Ballë për ballë me vaj ulliri


Maskat - është një mjet i shkëlqyer për kujdesin e lëkurës. Ata kanë qenë gjithmonë të popullarizuara në mesin trajtimet që përmirësojnë gjendjen e lëkurës. Me maska, ju mund të krijoni një film mbrojtëse që është në gjendje për të mbrojtur kundër efekteve mjedisore fytyrë dhe qafë. Maskat mirë aplikuar pas një banjë me avull, ose pas një kompresë të nxehtë. Lëkura duhet të pastrohen, dhe më pas aplikoni një furçë maskë të veçantë në qoftë se nuk ka furçë të veçantë, përdorni një shtupë pambuku ose pambuku pads. Nuk është e rekomanduar për të vënë një maskë në zonën rreth syve.


Më të mirë të vënë ndonjëherë në topa pambuku, para-ngjyhet në çaj të ftohtë. Maskat janë vënë lëvizjet kujdesshëm dhe për të mbajtur kohën në dispozicion në mënyrë rigoroze. Hiq shtupë pambuku maskë zhytur në ujë, infusions bimor, qumësht. Fruta dhe perime maska, mirë se ato përmbajnë ushqyesve që eliminojnë lodhje, marramendje, letargji, stimulojnë aktivitetin e qelizave të lëkurës, të rritur tonin. Ky artikull do të përqëndrohet në maskë fytyrën me vaj ulliri.

Maska për fytyrë normale të lëkurës
Maja maskë - 1 lugë gjelle maja është e përzier me qumësht deri në një masë të trashë, shtoni 1 lugë çaji vaj ulliri. Ne të mbajë 10 minuta, hiqni shtupë pambuku maskë zhytur në ujë të ngrohtë.
Maskë sallatë - larë disa marule gjethe të freskëta, të prerë dhe shtrydh lëng. Në lëng të shtoni disa pika lëng limoni, vaj ulliri 1 lugë gjelle. Mix përbërësit në një tas.
Bean maskë - 2 lugë fara bathë larë, për 3-4 orë me ujë të ftohtë. Pastaj vlim derisa të bëhet e butë dhe tremo në një rende gjobë. Pastaj shtoni 1 lugë gjelle çdo vaj dhe disa pika lëng limoni. Të gjitha përzierje dhe të aplikoni për 10-15 minuta në fytyrë me ujë të ftohtë larë jashtë një maskë fytyrën.

Maskë nga molla - mollë të pastër nga lëkura, tremo në rende, përzierje me 1 lugë çaji salcë kosi, 1 lugë çaji misri, ulliri ose vaj luledielli. Shtoni 1 lugë çaji niseshte. Del me të larë me ujë të ngrohtë pas 20 minutave.Maska për llojin e lëkurës thatë fytyrënNë këto Facials shtuar perime, manaferrat, fruta, vaj ulliri. 1 lugë gjelle freskëta fruta ose perime llapa përzier me vaj ulliri 1 lugë gjelle dhe greva masive rezulton për 15 - 20 minuta Larje fytyre. Për të përgatitur maska ​​për kujdesin e lëkurës së thatë janë të përshtatshme - Kastrati, currants zi, gooseberries manaferrat, pjepër, kajsi, banane, hurmë. Mirë gjithashtu furnizimin integruar të papërpunuara perime peeled - kungull i njomë, bell peppers, karrota, lakër, patate, tranguj, rrepka.

Karrota fytyrës maskë - integruar tremo madhe karrota, shtoni 1 lugë çaji vaj ulliri, 1 vezë e verdhë veze. Del me të larë pas 25 minutash me ujë të ngrohtë. Fytyra duhet të jetë e lagur leckë të butë.
Maskë Veza-gjizë zbut lëkurën e thatë. 1 lugë gjelle yndyrë fshij gjizë me 2 lugë vaj ulliri. Ose 1 lugë gjelle vaj ulliri llokoçis me një vezë e verdhë veze. Vesh maskë për 20 minuta, për të shpëlarë përdorur ujë të ngrohtë. Për plakjen e lëkurës si një maskë, ju mund të shtoni 1 lugë çaji mjaltë.

