Elos përtëritje Fjala e fundit në cosmetology


Ndryshimet e njeriut trupit me moshën, këto tregon të lëkurës, rrudhat, venat merimangë, lëkura e qafës dhe të përballet me droops, ka defekte të tjera të cilat panë në pasqyrë, na tregoni në lidhje me plakjen. Në zemër ne jemi ende të rinj dhe duan, çfarë vështrim ishte e përshtatshme. Natyrisht, ju filloni të mendoni se si të rregullohet kjo e cila metodë për t'u përdorur dhe të mos dëmtojë veten. Gënjeshtra në një tavolinë në një kirurg plastik nuk dëshiron dhe nuk i japin krem ​​efekt. Në ndihmën e teknologjisë moderne, ajo Elos përtëritje.


Elos përtëritje fjalën e fundit në cosmetology, sepse kjo metodë efekte minimale anësore dhe mundësinë e trajtimeve në sallonet e bukurisë.

Parimi i funksionimit
Bazuar në përdorimin e dy llojeve të energjisë - dritës dhe energjisë elektrike. Ato ndikojnë në shtresat e thella të lëkurës me ngrohje ato defekte të cilat duhet të hiqen dhe të stimulojë prodhimin e kolagjenit dhe elastin qelizave të veta, duke përmbushur kështu defekt revitalizues. Kolagjenit është substancë që është në hapësirën në mes të muskujve, ajo ruan elasticitetin e lëkurës dhe parandalon atë obvysnuty me moshën vlera e tij zvogëlohet. Rezultati është procedura fytyrës përtëritje, përmirësimi ovale e saj.Përfitimet ELOS përtëritje
Kjo është metoda më e butë, të sigurta, dhe moderne të përtëritje lazer, në sajë të efektit të saj të shkëlqyer është arritur. Mbrojtja e lëkurës është dhënë nga një sistem të dyfishtë, në këtë mënyrë, rreziku i reaksioneve alergjike dhe djegie jashtë. Procedura nuk ka marrë shumë kohë, ajo është kontakti i lirë dhe pa dhimbje, e cila është shumë e rëndësishme për njerëzit që nuk mund të tolerojë injeksione dhe pragun e lartë dhimbje, ata ndjejnë vetëm një ndjesi shpimi gjilpërash lehtë. Integriteti i lëkurës gjatë seancës nuk është thyer, ajo është avantazh, dhe e efekteve anësore në formën e ënjtje dhe skuqje të reduktuar në zero.


Nga rruga, nuk kanë nevojë për ndonjë periudhë rehabilitimi. Beauticians janë të këshilluar që të ndjekin vetëm disa rekomandime: mos bëj banja dielli në diell dhe për të shmangur rrezet e diellit dhe të mos lahet në dush 14 ditë pas procedurës dhe të mos përdorin kimike dhe stimuj mekanike 2-3 ditë. Brenda dy javësh pas procedurës ELOS bërë injeksione në fushën e trajtimit.

Përtëritje Elos përdorur beauticians kryesore të botës, gjatë 10 viteve të fundit, sipas tyre, kjo metodë mund të përdoret për të korrigjuar çdo lloj të lëkurës: të ndjeshme, e thatë, me vaj dhe kombinim.


Përtëritje ЭLLOS, e cila përdoret si kryhet
Kjo metodë e cosmetology moderne shkoi në shumë mbrapa dhe kohët e fundit gjithnjë e më shumë përdoret për të korrigjuar defektet e shumta të lëkurës. Ju keni qenë ndryshimet në lëkurë dhe dëshirë për të korrigjuar ato, atëherë teknologjia ELOS është ideale sidomos për njerëzit e biznesit, ata janë gjithmonë të kufizuara në kohë. Kjo procedurë është kryer në sallonet e bukurisë, periudha e rimëkëmbjes është e shpejtë dhe pa dhimbje. Ajo është përdorur për të korrigjuar defektet e shumta të fytyrës dhe përtëritje të saj:

- defekte vaskulare në mjekër.
- me defekte vaskulare në cheeks.
- me defekte vaskulare në cheeks.
- hequr rosacea në hundë.
- Përtëritje e fytyrës dhe qafës.
- Linja përtëritje neckline.
- Përtëritje e duarve.
- Përtëritje në sy.
- Përtëritje të qafës.
- Depilim Elos.

Duke seancë duhet të përgatisin: të pastruar lëkurën e grim, rruaj flokët nga aparati ekspozimit vend, për kohëzgjatjen e procedurave të vënë në syzet që nuk mund të bëni. Gjatë seancës së njëjtë përdorur një xhel të veçantë që ofron hydration të mirë të lëkurës. Procesi do të marrë jo më shumë se 45 minuta. Kryer një mesatare prej 4-5 trajtime në intervale prej 3-4 javë në mes tyre, është e nevojshme që procesi të jetë minimale në inflamacion të lëkurës përfundoi, ajo filloi të prodhojë kolagjenit e vet dhe elastin. Sipas cosmetologists, me çdo procedurë të re Elos përtëritje, ju do të hiqet nga vitet individuale.


Contraindication
- Shtatzënia.
- Kanceri.
- Alergji ndaj diellit.
- Kimike ose dielli i fortë cirk.
- Kardiak elektrike.
- Thromboembolism.
- Vitamina E.
- Plagët keloid mbi aplikimin.
- Infeksionet e shkaktuara nga virusi herpes.
- Tendenca për gjakderdhje.
- Diabetes.
- "Lëkura Laser rishfaqet persona në 3 javët e fundit.
- Një reaksion alergjik ndaj nikelit.
- Kontraceptive hormonale, duke përfshirë edhe Diane-35.


Efektet anësore:
- Ndjenja dritë ndjesi shpimi gjilpërash dhe ngrohtësi gjatë procedurës.
- Një skuqje të vogël të përkohshme dhe ënjtje të lëkurës në aplikimin.
- Të ndryshojë ngjyra e lëkurës apo errësuar drejt sqarim.
- Lëkurë lëkurë pas procedurës.

Për të hequr ënjtje nuk është e rekomanduar për të përdorur të ftohtë, për shkak të mundësisë së ënjtje, më mirë të përdorni xhel Traumel.

Nëse ju doni të shikoni të rinj, kanë lëkurë elastike dhe rrezatues për vite, ndërsa Elos përtëritje - zgjedhja juaj, kjo është fjala e fundit në cosmetology moderne.