Maskë Freckles në shtëpi


20-30 vjet më parë Freckles problemi ishte urgjente. Mod ishte Matt apo bronzi ton lëkurë. Zonja përballen mbivendosur mbi një shtresë të trashë të themelimit dhe çdo pranverë filloi luftën me Freckles. Koha ka kaluar - e modës ka ndryshuar, por për disa Freckles, mbeti problem. Pse ka Freckles? Këto sunspots derdhur në fytyrën e arsyes. Shpesh lezione të vogla pigment të shfaqet pas predispozicion trashëgimore. Në shumicën e rasteve pronarët e Freckles dhe bëhen blondes flokëverdhë dhe redheads kryesisht. Zeshkane rrallë merr këtë pasuri. Freckles sulm të fillojë me moshën pesë nga rrezet ultravjollcë. Me moshën, numri dhe intensiteti i ngjyrës pigmentim rritet. Deri në dyzet Freckles në fytyrën e tij të zbehtë, në pleqëri zhduken. Shumë shpesh Freckles dhënë njerëzve piquancy, por nganjëherë shumë i bezdisshëm, për shkak të asaj që pronari i tyre të detyruar të përdorin shumë kozmetikë.


Sigurisht është e vështirë të shpëtoj Freckles, por megjithatë ato tradicionale cosmetology popullore ofron shumë mënyra. Ne rekomandojmë për të përgatitur maska ​​për fytyrën e Freckles në shtëpi.

Për të shpëtoj Freckles Whitening maskë përgatitur dy lugë ftua, pjepër ose shalqi, 1 lugë çaji lëng limoni dhe 10 pika të peroksid hidrogjeni. Mix përbërësit, vënë në fytyrë për 15 minuta, pije me ujë të ftohtë.

Maskë shumë efektive me dy lugë majdanoz copëtuar dhe një lugë kos ose krem ​​kosi. Vënë përbërësit në një enë, përziej mirë dhe le të qëndrojë për 10-15 minuta. Pas maskë, të aplikojnë për të pastruar fytyrë për 15-20 minuta dhe mbuluar atë me një top leckë me slits të veçanta për sytë. Për kalimin e kohës pije maskë dhe të aplikoni në fytyrë kastravec ose krem ​​limoni.


Një agjent i të lehta zbardhjen është recetë e mëposhtme: rrotullim përmes një mulli mishit dy gjethe lakër, shtoni në peshën e dy lugë zbutur në dhomë gjalpë temperaturë, lëvizje deri sa të qetë. Aplikoni në fytyrë në mënyrë të barabartë të trasha, 15-20 minuta pije maskën me ujë të ngrohtë dhe të fshijë fytyrën e një fetë limoni, pastaj lahen një moisturizer dritë.

Fshirje luleshtrydhe fytyrë, luleshtrydhet, rrush pa fara, kulpër të ketë gjithashtu një efekt zbardhues.


Maskë shumë popullor zbardhjen me balte të bardhë. Shpërndajë balta ujë të vluar deri në një përzierje të trashë me lëkurë të thatë mund të përdorni qumësht. Aplikoni paste rezulton në fytyrë, pas 15 minutave shpëlaj maskë me ujë të ngrohtë.

Maskë efektive me një lugë gjelle argjilë të bardhë përzier me tre lugë lëng domate dhe një lugë qumësht kosi ose kos. Masa e përzierje mirë dhe të aplikojnë kozmetikë për fytyrën e një furçë të sheshtë pa prekur syrin. Pas 15 minutash, pije me maskë të ftohtë ujë.


Mundohuni të bëni një maskë me 1 lugë gjelle salcë kosi dhe të njëjtën sasi prej argjile të bardhë, duke shtuar në të lëng limoni, mjaltë, kos, një lugë çaji. Përzierje të gjithë përbërësit deri sa të qetë, aplikoni në fytyrë me një furçë, mbyllni leckë të përballet me slits e syve dhe hundës. Pas 20 minutash, hiqni maskë me një shtupë pambuku. Kjo maskë lightens Freckles dhe të përkryer freskon lëkurën.

Beat 1 vezë e bardhë dhe një gjysmë lugë çaji kripë dhe përzierje me një lugë gjelle argjilë të bardhë. Aplikoni paste në fytyrë, 15 minuta pije me ujë dhe të aplikojnë në tuaj krem ​​të lehta fytyrë. Kjo maskë është e rekomanduar për të përdorur të paktën dy herë në javë.


Bluaj në një blender ose mulli lë hirit mal me manaferrat, spinaq, lëpjetë. Përzierje tre lugë përzierje me kos ose kos. Maskë vënë në 20 minuta, pije me ujë.

Përveç kësaj duke përdorur kozmetike, gatuar në shtëpi, mos harroni parandalimit në pranverë. Para se të largohet nga shtëpia, për të mbrojtur lëkurën nga rrezet ultravjollcë tepruar duke përdorur sunscreen. Ju mund të përdorni kozmetike dekorative me efekt sunscreen. Dhe ndihmon në mbrojtjen fytyrën nga dielli syze dielli, kapelë të gjerë brimmed apo kapak me një maskë. Ulja e konsumit të çajit të zi, kafe, lëng karrote, sepse këto pije rrisin formimin e pigmentim. Një zierje e Wort barishte Shën Gjonit gjithashtu provokon pamjen e Freckles.


Pothuajse të gjitha kompanitë kozmetike prodhojnë agjentëve zbardhues për fytyrën. Por ende preferuar mjetet juridike në shtëpi për ndriçimin e lëkurës.

Ne ofrojmë kursin e mëposhtme e ka hequr Freckles, e cila përbëhet nga shtatë procedurave të kryera çdo dy ditë. Përgatitja e një agjenti zbardhues për lëkurën, shtrydh lëng i një limoni; Beat një vezë të bardhë me shtimin e një lugë çaji sheqer, gradualisht shtoni në masë lëng limoni, duke vazhduar për të xhiruar poshtë, shtoni një lugë çaji me ujë mineral; përzierje. Aplikoni maskë në fytyrë pastruar më parë dhe të lënë për gjysmë ore. Në sytë e tij, vendin feta patate apo kastravec. Maskë pije me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë moisturizer çdo përshtatshme ty.


Para se një shtëpi, filloni duke u shpëtoj Freckles dhe pika të moshës, ne rekomandojmë për të kryer një ekzaminim të plotë të trupit. Si lezione shpesh pigment mund të tregojnë sëmundje të brendshme. Të kujdeset për veten dhe të qëndrojnë të shëndetshme, të bukur dhe të lumtur.