Receta kozmetike e rrit petals


Trëndafila aromatik, duke qëndruar në tavolinën tuaj të lëshojnë një aromë të ëmbël që heq humor si ditë gri, soothes dhe relakson. Por kjo aftësi nuk përfundon u rrit. Lule Rose kanë shërimin substanca që nuk mund vetëm të ju jap pak bukurinë, por edhe të ndihmojë të shpëtoj të problemeve shëndetësore. Pra, nuk e hedhin larg tharë rose petals. U rrit lule të bukur dhe të gatshëm për të ndarë bukurinë me ne. Më shumë gra kanë qenë prej kohësh petals përdorur bukurinë e trupit. Receta kozmetike me rose petals ju do të shihni nga ky nen.


Receta kozmetike
Në shtëpi kozmetike përdorimit rose petals lule dhe hips. Në përdorimin e parë të recetave kozmetike e rrit petals ju mendoni efekt magjik - lëkura juaj do të fillojë të bëhet e qetë dhe të freskët, e mbushur me bukuri patëmetë e vërtetë e brendshme dhe ndriçim. Shërimi pronat dhe rosehips. Në trëndafil i egër përmban sasi të mëdha të vitaminës C, e cila me sa duket në një shumë jo gjendet në ndonjë fabrikë. Në të egra u rrit përmban acide organike, vitaminë B1 B2 PP, K, E, minerale. Përveç hips u rrit ekstrakt përmban acide yndyrore të ushqyer lëkurën dhe për të ndihmuar të luftuar shenjat e plakjes.


Fytyra e rose petals dhe u rrit hips do të shtojë bukurinë për lëkurën tuaj, për të ndihmuar të shpejt të rivendosur freski dhe freski e lëkurës. Receta kozmetike rozë krem ​​dhe kremra. Merrni petals u ngrit dhe ujë mineral. Rose petals në 2 ose 3 shtresa, të mbuluar pjesën e poshtme të një tigan të vogël dhe i hedh ujë mineral deri në kopertinën e ujit petals, vihet në zjarr dhe të sjellë një çiban. Pasi të ziera, të bëjë një zjarr të vogël, të mbuluar me një kapak dhe zierje për aq kohë sa petals nuk janë pobiliyut, kohën që duhet nga gjysmë ore për një orë. Supë të ftohtë, tendosje dhe derdh në një shishe qelqi.


Locion me hips u rrit dhe u rrit
Utrambovyvaya jo të shtrënguar, e vënë rose petals (ju freskët, e thatë mund të jetë) në një tas, derdh ujë të valë deri në kopertinën e ujit petals. Dërgo qëndrim për 20 minuta, tendosje, u rrit me ujë gati. Në infuzion shtoni 1 lugë gjelle çdo lëng kosi, lëng nëse jo, ju mund të zëvendësojnë një majë e acid limoni. Pra, fshij locion fytyrë gati.

Recetë Bukuri u rrit me ujë
Merrni një petale të freskëta ngrit dhe përgatiten infuzion për të fshirë të thatë, të ndjeshme, plakjen e lëkurës. 2 tablespoons copëtuar finely petals u rrit me ujë të zier dhe zakutuyemo në peshqir, japin birrë për 30 minuta, ftohur dhe filtruar. Përdorni infuzion të ftohtë 2 herë në ditë për person të ujitjes. Locion me rose petals për të ngushtuar poret dhe për të lidhur ngjyrën e lëkurës. Merrni 4 gota të kuqe të thatë rose petals, të mbushur një pintë uthull, vend për 3 javë në një kavanoz me kapak të shtrënguar mbylljes. Pastaj, infuzion është filtruar dhe i holluar me të njëjtën sasi me ujë të valë. Ky locion është i përshtatshëm për çdo lëkurës, lëkurës me vaj dhe pastron dhe tonet.


Recetë e thjeshtë u rrit infuzion - 1 lugë gjelle rose petals pour 1 filxhan ujë të vluar, infused për 30 minuta nën kapuç dhe filtri. Kremra me këtë infuzion të lehtësojë ënjtje dhe acarim të lëkurës. Maska e petals me lëkurë nervoz. Infuzion të përgatitur infusions ngjashme të rrit petals siç përshkruhet më sipër, por ajo niseshte patate veshur, ekstrakt i ngrohtë është aplikuar në fytyrë për 15 minuta, pastaj del me të larë. Recetë për lëkurë të thatë - të naftës, të bëra nga rose petals. 3 gota të kuqe të thatë rrit petals derdh vajra bukuroshe bajame ose vajra deri sa ajo do të mbulojë petals, vihet në një banjë me avull dhe të ngrohtë për sa kohë petals nuk janë obestsvetyatsya. Fshini thatë lëkurën disa herë në ditë. Vaj mund të përdoret gjithashtu si një cleanser për fytyrën e kozmetikës. Maska e rose petals për lëkurën kombinim. Përbërësit e nevojshme - 60 gram rose petals, 50 gram Herkulit ose miell oriz, 2 lugë vodka, 250 gram ujë mineral.


Rose petals pour vodka dhe ujë mineral, japin birrë për 30 minuta, tendosje, duke rezultuar infuzion race në miell deri sa të qetë si një krem ​​të trashë kosi.
Përzierje rezultuar është aplikuar në fytyrë, qafë, gjoks për 30 minuta, del me të larë me ujë të ngrohtë dhe lubricates krem ​​që i përshtatet llojin e lëkurës tuaj. Recetë rinovimin maskë me petals u rrit dhe bozhure. 2 tablespoons copëtuar finely petals të mbushur me ujë të ngrohtë deri në një masë të trashë është ndezur në një banjë me ujë për 7-10 minuta dhe të aplikoni në fytyrë dhe qafë për 20 minuta. Këto 20 minuta shtrirë në anën e pasme, hiqni shtupë pambuku maskë dhe do të shpëlahet me ujë të ngrohtë.


Maskë për të përmirësuar çehre e rrit petals - 2 rosebuds, 1/2 filxhan të alkoolit të pastër, 1 whipped vezë e verdhë veze, 1 lugë gjelle mjaltë i shkrirë. Rose petals derdh alkool për disa ditë dhe të vënë në një vend të errët, nëse ka fëmijë larg prej tyre. Infuzion Pink e tendosje dhe përzierje me mjaltë të shkrirë dhe e verdhë veze të rrahur. Greva masive rezulton në fytyrë për 15 minuta, del me të larë me ujë të ngrohtë. Procedura përsëritet javë 2 - 3 herë për aq kohë deri sa të arrihet ngjyra e dëshiruar. Recetë për lëkurë të ndjeshme - 50 gram rose petals dhe 100 ml hirrë, përzierje dhe vlim për gjysmë ore, japin birrë për 3 orë. Përzierje rezultuar është aplikuar në fytyrë për 5-7 minuta, pastaj del me të larë maskën me ujë të ngrohtë.


Recetë maska ​​aromatik kozmetike ndihmojë të kthehet elasticitetin e lëkurës dhe freski. Merrni 1 lugë çaji rose petals, nenexhik, kamomil, kopër, çel bli, gjethe urtë dhe përzierje çdo gjë dhe të krijoj 15 litra ujë të valë. Insiston, atëherë maskë bimor aplikuar në fytyrë, rroba të lartë të mbuluar ngjyhet më parë në supë të shumtën e kullosa. Mask mbajë 25 minuta, pastaj hiqni maskë, si dhe Vautrot krem ​​ushqyes në lëkurë.