Më të mirë të verës Kujdesi Lip


Gjithkush e di buzët - pjesën ndritura të fytyrës. Ne shikojmë në të folur goja e njeriut, ne ishim tërhequr si një magnet për të prek buzët e lëkurës së tij të dashur cik është shumë e hollë dhe e ndjeshme. Prandaj, ai kërkon kujdes të veçantë dhe vëmendje: buzët e tua nevojë për kujdes të kujdesshëm, ushqimin dhe mbrojtjen. Diskutoni kujdes më të mirë për buzët verës.
Se lëkura rreth buzët fillon të moshës në vendin e parë, duke u bërë i butë dhe nxjerr moshën e gruas. Si një procedurë parandaluese beauticians këshillojnë për të kryer lëkurë, që synon luftimin e rrudhave të fytyrës, humbje të elasticitetit të lëkurës.Përbërësit aktiv të depërtojnë në shtresat e thella të lëkurës dhe rinovimin punën e saj edhe pas procedurës. Për të siguruar një furnizim të mirë të gjakut në cik (Kjo i mban ato ngjyra të ndritshme), duhet të jetë një ditë për masazh. Lëvizjet rrethore peshqir masazh buzët dhe zonën përreth. Për të shmangur plakjen e parakohshme buzët e kuqe Fringe ndërsa larja e dhëmbëve mund të kohën e duhur në buzë me një furçë dhëmbësh, pastaj aplikoni një balsam ushqyes. Ndihmon në përmirësimin e furnizimit me gjak gishtat lehta pat.


Marrja e një fytyrë hidratues maskë të verës, të jetë i sigurt për të vënë atë në buzë për cilësinë e kujdesit. Pastrimi duhet të jenë buzët e ndjeshme: disk pambuku me qumësht Makeup Remover bashkëngjitni disa sekonda në buzët e tij, dhe pastaj butësisht të hequr grim. Ushqen buzët dhe brenda mund të - të bëjë ushqime dietë e pasur në vitamina B mund të japë ndikim negativ dhe mungesa e vitaminave A, C dhe E, minerale - hekur dhe zink. Është gjithashtu e rëndësishme për të marrë mjaft e lëngjeve, dehidratim menjëherë prek buzët mukoze. Mos pini ujë drejt nga shishe, dhe nuk e teproj straws koktej, ajo mund të çojë në rrudhave.


Dhe nuk ndot në buzë fruta më e mirë: frutave agrume, mollë, rrush, përmbajnë acide, të cilat janë të thata lëkurën delikate. Lëkura e buzëve nuk Mbrojtja yndyror natyrore është verë: ajo nuk ka gjëndra dhjamor. Prandaj buzët obvitryuyutsya pa kujdesin e duhur. Provokon tharje zakon shuplaka buzët. Për të shmangur lëkurë buzët, ju duhet gjithmonë të ketë një chapstick ose cik me beeswax ose të lartë në glicerinë. Kjo parandalon dehidratim, pasi buzët formuar një mbrojtëse Veshje rrit qëndrueshmëri dhe elasticitetin e lëkurës. Rikthe përflakur, chapped, plasaritur, djegur në balms cik dielli për të ndihmuar mjekësore, buzëkuq higjienik dhe lip gloss përmban ekstrakte të bimëve.


Mos harroni që buzët e verës kanë nevojë për mbrojtje të veçantë nga dielli. Dhe për të mbrojtur më mirë buzët nga ekspozimi ndaj UV rrezeve të kërkuara jo vetëm në plazh, por në qytet, në qoftë se keni ndërmend të shpenzojnë jashtë më shumë se 5-10 minuta. Është e këshillueshme që të përdorni sunscreen Lip Stick projektuar posaçërisht për të lejuar lëkurën e buzëve. Dhe lexoni etiketat: Disa kompani kozmetike prodhojnë Moisturizers dhe buzëkuqët, lip dhe përmbajnë UV-filtra. Këto mund të përfshijnë vitamina, vajra kujdesshëm, elementë hidratues që ndihmojnë të rivendosur lëkurës pas ekspozimit të diellit. Kur herpes përflakur duhet të përdorin mjete të posaçme shiten në barnatore. Ekspozimi i padëshirueshëm në diell, si dhe përdorimin e fondeve të tjera, përveç trajtimit. Megjithatë, çdo dëmtim në buzë - një contraindication të ekspozimit ndaj diellit. Nëse ka probleme keni nevojë për mjete të posaçme që përfshijnë shërimin dhe komponentëve rigjeneruese plagë.