Mjalti kundër humbjes së flokëve


Mjaltë dhe kanellë janë ndër mjetet më të popullarizuara në shtëpi që mund të përdoren për të trajtuar shumë sëmundje të zakonshme. Merrni veç e veç për mjaltë e tyre dhe kanellë me sukses të ndihmojë në lehtësimin e simptomave të ndryshme. Për shembull, mjaltë me limon redukton dhimbjet në fyt, dhe aplikimi i mjaltit në lëkurë ose flokë ndihmon për të përmirësuar shëndetin e tyre. Por ju e dini se si të dobishme ndarjen e mjaltë dhe kanellë?
Për shekuj me radhë njerëzit kanë përdorur me sukses pronat e tyre shëruese, por pavarësisht nga njëri-tjetri, dhe nuk e di edhe atë që një i fuqishëm, fuqinë shëruese përfaqëson aleancën e tyre. Ndër përparësitë më të shquar të ndarjes së mjaltë dhe kanellë janë:
Arthritis Relief


Paste: 1 Pjesa e mjaltë, 1 lugë çaji pluhur kanelle grimcat e ujit të ngrohtë 2 - lehtësim efektiv të dhimbjes. Paste zbatohen lëvizje të lehta masazh për dhimbje më të madhe tokësore. Në mënyrë tipike, dhimbja zhduket pas rreth 15 minuta.


Humbja Parandaluar flokëve


Mjaltë në përgjithësi njihet si një mënyrë e madhe për të mbajtur të shëndetshme të lëkurës dhe të flokëve. Dhe me kanellë ndihmon të parandaluar humbjen. Për brumin duhet: vaj ulliri të nxehtë, mjaltë 1 lugë gjelle, 1 lugë çaji pluhur kanelle. Aplikoni paste në lëkurë e kokës për 15 minuta para se të marrë një dush, pastaj pije me ujë të ngrohtë.
Lehtësim dhimbje dhëmbi


Kanellë Honey - një mënyrë e madhe për të lehtësuar çdo dhimbje, edhe ubnuyu. Ju duhet për të ushqyer 5 teaspoons e mjaltë, 1 lugë gjelle pluhur kanelle. Zbatojë paste në dhëmb dhemb 1-3 herë në ditë. Dhimbja do të zhduket pas 15 minutash.


Uljen e kolesterolit


Mjalti është i njohur si zëvendës më efektive sheqer, por nuk e dini se ndarjen e saj me kanellë ndihmon në uljen e kolesterolit? Mix 3 lugë pluhur kanelle dhe 2 lugë mjaltë rreth 450 gram çaj. Ajo u gjet se një përzierje e tillë ul kolesterolin në gjak në rreth 10% në dy orët e para. Në të njëjtën kohë, ruajtjen e niveleve të kolesterolit normale dhe promovon një konsumin e mjaltë të pastër.Trajtimi i ftohjet


Çdo nënë e di se mjaltë - asistent të mirë në trajtimin e shumicës së ftohjet. Megjithatë, për të përmirësuar forca e saj jo vetëm që ndihmon një limon, por kanellë. Mix 1 lugë gjelle mjaltë dhe një lugë çaji të katërtën e pluhur kanelle dhe të marrë qëndrueshmëri të tillë çdo ditë për tre ditë. Rezultati nuk heziton të shfaqet - ju do të vini re lehtësim e shumicës së manifestimeve kronike e problemeve me kollë dhe kullojnë hundët. Për më tepër, një paste tillë gjobë pastron sinus hundës.


Steriliteti MjekimiVlen të përmendet se shumë kultura e lashtë e përdorur mjaltë për të rritur aftësinë e burrave fekondimit, dhe ekspertët rekomandojnë marrjen moderne 2 lugë mjaltë para se të krevat dy burrat dhe gratë. Në kulturat Lindore, si, kanellë treguar gratë kineze dhe japoneze të cilët nuk mund ta konceptoj ose kanë mitrës të dobët. Ata janë të inkurajuar për të marrë këtë paste 1 majë e kanellë në lugë gjelle katin e mjaltë. Paste rubbed në mishrat disa herë në ditë, duke e lejuar ju që të përzierje me pështymë dhe veshje për ditën.Trajtimi Dispepsi


Kur dhimbje në bark, veçanërisht të shkaktuara nga gazi tepërt, do kombinimi i 1 pjesë mjaltë për 1 pjesë kanellë. Ky kombinim është një mënyrë efektive për t'u marrë me dhimbje në sistemin e tretjes.


Përmirësimi i sistemit imunitar


Përqendrimet e larta në vitamina mjaltit dhe hekurit të stabilizuar nivelin e qelizave të bardha të gjakut në gjak, dhe në kombinim me kanellë rrit mbrojtje kundër viruseve dhe baktereve.


Shtojca vjet të jetës


Kjo u vu re se pjesa e mjaltë dhe kanellë ngadalëson plakjen. Për të mirë të përdorur këtë avantazh, përzierje 4 lugë mjaltë dhe 1 lugë gjelle kanellë 3 gota ujë dhe birrë me çaj.Uljen e peshës të tepërt


Interesante, shkencëtarët vënë re se përdorimi i lart "koktej" çdo mëngjes ka një efekt të rëndësishëm në humbje peshe. Natyrisht, mjaltë dhe kanellë japin asnjë yndyrë të "zgjidhur" në trup.