Lëkurë lëkurë kozmetike në verë


Shumë vajza duan të eliminuar hyperkeratosis (keratinization tepruar të shtresës sipërfaqësore të epidermë) dhe të nivelit të terrenit, të përmirësojë funksionin e gjëndra dhjamor (çështjen e verës së tepërt sebuma degës veçanërisht relevante), dhe metabolizmin lokale, aktivizoni microcirculation dhe furnizimit qelizat me oksigjen, ton deri indet dhe të sigurojë liftynh- dukshëm efekt. Çfarë duhet të zgjidhni lëkurë lëkurë kozmetike verë?
Ju gjithashtu duhet të përmendim rastet ku koha nuk toleron - për shembull, në qoftë se pas një kurs të trajtimit të akneve duhet të shpejt të të shpëtoj e spote postvospalytelnыh dhe plagët atrophic - dhe peels kimike të kryera në verën arsyet mjaft të pjekur. Kujtojnë se në bazë të ndikimit në një shtresë të veçantë të peels lëkurës janë tre lloje: sipërfaqe (sipërme të ndikojë shtresa me brirë e epidermë), mesatare (iniciuar procesin e rinovimit në epidermë dhe dermis e sipërme) dhe të thellë (të karakterizuar nga edhe më shumë ulje në dermis) . Zgjedhja më e përshtatshme për të përmirësuar lëkurën në muajt e nxehtë - lëkurë jo-agresive sipërfaqësore. Sepse rrjedha e procedurave korrekte rrit qëndrueshmëri dhe elasticitetin e lëkurës, rifreskohen dhe evens tonin e saj.Një nga më të bukurisë dhe të vjetër me të drejtë mund të quhet një acid bajame lëvozhgë kimike ka avantazhet peshë. Më e rëndësishme e tyre - aktivitet antimicrobial pa efekte toksike në trup dhe mbrojtjen antioxidant që bllokon radikalet e lira dhe të lidh jonet e metaleve të rënda. Nuk është rastësi acid Almond bashku me koyevoy hyrë në të ashtuquajturën lëkurë diellore (Sun Peel), miratuar për përdorim në verë. Imuniteti kundër inflamacion të lëkurës krijon peels acidit laktik. Ofron efekt të thellë hidratues, kjo nuk do të provokojë pamjen e eritemë (skuqje) dhe reaksione alergjike. Përditësim të rënda siguron indet butë dhe lëkurë acid Pyruvic dhe ekstrakt portokalli.


Një vend të veçantë në mesin e bukurisë shpëtimtarët verës merr fytynovыy lëkurë treguar edhe me rosacea. Acid Fytynovaya sintetizohet nga fara e grurit, parandalon hyperpigmentation, tonet e lëkurës, përmirëson elasticitetin e saj, zbut plagët. Në çdo kohë të vitit ju mund të vijnë në bio-lëkurë, i përbërë bashku me acid glycolic janë ekstrakte të frutave, algave dhe bimëve. Melkoplastinchatoe lëkurë - postpylynhovoe normale fenomen kozmetike. Paraqiten në peshore lëkurës në asnjë rast nuk duhet të heq ose shkarko, ose le ngjarje të zhvilluar në një skenar të natyrshme vetëm priti ato pak ditë, konsultohuni me mjekun tuaj ose me hidratues lidhur subjektit dhe fondet rigjeneruese që do të lehtësojë në masë të madhe dhe të shkurtojë periudhën e riparimin e indeve.


Specialistët e varësisë edhe sipërfaqësore kozmetike zhvishem kimike mjaft të paqarta. Nga njëra anë, fakt i pamohueshëm se kjo procedurë rrit microcirculation në indet dhe përshpejton rinovimin e qelizave të epidermë, dhe e cila është baza e një rezultat të favorshëm estetike. Nëse ne shikojmë në procesin e nga një kënd tjetër, ju nuk mund të mohojë faktin se rejuvenates lëkurën për shkak të stresit, të cilat jo vetëm që stimulon rinovimin e saj, por riparues depletes burime. Depërtojnë thellë përfshirë në përbërjen kimike të drogës, aq më i madh stresi merr lëkurës. Kështu, çështja e manifestimeve të mundshme negative lëkurë, e parë e plakjes së parakohshme, mbetet e hapur.


Megjithatë, shumë mjekë e stresit që sjellin dëme të dukshme të lëkurës mund të shkarkohet vetëm duhet recetë e bukurisë - dhe lëkurë më të mesme të thellë, e bërë në moshën 35 vjeçare. Peels sipërfaqësore, ndërsa në kohë dhe në mënyrë adekuate të kryera do të ketë pasoja të pakëndshme. Për të shpejtuar rehabilitimin e lëkurës pas ekspozimit të normës Mezoterapia treguar (edhe pse në verë dhe kjo procedurë duhet të trajtohen me kujdes për shkak të ndryshimeve sezonale në murin e enëve të gjakut).