Maskë, ushqyes dhe forcon lëkurën e thatë - 1 lugë çaji krem ​​të ngrohtë, 1 lugë çaji vaj ulliri të ngrohtë, 2 lugë yndyrë gjizë dhe majë e kripë. Llokoçis deri sa të qetë. Pas 10-15 minuta, hiqni maskë me një shpatull, pastaj shtupë zhytur në çaj.Maska për llojin e lëkurës me vaj
Konfirmohen dhe toning maskë - në proporcione të barabarta të marrin kos, bollgur, vaj ulliri, shtoni një majë e kripë gjobë dhe llokoçis deri tretur. Pasi kaloi 15 minuta del me të larë me ujë të ngrohtë.
Honey-dhe Proteina maskë forcon poret - 1 vezë e bardhë, 1 lugë çaji mjaltë, 1 lugë çaji vaj ulliri, bollgur copëtuar, përzierje tërësisht. Ne të mbajë 15-20 minuta. Hiq maskën me ujë të ngrohtë.
Maskë karrota ushqen lëkurën me vaj, freskon, pastron - 1 lugë gjelle bollgur, vaj ulliri 1 lugë gjelle, 1 lugë gjelle karrota integruar. Mbajë maskë për 5 minuta, pastaj butësisht me majat e gishtave "Scratch" maskë dhe pije të përballet me ujë të zier të ftohtë. Dhe namazhemsya krem ​​ushqyes.
Maska për lëkurë të rrudhur
Apple maskë - një mollë e pjekur, një gotë qumësht, disa pika vaj ulliri. Vlim Apple në një gotë qumësht, gatuar në qull me miell misri, nakapaem disa pika vaj ulliri. Në fund të 20-25 minuta del me të larë me ujë të ngrohtë dhe fshij me një leckë të butë.Karrota maskë - një premtim i madh, një vezë, një lugë çaji vaj ulliri. Tremo integruar karrota. Yolks vezë ndarë nga proteinat. Me proteina shtoni një lugë çaji me vaj ulliri. Pastaj përziejnë atë me karrota. Të mbajë maskë në fytyrën tuaj për 30 minuta, dhe të përsëritur çdo 3 ditë.

Karrota Maskë krisur lëkurës - 1 karotë, një vezë, një lugë çaji vaj ulliri, lëng limoni 1/2 lugë çaji apo lëng rrushi. Tremo integruar karrota. Yolks vezë ndarë nga proteinat. Në yolks, shtoni vaj ulliri, përzierje me karrota. Shtoni lëng të cilat janë të përziera të gjitha. 20-25 minuta, maskë duhet të jetë në fytyrë, pastaj hoqi një shtupë pambuku zhytur në qumësht ose ujë të ngrohtë. Ajo është përdorur 1-2 herë në javë.
Maskë karrota për plakjen e lëkurës - 1 karotë e madhe fërkon në rende, karrota qull me miell misri shtuar 2 lugë lëng rrushi. Lëvizje proteina me një lugë çaji me vaj ulliri dhe të hyjë 1 lugë gjelle lëng limoni. 5-7 minuta më këmbë nga maskë, e cila do të ngarkuar lëkurën tuaj. Kur larja, përdorni ujë të ngrohtë dhe të përballet me më të mirë leckë pambuku të lagur.

Maskë për plakjen dhe lëkurë të thatë - e verdhë veze, 1 lugë çaji mjaltë, 1 lugë çaji vaj ulliri, një lugë çaji lëng limoni. Kjo maskë është aplikuar në fytyrë, qafë, gjoks për 15-20 minuta, ndërsa shpëlarje, përdorni ujë të ftohtë.