Syri përtëritje


Nuk është çudi se ka një thënie që sytë - një pasqyrë e shpirtit. Në të vërtetë, gjëja e parë që tërheq vëmendjen për njeriun, ky - shteti dhe shprehja e mendimit. Prandaj, përfaqësues të fortë dhe të seksit të dobët në shumicën e rasteve, të kërkojë sa më shumë që të jetë e mundur për të ruajtur bukurinë dhe freski e lëkurës në zonën e syve. Lëkurës përtëritje rreth syve duhet më shpesh pas 35 vjet për gratë dhe 40 vjet për burrat. Edhe pse disa cosmetologists dhe dermatologists besojnë se të fillojnë të shikojnë në këtë fushë duhet të jetë pas 25 vjetësh.
Përveç kësaj, sytë pasqyrojnë pothuajse gamë të tërë të shqisave tona, ato tregojnë origjinën racore të sëmundjes, si dhe moshën. Megjithatë, hijet, puffiness, rrudhave nën sytë veçanërisht janë shenjë jo e favorshme e moshës lidhur me ndryshimet.Sot, plastike dhe industrinë kozmetike ofron shumë metoda të përtëritje, ndër të cilat janë: heqjen, myomassazh, qepallat rrethore heqjen dhe lëkurë të butë e jashtme dhe rrudhave të thella në zonën e syve me mjete të posaçme. Por, para se ju filloni duke përdorur çdo mjet të përtëritje, ju duhet të kuptoni shkaqet e arsimit pikëpamje të pafavorshme të elementeve përreth. Pothuajse çdo lëkurës rrudhë - një reduktim simptomë e elasticitetit të lëkurës. Dhe kur elasticitet të lëkurës zvogëlohet, kjo do të thotë se lëkura mungon ushqyesve dhe lagështi. Kjo gjendje mund të shkaktohet nga kushte të rënda mjedisore, mungesa e vëmendjes duhur i takon higjenës personale ose përdorim shumë të shpeshtë të produkteve agresive dekorative.


Në mishërim, madje edhe në burra dhe gra të reja të braktisura të fillojnë të ndikojnë në mënyrë dramatike: hulli nga kanali dalje nasolacrimal, thekson qepallë më të ulët (për shkak të sagging e lëkurës); zona rreth qoshet e jashtme të syve (për shkak të kompensuar qepallat e ulët dhe të lartë). Nëse këto ndryshime nuk ndihmojnë mjetet juridike popullore si kurse individuale përtëritje. Vetëm një kombinim i teknologjive të ndryshme me zhvillimin e programeve të veçanta anti-plakje për të përballuar me shenja të dukshme të plakjes së parakohshme.

Mjekët dallojë një gjë që shpesh shkakton ankth dhe lidhet me indikatorët që lëkura ka nevojë për vëmendje të kujdesshëm. Në mënyrë tipike, kjo hernie sipërme dhe qepallat më të ulët. Kjo hernia mund të hiqet vetëm nga operacioni, si në këtë situatë të përfshirë një proces negativ dhe lëkurën dhe muskujt. Sigurisht, ne nuk duhet të lejojë probleme të tilla, dhe pas arritjes së '25 kthehet në beautician. Për më tepër, kirurgji shpesh çon në peshë komplikime, duke përfshirë edhe më të keq - kjo është verbërim. Për fat të mirë, shumica e problemeve të tjera dermatologjike rreth të mendimit mund të zgjidhen pa përdorimin e një bisturi.


Dhe përmirëson limfatike dhe të gjakut qarkullimin në hardware sy cosmetology, dhe injeksione Botox. Për hydration dhe të ushqyerit zonat e problemit Mezoterapia përshtatshme. Por procedurat e tilla duhet të trajtohen me kujdes. Fakti që veprimit të gabuar, ata mund të në një vend të qetë rrudhat, dhe një tjetër shtoi. Gjithashtu, ju keni nevojë për një proces delikat të zonës përtëritje rreth syve të ruajtur pamjen origjinale, se tiparet individuale. Në përgjithësi, grup i zgjedhur i manipulimeve kozmetike heq pigmentim padëshiruar e lëkurës, ënjtje në qepallat e sipërme dhe të poshtme dhe rrudha.


Por mos hedhin kurse rinovimin janë të kufizuar në një procedurë të anti-plakje. Përveç kësaj, programi do të vazhdojë të përsëris si mbështetje në mes të metodave të përdorim në shtëpi mund të përdoret duke përfshirë krem, maska ​​dhe peels. Nga rruga, një dëmtim të veçantë të lëkurës ka alkool dhe nikotinë. Nëse ju mund të jo plotësisht zakone vidyazykatysya këqija, është e nevojshme që të shpenzojnë më shumë në ajër të pastër, dhe në terapi hardware përdorur oksigjen-ozonit. Metoda të tilla kozmetike rrit elasticitetin e lëkurës, forcon sytë shndrit, përballen freskuese dhe rikthen shkëlqim të shëndetshme.