Procedurat kozmetike për përtëritje të fytyrës


Face, duart dhe qafën, është pjesë e trupit që janë të plakjes më të shpejtë dhe të publikuar moshën e vërtetë të pronarit të tyre. Kështu që unë do të doja që pomolodshaty në një moment, duke u përpjekur të mos për të bërë një përpjekje. Dhe kjo sikur me magji, të bëhet një vajzë e bukur. Ndoshta kjo nuk është vetëm një përrallë, por në realitet ndoshta? Për shembull, kur kozmetike procedurat dhe nuk keni nevojë të bëni ndonjë gjë, të bëjë gjithçka për ju dhe ju vetëm gënjeshtër, dhe të rinjtë gëzojnë vetë. Çfarë procedura të mira kozmetike për ndihmë fytyrës përtëritje të duken më të mirë?


Pastrimi dhe përditësime

Mekanizmi i veprimit të trajtimeve sallon për përtëritje, bazuar në fillimin e proceseve themelore brenda lëkurës që janë në gjendje të qetë atë dhe të japin elasticitet dhe për të hequr një shumë pak, ose konturet e qetë. Mënyrat për të vendosur. Metoda më e zakonshme e pastrimin e lëkurës është e lëkurë. Lëkurë - një procedurë në të cilën lëkura është hequr me një shtresë e hollë, ndërsa qelizat e rinj fillojnë që në mënyrë aktive të ndarë dhe të shërohen, që i jep lëkurës një pamje të mirë të pastër dhe të freskëta. Sigurisht, është e qartë se lëkurë në shtëpi dhe i kryer me ndihmën e pajisjeve të veçanta - janë dy gjëra të ndryshme. Hardware zhvishem shumë më efikas dhe i jep një rezultat të gjatë. Të hequr qelizat e lëkurës vdekur me ultratinguj dhe lazer, ose një furçë të veçantë. Të gjitha këto metoda të pastrimit dhe lëkurë, me ultratinguj është më i butë. Ajo butësisht largon grimcat me brirë, kështu që nuk ka si lëkurë mikroshlifovka dhe lëkurë përditësuar gradualisht. Dhe përveç kësaj ultrazërit promovon ngopjes me oksigjen të lëkurës, e cila gjithashtu e bën një ndikim pozitiv në gjendjen e saj.


Një nga llojet më të mirë të procedurave kozmetike për përtëritje të fytyrës dhe lëkurë mekanike është brossazh në të cilën përdorur schitochok veçantë heq lëkurën me brirë. Ndikimi schitochok butë dhe dukshëm efekti i duhet një numër i madh i procedurave, përveç këtë lloj lëkurë vështirë të përshtatshme për të luftuar rrudhat e parakohshme. Më efektive është zhvishem kimike. Kjo heqjen e grimcave të vdekur duke përdorur acide frutash. Acid pastron lëkurën dhe nxit formimin e qelizave në kolagjenit - materiale ndërtimi e lëkurës përgjegjës për elasticitetin e saj dhe pamja.


Metodë tjetër procedurat më të mira kozmetike për përtëritje të fytyrës, të cilin e kemi përmendur tashmë, është lëkurë duke përdorur mrekullinë e teknologjisë - një lazer. Veprimi bazohet në avullimit lazer të shtresës së sipërme të lëkurës, që kontribon pastrimin e saj dhe rinovimit. Gjithashtu me një lazer mund të luftojë jo vetëm me rrudha gjobë, por me të thellë, për shembull siç janë rrudhat folds nasolabial, pas disa procedura mund të shihen rezultate të frikshëm.

Kjo dritë dobishme

Me anë të një tjetër lazer. Laser kozmetike përdoret kudo dhe kudo. Kjo shpikje e mahnitshme ndonjëherë kthyer të gjithë idenë e mundësisë së cosmetology. Për trajtimet rinovimin lazer është i domosdoshëm. Aktualisht, ekziston një procedurë si nano-vrimë. Parimi i saj është i bazuar në atë të një lazer mbi lëkurën e bërë një vrimë të vogël të pacientit. Që integriteti lëkurës është shkelur, trupi menjëherë fillon të marrë hapa për të rimarrë atë. Qelizat e lëkurës fillojnë që në mënyrë aktive të ndarë, kështu prodhimin e kolagjenit dhe elastin, kështu lëkura bëhet vështrim rejuvenated dhe rrezatues dhe të shëndetshme. Dhe në fakt, pse kolagjenit fillon për të thyer? Shkaku kryesor i shkatërrimit të saj është rrezatimi ultravjollcë. Le dielli Uralet nuk është aq shumë, por kjo është e mjaftueshme për të kanë filluar tashmë procesin e photoaging tridhjetë vjet. Metoda e përtëritje, jo vetëm që promovon shenjat photoaging e plakjes, por edhe pengon shfaqjen e tyre duke ndihmuar lëkurën të qëndrojë më gjatë të rinj dhe të bukur. Metoda është ndikimi i lazer në lëkurë fluksit që shkëlqen. Kjo zbutjes linjat e bukura, hiqni formacione vaskulare dhe spote.


Një procedurë më të mirë kozmetike për rinovimin fytyrën dhe trupin, është një valë radio ose RF-heqjen. RF-heqjen ndihmon për të përballuar me depozitat yndyrore, si dhe përdorimin e rrezatimit spektër të kuqe, ndarje yndyrë dhe të zhduket e drejtë para syve tanë. RF-heqjen përdoret gjithashtu për të trajtuar këtë problem si një mjekër të dytë. Që shpëtoj prej tij është mjaft e vështirë, ky lloj i heqjes është një mjet i madh që ju lejon të effortlessly të sjellë konturet e fytyrës së tij kthehet në normale. Kur kombinuar format dhe metodat e heqjes dhe përtëritje të ndryshme të merrni rezultate të mëdha. Një shembull i kësaj është ELOS-përtëritje në të cilat kombinojnë metoda të lehta dhe radiowave. Si rezultat, valët e radios të depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës, ngrohja e tyre dhe rrezet e dritës të ndikojë shumë sipërfaqësore. Natyrisht përtëritje rritet efekt në mënyrë të konsiderueshme.


Injeksione mrekulli

Një prej metodës mahnitshme përtëritje që jep pothuajse rezultatet menjëhershëm janë injeksione e Botox (ose Dysport). Tani pothuajse çdo grua mund të përballojë këtë procedurë, si vlera e tij është në dispozicion, dhe procedura është pothuajse pa dhimbje. Injections botulynotoksyna, përkatësisht e ashtuquajtura substancë që është injektuar nën lëkurë, paralizon dhe impulset nervore blloqe, duke rezultuar në muskujve pushon të kontratës. Dhe ku muskujve nuk është zvogëluar, zbutjen e rrudhave, si rrudhat në ballë ose në qoshet e gojës. Injeksione mund të ndihmojë për të vënë në lëkurë dhe Hyaluronic acid, i cili është përgjegjës për elasticitetin. Në fund të fundit, ne të gjithë e dimë se me moshë lëkura bëhet më pak elastike, e cila çon në formimin e rrudhave, kështu që injeksione e acidit Hyaluronic mund të jetë një përtëritje të vërtetë magjike plumb.