Më efektive dhe receta nga Freckles


Së shpejti do të vijë pranverë shumëpritur. Një, i lumtur, koha e këndshme diellore. Natyra fillon të zgjoheni, pemët vkryyutsya kurorën e gjelbër. Disa janë pritur me padurim ardhjen e pranverës. Dikush vënë atë me kujdes. Arsyeja mund të jetë alergjik ndaj lulëzuar dhe reagimi ndaj diellit - pamjen e Freckles. Freckles shfaqen në njerëz të drejtë-skinned, ky reagim të ultravjollcë rrezet. Njerëzit me lëkurë të drejtë në trupin e melaninës mjaftueshme dhe Freckles duket si një reagim mbrojtës për të shmangur djegien nga dielli. Ka njerëz që nuk kujdesen praninë e Freckles, ata si ai. Dhe ka njerëz të cilët janë shumë të shqetësuar në lidhje me këtë pikë. Ky artikull është për ta. Ajo është përshkruar si një shtëpi të sigurtë dhe të sigurt shpëtoj Freckles. Më efektive dhe receta nga Freckles domosdoshmërisht të ju ndihmojë.


Për Freckles nga shfaqeshin, kërkon një mjedis acid. Për të parandaluar në mëngjes mund të bëjë një maskë qumësht kosi ose kos, aplikoni në fytyrë dhe për të mbajtur për pesë minuta. Ju gjithashtu mund të bëjë një tonik: një gotë me ujë shtoni një lugë çaji uthull për të fshirë këtë zgjidhje fytyrë. Të përshtatshme si lëng limoni dhe qepë. Në qoftë se ju përdorni kozmetikë, atëherë para se të aplikoni grim, vënë në sunscreen lëkurës me një shkallë të lartë të mbrojtjes. Ju mund të përdorni një seri të kujdesit të lëkurës të veçantë kozmetike kompanisë. Ajo mund të jetë whiteners, krem, maska. Nëse ju nuk duan të shpenzojnë materiale, në shtëpi nuk është më e keqe mund të bëjë një maskë për recetave. Ju nuk shpenzojnë para, dhe ajo do të jetë e padëmshme për lëkurën. Këtu janë receta që ju mund të përgatisin në shtëpi.


Maskat duhet të bëhet disa herë në javë, fshirje nga disa herë në ditë. Të jetë i sigurt për të vënë në lëkurë të pastër. Nëse përdorni të ndryshme do të thotë që ju keni një alergji, të konsultoheni me një mjek. Në këtë rast, agjentët duhet vidyazykatysya. Nëse ju protyran maska ​​dhe ju vëreni se lëkura është e thatë, atëherë të zvogëluar numrin e procedurave.

Receta tradicionale
KastravecNë fytyrë mund të imponojnë feta prerë e kastravec. Metodë mjaft të zakonshme të kujdesit të lëkurës. Ju gjithashtu mund të fshij lëng kastravec fytyrë ose prerë një fetë. Nëse ju nuk jeni duke bërë të rehatshme kështu, atëherë fshij kastravec integruar me lëkurë. Vendos në napë të kësaj përzierje u mbajtur, dhe të aplikoni një maskë në fytyrën tuaj për 20 minuta Pasi të qartë, personi nuk ka larë.

LimonMë efektive dhe receta nga Freckles krijuara me limon. Ju gjithashtu mund të fshij fytyrën me lëng limoni, ndërsa nuk ndikojnë në sy. Ose të bëjë një maskë të tillë: vezë e bardhë të përziera me lëng limoni një lugë gjelle. Aplikoni për të fytyrës, të mbajtur 20-30 minuta.
MajdanozShpesh përdoret në disa mënyra. Bëni locion dhe fshij fytyrën disa herë në ditë, çdo ditë. Për ta bërë këtë për 30 minuta, derdh një gotë me ujë të valë copëtuar majdanoz. Ju gjithashtu mund të aplikoni në fytyrë majdanoz të freskët për 15 minuta. Nëse jo të gjelbër, ju mund të përdorni rrënjë majdanoz. E saj të prerë imët ose fshij nëpërmjet një rende. Shto 2 lugë salcë kosi dhe një lëng të vogël portokalli. Aplikoni në fytyrë, del me të larë pas 15 minutash


Mix mjaltë, lëng limoni dhe majdanoz copëtuar në sasi të barabarta për një recetë më të mirë dhe efikas të Freckles. Aplikoni në fytyrë, të mbajë 15 minuta. Pres me majdanoz, derdh ujë të valë. Bëni infuzion dhe të lënë për 3 orë. Pastaj thahet, hiqni frigorifer, për të dhënë ngrijë në kubike akull nga ky infuzion. Ai fshiu fytyrën e tij. Më shumë se një javë nuk është një dyqan zgjidhje. Disa receta që do të ndihmojë të shpëtoj Freckles: Merrni një lugë gjelle e bollgur, një qumësht skyssheho lugë çaji dhe gjysmë lugë çaji rrikë integruar. Përfundojë përzierje në gazë, të vënë në fytyrë. Kini kujdes të mos përzierje mori në sy, sepse rrikë shumë i fortë. Pas 20 minutash, del me të larë maskë.


Ju mund të bëni një locion: Mix lëng limoni, vaj bajame, pluhur mustardë, mustardë dhe vënë gjashtë herë më shumë se përbërësit e tjerë. Kjo masë fshij fytyrën çdo ditë. Mix lëng limoni me ujë mineral, ujë, të marrë gjysmën. Fshirë këtë peshë për një periudhë prej tre minuta. Mix: lugë gjelle serum, karafil terren lugë çaji, lëng grejpfrut, një lugë gjelle yarrow copëtuar. Kjo shumë të vënë në fytyrë për 15 minuta, pastaj u përhap ulen dhe të përballet me krem. Dandelions bluaj ato për të ndodhur 2 lugë, derdh një gotë ujë. Cook rreth ngrohjes mesme për 5-15 minuta në varësi lule luleradhiqe. Nëse ata janë të thata, pastaj kuzhinier më të gjatë në qoftë se të freskët, pastaj më të vogla. Strain, ftohtë, fshij atë me fytyrë supë. Ose të bëjë kube akulli dhe fshij fytyrën


Whitening maskë
Bëni një slurry me manaferrat currants dhe luleshtrydhe, aplikojnë këtë paste në fytyrë për 20 minuta dhe pastaj laje fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Ky mjet është konsideruar më të mirë dhe efektive recetë e Freckles.

Recetë Custom
Merrni një gjysmë gotë me kernelit e bajame, i hedh ujë të vluar për disa minuta. Hiq tul. Kernel peeled shij. Hidh një lugë gjelle me ujë dhe lëng të gjysmë limoni. Aplikoni këtë maskë disa herë në ditë për 4-5 muaj. Hekura djathë në një patate gjobë rende. Pikoj vaj, shtoni një lugë gjelle qumësht bajame dhe krunde. Maska duhet të jetë hustovata. Pas aplikimit të krem ​​për të aplikuar.


Siç vuri në dukje rrikë është përdorur për zbardhues. Por ajo duhet të jetë shumë i saktë. Mix krem ​​kosi me lëng rrikë në pjesë të barabarta. Aplikoni në fytyrë, përveç zonën e syve. Hold 5 minuta pastaj lani fytyrën me ujë. Në mjekësinë popullore përdoret peroksid hidrogjeni dhe uthull. Por ata nuk duhet të përdoren dhe më shumë abuzimi, për shkak se këto substanca ndikojnë në lëkurën agresive ri. Dhe në vend të përfitimeve të pritshme, maskë mund të jenë të dëmshme.