Maska fytyrë natyrore dimrit


Trupi ynë shumë me fat në lidhje me faktin se ajo mund të mbrojtur të brendshme të ngrohtë, dhe madje edhe veshje. Vetëm këtu për një person apo projektuesi nuk shpik pajisje dhe veshje për të mbrojtur lëkurën tuaj nga të rënda të ftohtë dhe ngrirjes era. Duke përjetuar efektet e një dimri të ashpër, lëkurë menjëherë bëhet e thatë dhe fillon të zhvishem off. Vështirë të lëkurës tërheqëse quajtur si të tillë.
Për shkak se lëkura në fytyrë nuk është i mbrojtur nga veshje, ju duhet të përpiqen për të mbrojtur tualetin. Ato ndihmojnë ruajtjen e lëkurë të shëndetshme, dhe të gjatë ajo do të qëndrojnë të rinj dhe të bukur, pa rrudha dhe defekte.Jo blerja e kozmetike të shtrenjta dhe ilaçe që kanë efekte të ndryshme në lloje të caktuara të lëkurën e njeriut dhe janë të zgjedhura nga një mjek, ju mund të përdorni dimrin Facials natyrore. Këto janë maska ​​që mund të ju, gra të dashura kuzhinier në shtëpi duke përdorur përbërësit natyral dhe ringjallet depo për llojin e lëkurës tuaj. Njëherë e një kohë në banorët tani në veri janë drejtuar në një mënyrë të tillë popullor: lëkura lyhet në fytyrën tuaj para se të shkoni jashtë, yndyrë. Ai ndihmoi mbrojtur atë nga ndikimet negative mjedisore. Është e qartë sot se kjo metodë e mbrojtjes së lëkurës është e papranueshme. Parimi mbi të cilin maskë përgatitur natyrore, ka mbetur i njëjtë: të lëkurës duhet të moisturize, ushqyer, pastruar dhe për të parandaluar inflamacion. Prandaj, të gjitha kompozime aplikuar për të përballuar dimrin, bazuar në përdorimin e yndyrë në ndonjë formën e saj. Për shembull, përgatitja e maskë shumë e dobishme është përzierja lëng portokalli, djathë, yndyrë të lartë dhe vaj perimesh. Ajo është një mjet i shkëlqyer për të ushqyerit e personit që do të aplikuar në fytyrë për fashë garzë apo fashë. Përdorimi përsëritje e maska ​​të tilla mund të jetë jo më shumë se dy herë në dhjetë ditë, përndryshe lëkura mund të bëhet shumë poroz. Nuk rekomandohet për të aplikuar këtë verë maskë, gjatë valës së të nxehtit.


Dimrit ushqyes maskë mund të jetë i gatuar të gjithë të njëjtën agrume të, të tilla si limon. Lëng i saj është e përzier me krem ​​të freskët, shtoni vezë e verdhë veze, disa pika të alkoolit. Për të marrë konsistencën e dëshiruar të shtoni bollgur. Maska duhet të aplikohet në fytyrë dhe qafë për gjysmë ore, pastaj pije mirë duke përdorur ujë të pastër të ngrohtë. Rastësisht, kjo është me vlerë duke kujtuar se përdorimi i çdo lloji as nuk ishte e natyrshme maska ​​fytyrës dimrit nuk duhet të bëhet vetëm para se të shkojnë jashtë. Ne kemi nevojë për të vënë një maskë për gjysmë ore para se të nisej nga shtëpia, jo më vonë.


Vazhdimi tema e shijshme dekoratave Wallpapers Krishtlindjeve - agrume mund të përmendim një tjetër dimër larg - hurmë. Kjo nuk është vetëm e shijshme dhe të shëndetshme për trupin, ajo është ende një produkt të vlefshme, të cilat e bëjnë maska ​​natyrale. Përmbajtja e frutave pa lëkurës duhet të kthehet në qull me miell misri. Duke përzier me vajra gjalpë, vezë e verdhë veze dhe mjaltë, merrni mjet i dobishëm që mund të përdoret si krem. Nëse kësaj i shtojmë një grimë e bollgur, atëherë zahustevshaya përzierje do të administrohet për aplikimin si Facials dimrit.


Dhe do të shtojë një numër të recetave maska ​​shijshme dhe të shëndetshme banane fruta. Përdorin atë për të përgatitur maska ​​natyrale që moisturize lëkurën, ushqejnë atë dhe vendos në ton. Banane duhet të zhvishem, gatuaj në qull me miell misri. Shto një rënie me lëng limoni dhe vaj ulliri. Maskë vënë në fytyrë për tridhjetë minuta dhe pastaj del me të larë me ujë. Pastaj fshij locion fytyrë duhet mundësisht pa alkool.

Për të rritur efikasitetin e maska ​​fytyrës në dimër, ju mund të vidyazykatysya e ujit larë që rrjedh nga çezmat tona. Një sasi e madhe e klorit në të nuk është e favorshme për lëkurë mbetur të bukur dhe të shëndetshme. Replace këtë ujë në kube akulli, të cilat janë të përgatitura me kremra mund edhe shtëpi.


Maska e karrota promovojnë të ushqyerit të lëkurës dhe mbushje e substancave të dobishme. Karrota integruar të përzier me vaj ulliri dhe shtoni një lugë salcë kosi.
Përzierja të gjithë strukturën, duke e lënë atë për pesë deri në dhjetë minuta për oksigjenim. Pastaj në fytyrën tuaj dhe të mbajë për rreth njëzet minuta. si një lloj maskë, e përdorur të njëjtën përbërje, por me shtimin e maja. Para-holluar në ngrohur shkundur qumësht, përziejnë ato me karrota integruar dhe vaj ulliri. Maskë do të jetë gati për të përdorur kur flluska të fillojnë të shfaqen, të cilat tregojnë ngopjes së ajrit dhe aktivizimin maja.


Gjej ditët e sotme disa fruta ekzotike nuk është e vështirë. Pra, të përgatitur maskë ekzotike shumë e thjeshtë. Për shembull, një maskë me avokado shumë të ndryshme të pasura me vitamina dhe antioksidantë japin lëkurës një pamje të shëndetshme dhe i pastër, e pasuron atë me minerale. Maskë bërë është gjithashtu shumë e thjeshtë: të marrë nga pulpë frutash, të përziera me vaj ulliri. Aplikoni për të lëkurës duhet të jetë njëzet minuta, ju mund të kap dhe të lëkurës në qafë.

Nga ajri dimrit të ashpër, si dhe mbrojtjen e maska ​​natyrale, të cilat përdoren për të bërë produktet e qumështit, të tilla si kos, kefir, salcë kosi. Këto fonde janë veçanërisht efektive në gratë kujdesit të lëkurës pas moshës dyzet. Aplikoni ndonjë nga këto në fytyrën tuaj, të mbajtur për gjysmë ore. Përgatitja është e nevojshme, përdorimi - thjesht që dallon maskë shtëpi të procedurave në sallonet e bukurisë.


Nëse ju përzierje bollgur me mjaltë dhe vezë e verdhë veze, ajo mund të japë mbrojtje të bukur të lëkurës nga era e rëndë ftohtë, që shkakton inflamacion dhe skuqje në fytyrë. Aplikoni këtë maskë mund të jetë tri herë në javë për të mbajtur një pamje të shëndetshme dhe rinore të lëkurës.
Duke u kujdesur për lëkurën tuaj dhe pamjen - është një rregull i thjeshtë, por çdo grua duhet të dini, sepse unë dua të jem absolutisht e bukur secila në çdo kohë të vitit! Dhe me sa duket, ju jeni në gjendje të kujdeset për një të dashur!