyrë në ujë, jo yndyrë. Ky lloj i celulitit ndryshon përmasat e trupit, shpesh grumbullohen në ijet e femrave. Cellulite lokal - është forma më e zakonshme e celulitit.


Kjo është ajo që ne shpesh e shikojnë plazhet ku trupi i gruas në dukje të pakta e "zbukuruar" urryer "lëvozhgë portokalli". Gratë që vuajnë nga celuliti lokal, shpesh këshilluar që të shkojë në një dietë dhe të bëjë stërvitje. Megjithatë, rezultati është shpesh shumë më pak siç pritej, që natyrisht shkakton frustrim dhe zhgënjim i seksit të drejtë.

Vlen të theksohet se celuliti është më e zakonshme në kofshët dhe mollaqe, dhe kjo do të bien dakord, nayspokuslyvisha pjesë e trupit të femrës dhe modifikimet e saj të natyrshme të irritojë gratë. Mjekësi sot di shumë metoda dhe forma të celulitit luftarake. Për shkak të përmirësimit të teknologjive mjekësore luftojnë me celulitin bëhet më i frytshëm. Megjithatë, para se të fillojnë të merren me këtë fenomen të pakëndshme, është e nevojshme për të kërkuar kujdes cilësor shëndetësor. Sepse vetëm personel të kualifikuar do të vini ju personalisht duhet teknikë për të luftuar celulitin.


Sekretet e grave, si të tejkalohen celulitit, qëndron fakti se ju duhet të filloni me ndryshime në dietë. Përveç kësaj, ju duhet gjithashtu të rregullojë futje fluide, ka disa lloje të ushqimeve që janë mundësisht konsumuar rregullisht në dietë. E para dhe një nga komponentët më të rëndësishëm për zhvillimin e shëndetshëm të qelizave në trupin tonë është proteina. Proteina në sasi më të madhe në ushqime të tilla si pule, mish, bishtajore dhe arra. Konsumojnë ato, ju jeni duke ndihmuar trupin tuaj të funksionojë në mënyrën e duhur dhe për të krijuar qelizat e shëndetshme. Elementi tjetër që do të shtohet në dietë celulitit është lecithin, ekspertët rekomandojnë marrjen lytsytyn si shtesa ushqimore ose të hani më shumë ushqime që janë të pasura në to. Kjo produkte të tilla si spinaq, domate, soje dhe vezët.


Një tjetër komponent i domosdoshëm i fshehtë femërore se si për të luftuar celulitin dhe dietë e duhur janë acid yndyror. Ata janë gjetur në peshk, sidomos në të kuqe, arra, avocados dhe ullinjtë. Këto tre komponentët e një dietë të shëndetshme janë të rëndësishme në mbajtjen e trupit tuaj të shëndetshëm dhe ka hequr të fenomenit të pakëndshme e celulitit. Megjithatë, përveç faktit se ju pini është gjithashtu e rëndësishme dhe çfarë ju pini. Unë nuk mendoj për të cilët bëhet zbulimi se të hahet një shumëllojshmëri të sodas dhe lëngje të konservuara, ju jo vetëm të shtoni një shëndet, por edhe të sjellë trupin në dehidratim. Prandaj, e vetmja pije e dobishme është i pastër, edhe ju mund të pranverës ujë. Ekspertët rekomandojnë të pijshëm të paktën tetë gota ujë në ditë. Ju gjithashtu mund të përdorni lëng shegë (natyrore) ose çaj mjedër.


Pasi ju të përshtateni dietën tuaj, të ndryshojë qëndrimin tuaj ndaj aktivitetit fizik. Megjithatë, ajo është ushtrim lejon trupin tuaj duke lëvizur dhe të qëndrojnë fleksibël, të zvogëlojë sasinë e yndyrë trupit dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në trup, sipas një ndikim pozitiv në përmirësimin e gjendjen e lëkurës. Në ditët e sotme, tregu ofron një mjet gjithnjë e më të ndryshme për të luftuar celulitin, dhe çdo mjet premton një efekt të madh. Në fakt, përfitimet e të gjithë atyre krem ​​të shtrenjta dhe shtojcave dietik është minimal. Edhe pse në aneksin e metodat e mësipërme, të ushqyerit e duhur dhe aktivitet të rregullt fizik, krem ​​me masazh të lehta e fushat me probleme pak mund të përmirësojë lëkurën tuaj. Megjithatë, vetëm një ndikim të plotë mund të parandalojnë dhe të përmirësojë ndjeshëm gjendjen e trupit si një e tërë dhe gjendjen e zonave problematike veç e veç. Ka një keqkuptim që kirurgji plastike mund të lehtësojë së bashku dhe të gjitha problemet me celulitin. Në fakt, kjo nuk është kështu. Kirurgji plastike heq vetëm manifestime të jashtme, dhe nuk ndikojnë në shkaqet e saj themelore. Pas të gjitha sekretet se si gratë luftojnë celulitin të arritur efekte më të mira.