Ballë për ballë në recetave popullore dush


Që nga kohët e lashta, më të mirë pastrimi trupi dhe shpirti konsiderohen dush. Rritje në banjë ndihmon trupin të luftuar bakteret e dëmshme, përmirëson pamjen e lëkurës, duke eliminuar shërojnë shtesë kg. Sauna duhur është e krahasueshme me vizituar një sallon bukurie. Atmosfera në dush nxit absorbimin e mirë të ushqyesve nga maska ​​kozmetike të fytyrës. Në këtë artikull ju do të mësojnë në lidhje Facials në recetat popullore dush.
Bath ndihmon për të luftuar me moshën e vjetër. E gjithë kjo është e nevojshme është për të bërë maska ​​për fytyrë në dush. Disa argumentojnë se maskë është bërë e mirë në dhomë me avull. Ky është një keqkuptim. Të gjitha maska ​​janë vendosur pas duke shkuar në banjë. Avulli ka një qëllim - të fokusuar në djersitje, pra ndikimi i lagështisë. Por jo që të mos thithje. Prandaj, në qoftë se ju aplikoni një maskë fytyrën në dush me lëkurë, del me të larë maskë me pika e parë e djersë. Prandaj, në dhomë me avull është më e mirë për të vënë mjetet që rrisin djersitje.Honey-kripë pastrim maskë - 200 gram mjaltë, 250 gram përzierje kripa e detit, dhe në të gjithë trupin me lëvizje të lehta rrethore fshij përzierje. Rub afërsisht 10 minuta të dalë për të hapur poret. Bazuar në banjë, të jetë i sigurt për të tërësisht të larë një maskë fytyrën në banjë, duke lënë mbetje në pastrim të lëkurës, nuk vytyrayemosya thjesht fshij me një peshqir të butë të gjithë trupin. Pas dush duhet të pushojë për 20 minuta dhe pastaj të fillojë rinovimin trajtime. Marrja e një maskë fytyrën në banjë - ujë bollgur rozmochuyemo, përzierje me salcë kosi. Të dy përbërësit të marrë në pjesë të barabarta. Ecni me një maskë 15 minuta, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë. Kjo maskë do të ju ndihmojë që të heqin qafe e pikave të zeza rozhladyt lëkurës, përmirësimin e çehre.


Recetë maskë ushqyes dhe populli i saj - 1 lugë gjelle maja që bën birrë, 1 lugë çaji vaj vegjetal, 1 e verdhë veze veze përzierje. Maskë del me të larë me ujë të ngrohtë pas 15 minutash. Kjo maskë është ushqyer mirë dhe forcon lëkurën. Whitening maskë - 1 lugë gjelle gjizë përzier me 1 lugë gjelle tharë alga deti. Lahen me ujë të ngrohtë një herë mbahet 20 minuta. Kjo maskë do të bëjë spote padukshme dhe luftimin e ndryshimeve të lidhura me moshën. Maska që eliminon pika të zeza - rozmochuyemo bollgur ujë, përzierje salcë kosi me një qull me miell misri trashë në shkallën prej 1: 1. Pas 10 minutash, del me të larë me ujë të ngrohtë. Eliminon njollat ​​e zeza në fytyrë, përmirëson çehre, zbut lëkurën. Verdhë veze maskë ka efekt të shkëlqyer ushqyes në lëkurë - maja 1 lugë gjelle birrë, 1 lugë çaji vaj ulliri, ju mund të merrni vaj perimesh, 1 vezë e verdhë veze. Përzier dhe aplikuar për 15 minuta. Pas larë.


