Maska për mjetet juridike të përballet popullore


Gratë kanë kërkuar gjithmonë mjetet për të luftuar plakjen si ruajtjen rininë dhe bukurinë - një faktor i rëndësishëm psikologjik. Për të ruajtur të rinjve dhe bukuri lëkurën e fytyrës duke përdorur maska ​​të ndryshme gjatë, përgatitje mundimshme nuk janë dhe nuk merr një kohë të gjatë, dhe komponentët që përbëjnë maska ​​mund të blihet në çdo dyqan apo farmaci.

Maska për mjete fytyrë popullore.

Maskat e fytyrës bërë e komponentëve të ndryshëm. Prodhimit teknologji të thjeshtë dhe të arritshme, dhe rezultati shpesh tejkalon pritjet.Mjetet juridike popullore maska ​​për fytyrë lëkurës:

1. Kungull. Kungull i pastër nga lëkura dhe farat. Tul rezultuar hekura në rende trashë, një masë e marrë gjatë kryerjes së kësaj procedure, në mënyrë të barabartë palosur tri herë në një copë gazë. Aplikoni në fytyrë. Kjo maskë duhet të përdoret kur thatësi ohrublenyy dhe lëkurë, si një mjet për zbutjen e rrudhave. Moisturizes kungull dhe tonet e lëkurës, pastron atë dhe stimulon metabolizmin në qelizat e lëkurës.

2. Luleshtrydhe. Për të prodhuar maska ​​të tilla duhet të marrin në barabarta lëng proporcionet luleshtrydhe dhe qumësht. Leshi pambuku të lagur në këtë përzierje, pastaj aplikuar për pesëmbëdhjetë apo njëzet minuta në lëkurë. Maskë kat duhet të vihet peshqir. Maskë është hequr, atëherë lëkura duhet të jetë i peshqir i lagur dhe lyej krem ​​ushqyes.


3. Yarrow vjen në shumë mjete popullore që përdoren në trajtimin e sëmundjeve të ndryshme. Ballë për ballë me lëng të yarrow janë mjaft popullore si kozmetike të japë një efekt mahnitëse. Për të përgatitur këtë maskë një lugë me lëng të yarrow me një lugë e verdhë veze veze dhe një lugë e salcë kosi. Kjo maskë ushqen lëkurën dhe është i përshtatshëm për çdo lloj të lëkurës. Aplikoni maskë duhet të jetë shtresa. Aplikoni një shtresë, le të thatë, pastaj aplikoni shtresë tjetër. Miri aplikuar tri shtresa dhe për të mbajtur maskë në fytyrën tuaj për gjysmë ore. Atëherë ajo duhet të pije me ujë të ngrohtë, fshij lëkurën me ujë të lagësht dhe të ftohtë.


4. Banana. Merrni një banane pjekur, pure atë deri në një slurry homogjene dhe të shtoni lugë gjelle qumësht. Kjo maskë do të shtojë ngjyra natyrale, të rinjtë dhe bukuri lëkurë të thatë. Dhe në qoftë se kjo maskë shtoni lëng limoni, ajo mund të përdoret për lëkurë të thatë. Për efekt të mirë kjo maskë nuk duhet të përdoret një kohë dhe në vazhdim. Ideale do të dvadtsyatykratnu përdorim të përditshëm. Face maskë është imponuar mbi një shtresë të trashë të njëzet minuta dhe pastaj lahen off nga shtupë lëkurës zhytur në qumësht.


5. maska ​​fytyrë nga kastravec një nga më të popullarizuar. Për të përgatitur maska ​​të marrin një lugë gjelle lëng kastraveci dhe përzierje me një lugë gjelle krem ​​të rënda dhe të shtoni njëzet pikat e ujit të ngrohtë. Aplikoni një maskë të trashë shtresë. Maskë nuk është larë off dhe largohet me të ngrohtë peshqir, butë. Pastaj lëkura duhet të fshihen ujë trëndafili. Maskë është i përshtatshëm për të thatë, plakjen e lëkurës.

