Maskë natyrore për një trup me mjaltë


Në këtë artikull duke folur në lidhje me përfitimet e maska ​​natyrale të fytyrës e mjaltit që përdoren për trupin. Ju nuk mund të hidhni efektin e mjaltit në bukurinë dhe shëndetin. Mjalti ndihmon me shumë Sëmundjet e trupit dhe ka një ndihmë të veçantë në cosmetology. Honey thekshëm poret e lëkurës, duke vepruar si ushqyes, hidratues, anti-plakje ilaç ndihmon të mbrojtur lëkurën nga rrudhat dhe i jep freski lëkurës. Maskë natyrore për një trup me mjaltë për të ndihmuar të gjetur një lëkurë të mirë.
Si mjaltë maskë aplikuar në trup?
Në pastruar, steamed grevë trupit mjaltë dhe pokolachyvaem goditjet papritur. Me këtë masazh me e lëkurës nga toksina dhe elemente të dobishme gjurmë dhe vitamina thithen përmes hapur poret. Përdorni një maskë me mjaltë duhet të jetë një ose dy herë në javë për gjashtë javë, pastaj të marrë një pushim për dy apo tre muaj, dhe të bëjë një kurs të dytë të trajtimeve.

Maskë mollaqe me efekt qetësues. Merrni dy lugë mjaltë dhe dy yolks vezë, e vënë këtë përzierje në mollaqe, rreth pesëmbëdhjetë minuta, pastaj pije tërësisht me ujë të ngrohtë.
Maskë e trupit me mjaltë dhe piper i zjarrtë i kuq me efekt rinovimin dhe aktivizimin. Mjaltë të vënë në një filxhan 150 gram, shtoni 1 lugë gjelle e rëndë arrëmyshk dhe 1 lugë gjelle piper të kuq të nxehtë. Kjo masë i larë, pa sapun, duke iu shmangur kontaktit me zonën intime. Përdor jo më shumë se 1 herë në javë.

Maskë me mjaltë dhe maja në bark. Për të përgatitur maska ​​të marrin katër teaspoons e mjaltë të lëngshme, katër lugë krem, pesëmbëdhjetë gram maja që bën birrë tharë-së. Më shumë race krem ​​maja. Pasi maja të shkojnë larg, duhet të jenë të përzier me mjaltë dhe le të qëndrojë për njëzet minuta. Pastaj në stomak. Maskë aktivizon qarkullimin, jep elasticitet lëkurës. Maskë jep lëkurës dhe kozmetikë poret.
Maskë natyral për humbje peshe. Mix një lugë çaji mjaltë, pesë lugë lëng rrushi dhe dy teaspoons çdo ditë krem. Vënë në një maskë fushat me probleme dhe të lënë për pesëmbëdhjetë minuta. Kjo maskë përdorim të madh në banjë ose sauna. Maskë është e mirë në luftimin e celulitit.

Ajo është gjithashtu e dobishme për të përdorur pastrim të trupit. Për këtë ne përdorim produktet konvencionale, të cilat janë pothuajse në çdo frigorifer. Ne kemi nevojë për mjaltë, banane dhe sheqer. Të gjitha komponentët marrë në pjesë të barabarta. Nëse një banane, pastaj një lugë gjelle sheqer dhe një lugë gjelle mjaltë. Përbërësit Numri marrë për aq kohë sa është e nevojshme për pastrim. Efekti më i mirë arrihet kur përdoret, ndërsa duke marrë një dush. Lëvizjet masazh fshij pastrim të lëkurës, rreth 3-4 minuta. Pastaj del me të larë në dush dhe pohlopыvaem e lëkurës me një peshqir. Pas kësaj procedure, lëkura bëhet vështrim të qetë rrezatues.

