Flokët e padëshiruar se çfarë të bëjnë dhe si të jetë
Nëse Brezhnjevi nuk ishte një model për t'u ndjekur


Për të arritur formën ideale vetull nuk është aq e lehtë, por ajo mund të vërtetë të rrënojat në një çast. Tweeze qime arti i butë duhet të jetë shumë kujdes dhe me kujdes, pasi ato janë në rritje shumë më ngadalë se sa në çdo vend tjetër në trupin tonë. Ju vetëm mendoni se lufta guerile me vetullat e veta ju humbni.
Pra vыschypыvayte ato butësisht, jo kryer shumë larg proces që rastësisht heqin qafe e flokëve që janë me të vërtetë e nevojshme. Sipas shkencëtarëve, secili flokët individ rritet, jo më herët se disa javë. Pothuajse gjithmonë, shumica e qimeve që përbëjnë vetull, është në fazën e pushimit, ose telogen. Dhe ata janë në këtë fazë të zhvillimit është gati tre herë më shumë se flokët mbi kokën e tij.
Shkarkimi thread: cila pjesë e trupit?


Më efektive Temë heqja e flokëve shfaqet në fytyrën e saj, pasi kjo metodë është më e mirë për përdorim në sipërfaqe relativisht të sheshtë. Wizard heq flokët kështu kap lak padëshiruar e flokëve, për të çrrënjosur rrënjët.
Temë Largimi i njohur për shumë shekuj në cilësinë e mënyrë të shpejtë, pothuajse pa dhimbje dhe natyrore për të hequr flokët e padëshiruar nga buza e sipërme, vetullat, faqet, vijë e flokëve në ballë dhe pjesë të tjera të fytyrës.
Shave = flokë të errët dhe të trasha?


Ky pohim nuk është asgjë më shumë se një iluzion. Rruajtje vetëm blunts maja e flokëve (në një shtet normal, është e mprehtë, forma ngushtuar) në mënyrë që rajoni depilim është rougher kur flokëve fillon të rritet. Në fakt, nuk ka ndryshim cilësor ndodh, dendësia dhe ngjyra të mbetet e njëjtë.


Si për të shmangur qime që rritet përbrenda?


E vetmja mënyrë e mundshme për të luftuar vrosshymy, zonat e përflakur është shpesh shtresohem dhe zbutur lëkurën.
Ky problem kozmetike ndodh kur lëkura e ndjeshme të ekspozuar shpesh të rrojë. Problemet më të mëdha në drejtim të flokëve i hyrë në mish është mjekër dhe bikini zonë. Askush nuk është i imunizuar nga problemet e tilla. Por mbi të gjitha nga goditja hyrë në mish e flokëve prek njerëzit që kanë rrënjët afrikane, si flokët e tyre është veçanërisht i ngushtë dhe kaçurrel.

Shtresohem, nga ana tjetër, ndihmon të hequr shtresa e lartë e lëkurës vdekur. Volos lehtë për të thyer jashtë. Gjithashtu të përpiqet për të përdorur një nga këto metoda për të luftuar vrosshymy flokëve: peels Përdorimi Glycolic ose dush xhel, blades ndërrohen shpesh dhe breytes makinë në drejtim të rritjes së flokëve.


Depilim nipples bëhej gjithnjë, justifikuar dhimbjen?


Agjencitë e shëndetit publik të avokuar përdorni qiri metodave heqjen e flokëve nipples e dhe organet gjenitale, qerpikët, hundë apo veshët, se të gjitha pjesët e lëkurë të ndjeshme dhe delikate. Injorimi mendimin e mjekëve, ju rrezik në të mirë, për të luftuar inflamacion, dhe në të keqe - infeksion dhe dhëmbëza. Është shumë më e sigurt për të hequr piskatore flokëve.

Por është e mundur të vë në dukje ekzekutimin dylli këmbë.


Moles si pengesë për dylli depilim


Nëse një pjesë e trupit që ju do depylyrovat qiri, shumë moles, lythat ose venat me variçe butë, ajo është më mirë që të japë rrugën për më pak bukurinë travmyruyuschemu. Pas dylli heq shtresa e lartë e lëkurës, shpesh duke u bërë një dhëmbëza shkakut dhe infeksionet. Përdorimi i antibiotikëve të caktuara dhe drogat kundër puçrra fytyre më tej përkeqëson situatën, si lëkura medikamente të të dhënave stonshuyut, duke e bërë atë më të ndjeshëm ndaj ndikimeve të jashtme.Ku nuk ka qime të saktë të trupit?