Maskat me të përshtatshme të ushqimit në banjë
Në botën tonë moderne, pak i bën scrubs dhe krem ​​me mjete të improvizuara, ata janë në shumëllojshmëri të madhe shiten në dyqane specialiteti dhe në pasazhe nëntokësore. Megjithatë, në hapësirat e banjës ka rregullat e veta dhe rregulla të mirësjelljes. Në banjë janë vlerësuar shumë receta popullore - maskë bukë të zezë, të përfundojë mjaltë, pastrim me kafe në gjumë. Këto fonde nën temperatura të larta dhe lagështia e lartë absorbohet mirë, dhe për këtë arsye efekti i së cilës do të jetë pakrahasueshëm. Procedura përfshin dush që ju do të lahet dhe të larë të paktën 6 herë. Në mes të vizitave në palë, dhe të bëjë një maskë të asaj që rrëmbeu rreth. Gëzojnë një banjë më të mirë të përgatitur paraprakisht - produktet e vënë në enë plastike. Maska nga vezët më të mirë përzierje shtëpi. Pjesa tjetër është në vend. Ka disa arsye: në qoftë se ju shkoni humor të keq ose ju merrni lodhur, atëherë asgjë nuk është e posedimit të saj. Dhe kështu është në kontejnerë të veçantë, ndërsa produktet nuk janë prishur. Çdo maskë është i bazuar në produkte të njëjta. Në dush Merrni një tas qeramike dhe një lugë çaji, dhe përgatit një dush në më popullor recetave bukuri.


Lista e produkteve nga e cila për të bërë maska ​​dush:
100-200 gram mjaltë; 50 gram vaj ulliri; 1 filxhan kripë trashë; 1/2 filxhan sode buke; polbatona bukë të zezë; limon; fle filxhan kafe; 200 gram krem ​​20%; 200 gram e salcë kosi 20%. Hidratues maskë affixed në fund të procedurave të banjës në fytyrë dhe në trup. Pastaj butësisht larë off, mos e përdorni krem.

Maskë anti-inflamator
Por këto maska ​​kanë pak i ndërlikuar. Rozparyuvala lëkurës, aplikoni një mjet del me të larë me kalimin e kohës. Ju pastaj mund të aplikoni një maskë, ose le pjesa tjetër personi të bëjë asgjë për 20 minuta. 1. Mjaltë maskë - përzierje mjaltë me Propolisi. Për ta bërë këtë, ju duhet së pari të shkoni në dhomë me avull dhe të ngrohtë deri. Pastaj kripë zbardhjen maskë në fytyrën tuaj, ajo pastruar poret. Lahen këtë maskë, dhe pastaj napytыvaem mjaltë lëkurës me Propolisi. 2. Veza maskë - 1 e verdhë veze veze, 1 lugë gjelle konjak vaj ulliri 1 lugë gjelle. Maskë grevë lehtë për 5-10 minuta në fytyrë. Por të jenë të kujdesshëm me këtë maskë - ajo nuk duhet, mos e fortësoni as zavetretsya, nuk shkojnë në dhomë dollap me kyç ose në sallë pritjeje me maskë. Del me të larë maskë me një shtupë butë, duart nuk duhet larë atë. Një tjetër pak dhe pastaj të shkoni në dhomë me avull.


Whitening maskë
Maskë Lemon përshtatet të gjithë. Kripa është maskë e mirë kur pranë folds nasolabial dhe ballin formuar pika të vogla të zeza. Maskë kastravec përshtatet në acarim të butë.
1. Kastravec maskë - kastravec rubbed në rende. Pas palë vënë në një fytyrë, dhe kështu që të shkojnë në tjetër ngjarje.
2. Salt maskë - sode dhe kripë të përziera në normën prej 2: 1. Lëvizjet kujdesshëm dhe të butë aplikuar në fytyrë pas palë. Të mbajë 3 minuta pastaj del me të larë. Dhe menjëherë namazhemsya vajra fëmijët pas larjes ose mjaltë dhe shko në tjetër ngjarje si dush.

3. Lemon maskë - prerë një fetë e limon, fshij personi, vetëm shikoni në sy nuk është e tmerrshme. Pas 10 minutash, del me të larë. Ata që janë të shëndetshëm mund të vizitoni dush 1-2 herë në javë. Dhe për ata që vuajnë nga kanceri sëmundje koronare të zemrës.