Honey-verdhë veze maskë trupit. Mix njëqind gram mjaltë, vezë e verdhë veze katër, njëzet e pesë gram bollgur. Në duar të pastra, qafë, qafë, gjoks dhe pjesë të tjera të trupit që rezultojnë grevë masive. Ne të mbajë rreth njëzet minuta dhe pije me ujë të ngrohtë. Pastaj aplikuar në moisturizer lëkurës.
Shumë i dobishëm për maskë trupit patate. Vlim 300 gram patate në lëkurat e tyre, të ftohtë, të pastër, fshij nëpërmjet një sitë, shtoni 100 gram krem ​​(mund të zëvendësojnë qumësht të ngrohtë), përzierje mirë dhe shpërndarjen në lëkurë të pastër. Kur lëkura e tepruar me vaj, shtoni lëng limoni ose kastravec. Ne të mbajë rreth njëzet minuta dhe del me të larë me ujë të ngrohtë, pastaj të ftohtë. Në fund ne kemi vënë në lëkurë të lagur krem ​​yndyrë.


Patate dhe maskë mjaltë për të luftuar calluses
3-4 patate të para larë, pastruar dhe rubbed në rende gjobë. Në masë rezulton të shtoni mjaltë për gjysmë filxhan të marrë një lugë çaji mjaltë. Tërësisht përzierje. Përzjerë përhapur në një leckë me garzë multilayer. Vendos një pecetë nga ana mozolystuyu dhe zabyntovыvaem. Fashë të mbajë dy orë. Dy ose tre herë në ditë një fashë të freskëta. Ky mjet është i dobishëm dhe kur misri vjetër, dhe ekzemë, dhe me plagë të zgjatur shëruese, djegiet, lezionet ulcerative lezione pustular.


Trup natyror maskë me mjaltë
Me mjaltë lëkura juaj të bëhet e butë, e butë, moisturized, të qetë. Për të forcuar këtë maskë të mirë e flokëve: një lugë çaji mjaltë holluar me një filxhan çerek me ujë të ngrohtë, shtoni uthull fruta. Rezulton Maskë është aplikuar në larë, flokët pak të lagur për pesëmbëdhjetë minuta. Pastaj del me të larë maskë me flokë të pa shampon. Flokët tuaj do të fitojë elasticitet, silkiness, vëllim. Mirë do të jenë të paketuara në flokë.
Për cik hidratues dhe atraktivitetin e mjaltë të përsosur. Pas buzëve masazh me një furçë të butë, cik mjaltë lubricates njëzet minuta. Atëherë nuk do të oblyzыvaem buzët dhe butësisht fshij zhytur në ujë të ngrohtë me një disk pambuku. Pastaj lubrifikuar lip balm ose një krem ​​të veçantë. Para se të shkojnë në shtrat është i dobishëm për të vënë në lëkurën e mjaltit buzët të përzier me vaj ulliri. Këto procedura të thjeshta në mënyrë të përhershme për të mbajtur buzët e tua të butë dhe të qetë.


Maska për fytyrë
Ne ofrojmë Facials thjeshta. Para mjaltë maskë fytyrën duhet të pastrohen fytyrën e përbërjen dhe papastërtitë dhe avulli për disa minuta. Steam në dy mënyra: të mbajë fytyrën mbi avull ose peshqir steamed temperaturë të rehatshme aplikuar në fytyrë. Pastaj në njëzet minuta për të vënë maskë, pastaj pije me ujë të ngrohtë. Në fund të lubricates përkatëse krem.

Maskë natyrore me mjaltë dhe gëlqere-çel
1 lugë gjelle lule bli derdh një gjysmë gotë me ujë të valë, të mbuluar dhe infused për 15 minuta. Pastaj shtoni gjysmë lugë çaji mjaltë. Pas këtij maska ​​lëkura bëhet qetë, madje, ndalesa lëkurë, rrit TURGOR lëkurës. Rezultuar infuzion për të mbajtur në frigorifer deri në ditën e ardhshme. Efekti vjen në 4-5 ditë.