6. Mjetet juridike popullore shfrytëzojnë pronat e lëng shalqi. Bostana janë aplikuar në përgatitjen e maska ​​fytyrës. Maskë me lëng shalqi mund të parandaluar sagging shfaqjen e çdo lloj të lëkurës. Palosur në disa shtresa të napë ose një shtresë e hollë prej leshi pambuku të lagur me lëng shalqi. Maskë është aplikuar në fytyrë për gjysmë ore, pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë dhe krem ​​lyhet ushqyes. Kjo maskë tonet e lëkurës dhe kontribuon në pasurimin e saj me vitamina. Lëkura bëhet qetë dhe të butë.


7. Për llojet e vaj dhe e thatë e lëkurës duke përdorur të përballet me maskë karrota. Për prodhimin e saj në një gjobë rende karrota hekura, shtoni në rezultuar slurry një të bardhë veze dhe një lugë çaji me vaj ulliri. I përshtatshëm si niseshte dhe bollgur. Për maskë e lëkurës me vaj duhet të mbahet pesëmbëdhjetë minuta për të thatë - tridhjetë. Del me të larë maskë me ujë të ngrohtë, pastaj të ftohtë, rregullimin e douches fytyrë. Këto maska ​​ndihmojë të qetë nga linjat e bukura dhe për të parandaluar venitje e parakohshme e lëkurës së fytyrës dhe qafës.


8. Lemon - shërimin fruta. Maskë në bazë të ushqen limon dhe tonet e lëkurës të thatë dhe normale. Për përgatitjen e tij të marrë një vezë e verdhë veze dhe një lugë çaji i grirë lëvore limoni në pluhur, llokoçis dhe të lënë për pesëmbëdhjetë minuta. Pastaj, pas kësaj kohe, të shtoni për përzierje një lugë çaji vaj ulliri dhe përzierje tërësisht. Aplikoni maskë në fytyrë me një shtresë të trashë dhe le të thatë. Për të hequr maskën e lëkurës përdoret infuzion e majdanoz. Për ta bërë këtë një gjethe pak e majdanoz, derdh ujë të valë dhe le të qëndrojë, pastaj tendosje. Pas heqjes maskë nga fytyra e lëkurës, të aplikojnë një kompresë të ftohtë.


9. Mjalti është përdorur për të trajtuar shumë Sëmundjet që në të gjitha baza mund të konsiderohet si një nga substancat më të shëruese natyrore. Përdor mjaltë si një maskë të fytyrës. Gjysma një lugë çaji të errët, të tilla si mjaltë hikërror lidhur me një vezë e verdhë veze. Pastaj shtoni disa pika vaj ulliri dhe limon lëng. Përzierje rezultuar ishte rrahur me shkumë formimin, dhe shtoni një lugë bollgur. Kjo maskë të zbatohet në lëkurë normale dhe të thatë mbartës të lëkurës. Kjo maskë jo vetëm që mund të pastër lëkurën, por edhe për të kënaqur ushqyesve të saj. Përveç kësaj, ajo rregullon balancën e ujit të lëkurës.


10. Wort Shën Gjonit njohur dhe e përdorur gjerësisht për të arritur një shumëllojshmëri të qëllimeve. Ndihmon Wort Shën Gjonit dhe parandalimin e plakjes lëkurës. Maskat nga Wort Shën Gjonit të përdorura në lloje normale dhe të thatë të lëkurës. Ata redukuar inflamimin dhe të ushqyer fytyrën tuaj dhe qafën. Aplikoni këtë maskë për dhjetë apo pesëmbëdhjetë minuta. Maskë është bërë si vijon: të marrë Wort gjysmë një lugë gjelle Shën Gjonit, një lugë gjelle miell Hercules, një lugë gjelle ujë, një lugë gjelle vaj ulliri në përzierje, shtoni dhjetë pika të vitaminës A dhe E.


11. Për të lëkurës zbardhjen maskë është aplikuar mbi bazën e lëng rrepkë, kulpër, ferrë, luleshtrydhet, kumak, majdanoz dhe limon. Maska të tilla whitens Freckles.