Si të mos prydyvlyaysya, dhe flokët mbi pëllëmbët, shputat e këmbëve, buzët dhe povikh nuk zbuluar. Fusha e të dhënave - i vetmi organ i privuar nga flokët.
Në përgjithësi, një person ka dy lloje të flokëve: të lehta, e butë "qime bukuroshe" mbulon pjesën më të madhe të trupit, funksioni i saj është për të mbajtur një temperaturë konstante. Një lloj të errët dhe të vështira të rritet në kokë, organet gjenitale dhe sqetullat, mbrojtjen zonë delikate.


Si punojnë depilatories?


Depot për depilim hyjnë në reaksione kimike me flokë duke shpërndarjen atë në substancë zhelepodobnym, të cilat pastaj mund të lehtë të larë jashtë.

Ndër përparësitë depilyatornyh krem ​​- cheapness tyre relative dhe aplikimit pa dhimbje. Megjithatë, këto aksione nuk mund të jetë shumë e lehtë për t'u përdorur dhe të ketë një erë shumë të pakëndshme. Gjithashtu, ata nuk janë gjithmonë efektive në rastin e flokëve të trasha dhe të vështirë. Në përputhje udhëzime të pasakta ka një rrezik për të "djegur" lëkurën.
Krem depilatory nuk janë të rekomanduara në vetullat, rreth syve dhe në përgjithësi në zonat e lëkurës nervoz.


Që shaves më: makinë rroje elektrike të zakonshëm apo?


Makinë tradicionale jep një efekt më të theksuar që nga shaves si të afërta për të lëkurës. Homologët elektrike lënë Tip flokë pak më të gjatë, por ato mund të rrojë pa sapun dhe ujë. Për më tepër, ata janë më të sigurta në aspektin e shkurtimeve. Nga ana tjetër, elektrike shpesh shkaktojnë flokët i hyrë në mish dhe të irritojë lëkurën delikate nën armë tuaj.Një seancë e lazer ose elektrolizë mjaftueshme?


Në mënyrë tipike, beautician do të vizitojë më shumë se një herë.
Elektrolizë shkatërron gjëndër e flokëve shkarkimit vogël tension. Ajo është e vetmja metodë krenar për të veshin titullin e justifikuar përhershme. Për të plotësisht të hequr qafe e flokëve duhet të jetë seri e gjatë e mjaftueshme e seancave.
Laser heqja e flokëve është gjithashtu shkatërron gjëndër, por për shkak të rreze dritë, prevraschayuschemusya në nxehtësi. Lufta kundër flokëve padëshiruar në këtë rast kërkojnë trajtime të përsëritur çdo gjashtë muaj apo një vit, për shkak se flokët e ka një cikël të rritjes.Kjo heqja e flokëve lazer do të sjellë efektin më të madh?


Rezultatet më të mira nga ky lloj i heqjes së flokëve vërejtur në njerëz me lëkurë të drejtë dhe të flokëve të errët.
Laser heqja e flokëve është e bazuar në përdorimin e pulses koncentruar e dritës shkatërron gjëndër e flokëve. Drita është absorbohet nga melaninës, pigment që përcakton ngjyrën e flokëve dhe lëkurës. Fortë kontrasti, efekti më e theksuar pozitiv.
Për shkak se lazer nuk punojnë fare në rastin e flokëve gri. Jo rezultat mbresëlënëse dhe flokëverdhë. Masters janë këshilluar për heqjen e flokëve, për më tepër, për të shmangur rrezitje 6 javë para procedurës.

Nëse ju zotit lëkurë të errët, ajo është e mirë për ju do të veprojë me gjatësi vale të madhe lazer. Ajo zvogëlon rrezikun e djegie dhe pigmentim të lëkurës përreth gjëndër e flokëve.


Zona më e mirë për heqjen e flokëve lazer


Efekti më i madh i lazer heqjen e flokëve mund të arrihet në zonën bikini dhe underarms. Ky fakt shpjegon butësi dhe elegancën e lëkurës në këto zona. Por zona bikini dhe underarms për shkak të ndjeshmërisë së saj mund të shkaktojë shumë momente të pakëndshme gjatë procedurës, kështu që para depilim mos përdorni qetësues, ju lutem kremra ose xhel. Për disa kohë pas procedurës për të shmangur rrezet e diellit.Si epilators?


Këto pajisje elektrike janë të pajisura me qindra e vogël, e rradhës piskatore që tërheq flokët. Efekti i këtij lloji të heqjes së flokëve zgjat më shumë se nga rruajtje, si flokët hiqen nga rrënja. Epilators më të mira të punojnë në këmbë dhe nën armë. Disa prodhues janë duke u zhvilluar modele që mund të përdoret për çdo flokët, duke përfshirë zonën bikini dhe fytyrë.