Përfitimet e naftës pluhur për flokët


Pronat e dobishme e naftës pluhur ishin të njohur në kohët e lashta. Problemet me flokë si thatësi dhe flokët e brishtë, në mënyrë efektive zgjidhen duke përdorur vaj pluhur. Një vaj shumë të dobishme për flokët me ngjyrë, sidomos që në mënyrë të përsëritur i nënshtrohen përpunimit kimik dhe zbardhues. Çfarë është përdorimi i naftës pluhur për flokët?
Përfitimet e naftës
Vaj pluhur ka aftësinë për të zam thekon, të cilat e bëjnë të shkëlqejë e flokëve dhe u jep atyre forcë, ushqen gjëndër e flokut, dhe gjithashtu parandalon humbjen e flokëve. Në shërimin efekt mbi flokët, vaj pluhur ende mund të përmirësojë gjendjen e kokës, ajo ushqen kokës të thatë dhe eliminon lëkurë lëkurë nga tharje. Ky vaj është bërë nga bimore, fasule pluhur, e cila rritet në Afrikën Lindore. Recipes e barnave me vaj pluhur. Lehtë për t'u përdorur pluhur të pastër të naftës, mixes dhe pa këmbënguljen, vetëm vaj të pastër. Ajo do të jetë shumë më efektive se recetave të tjera, të dyja mjekësore si dhe në nivel parandaluese. Për të filluar, ju duhet për të blerë në farmaci shishe të naftës pluhur për flokë të mirë, atëherë të ngrohtë atë 15 minuta në një banjë me ujë. Pasi të naftës është e nxehtë, filloni ngadalë fshij atë në flokët e kokës, pastaj veshin një kapelë me një qese plastike. Pas një orë, ju duhet të larë vaj shampo të butë, ndonjëherë ju duhet për të larë dy herë për të bërë, por film me vaj mbi kokë. Pas përpunimit vajra dhe shampo, shpëlarje e flokëve është e nevojshme në infusions bimor ose një zgjidhje të dobët të lëng limoni ose uthull. Kjo procedurë është e rekomanduar për të përsëritur çdo javë. Kjo recetë është projektuar për flokët e thatë dhe të dëmtuara.Trajtimin e flokët me vaj pluhur mund të kombinohen me Aromatherapy, shtoni vajra të ndryshme thelbësore, të cilat në kozmetikë moderne janë shumë të popullarizuara. Të lidhë atë, ju keni nevojë për pluhur vaj shtoni disa pika vaj esencial, ndonjë aromë që ju pëlqen, dhe të shtoni një vaj. Ju gjithashtu mund të mbështetet në të naftës, të cilat janë më të përshtatshme për flokët e problemit. Me këtë mashtrim që ju merrni jo vetëm maskë ushqyese terapeutike që rikthen flokët, ai gjithashtu heq stresin dhe përmirëson disponimin. Është e mundur për të maskuar me vaj përzierje pluhur shtoni produktet që përdorin për shërimin e flokëve dhe kokës. Me vaj pluhur mund të shtoni kos, salcë kosi, vezë e verdhë veze, lëng qepë ose një zierje e bimëve të tilla si aloe. Mjekësisë tradicionale është receta pasur përzierje të tilla terapeutike.


Për të përmirësuar flokët, ka shumë receta, por e thjeshtë dhe më efektive prej tyre është një përzierje e kos dhe vaj pluhur. Për ta bërë këtë do të thotë që ju keni nevojë për syze gjysmë të para-ndezur në një banjë me ujë, kos me lugë çaji shtuar e vaj pluhur. Ndjekur përzierje tërësisht dhe të aplikoni në lëkurën e kokës dhe flokët direkt. Pastaj ju duhet të shkojnë të ngrohtë shall përfundoi ose celofan përfundojë. Pas 30 minutash, del me të larë maskë me ujë të ngrohtë dhe një shampo të butë. Kjo recetë është ideale për llojin normal të flokëve dhe flokët me yndyrë, ajo forcon rrënjët e flokëve dhe i jep shndrit si dhe përmirëson funksionimin e gjëndra dhjamor në lëkurë e kokës.


Mënyra më e mirë për të luftuar lëng qepë baldness janë aloe. Ju duhet të jetë i barabartë me numrin e lëng qepë të përzier me vaj pluhur. Në kombinim me qepë vaj pluhur humb efektivitetin e saj, edhe pushon të jetë aq e nxehtë. Pastaj përzierje është shtuar lëng aloe ose pure atë. Dan është e nevojshme për të vënë maskë në flokët tuaj, të mbajtur për gjysmë ore, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Kjo maskë është e dizajnuar për të luftuar zbokth, forcimin e flokëve dhe ushqyer follicles flokët. Nëse maskë irriton lëkurën tuaj, ju duhet të shtoni në një përzierje të Calendula tretësirë, e cila shërben si një mjet i efekteve anti-inflamator, përveç Calendula eliminon kruarje. Në mjekësinë popullore, është një recetë për forcimin e flokëve në bazë të naftës pluhur të përzier me lutem, vodka apo alkoolit. Për të djegur kokës, për të shmangur përqendrime të larta të alkoolit kur të përziera. Përzierjet e tillë janë përgatitur raporti nga një deri në tre, që është një alkool pjesë në tre pjesë të vaj të bjerë.