Lëkurës spastrim në shtëpi


Një procedurë shumë të efektshme dhe popullor është konsideruar spastrimit. Kur pastrimi person tjetër se pastrimin e lëkurës, merr të ushqyerit dhe anti-plakje në fuqi. Ata të cilët çmojnë shëndetin e tyre dhe dëshiron për të ruajtur rininë e lëkurës, procedura ushtron Pastrimit instaluar me rregullsinë. Personi më i prirur për të ekstreme e temperaturës, kushtet e motit. Dhe ne duam të bërë një përshtypje të mirë për njerëzit nga takimi i parë. Për ta bërë këtë në një bazë të rregullt për të përmirësuar pamjen e tyre. Një person duhet gjithmonë të mbahen mirë, pasi ajo vepron ekspozuar vazhdimisht ndaj diellit, era dhe pluhuri. Pastrimin e lëkurës në shtëpi - nuk është një ëndërr, dhe shumë afër realitetit!


Kjo procedurë konsiston spastrimit nga zbulimi i ndotjes pastaj, hiqni comedones, blackheads, puçrra fytyre, të ushqyerit dhe përtëritje. Ju duhet të përcaktojë nëse ju jeni duke shkuar për të bërë pastrimin në shtëpi apo në zyrë cosmetology. Beauticians të kryer këtë procedurë duke përdorur teknologji moderne, duke e bërë atë një mënyrë efektive dhe të kënaqshme. Për të përcaktuar variant optimal të shqyrtojë procedurat popullore pastrim.

Përdorimi i maskave për pastrimin e fytyrës
Duke përdorur maska ​​e fytyrës për pastrimin e lëkurës në shtëpi nuk është vetëm të rehatshme dhe themelore metodë e pastrimit, por shumë të efektshme. Ndërtesat zakonisht maska ​​bërë nga përbërësit natyral. Metodat moderne të përdorimit placentën. Kur pastrimi vakum ka pro dhe kundra. Duke përdorur një hundë të veçantë heq ndotje shpërndajë pengesë "yndyrë", rritje lajka e lëkurës zvogëlohet, dhe kështu merr çehre të mirë. Vakum pastrimi - një procedurë pa dhimbje, ndryshe nga mekanike, por ajo është edhe më pak efektive. Ajo më mirë të mbajë së bashku me brossazhem për të ruajtur entitet elasticitet.


Pastrimi tejzanor është më e thjeshtë. Kjo nuk do të dëmtojë lëkurën pa shkaktuar skuqje. Mjedisi i lagësht Personi kontaktues është nën ndikimin e ultrazërit exfoliates qelizat e vdekura, përmirëson rigjenerimin e lëkurës, zbut rrudhat, përmirëson çehre. Për lëkurën e fytyrës gjatë mbetur rinj dhe të shëndetshëm, një procedurë e tillë është e rekomanduar 1 herë në muaj. Pas veprimit tejzanor pastrimin e maska, krem ​​që ju përdorni në shtëpi do të jetë shumë më e lartë. Ka contraindications për përdorimin e ultrazërit për pastrimin e lëkurës. Nuk është e rekomanduar në sëmundjet e sistemit kardiovaskular, tumoret e ndryshme, hipertension në gjysmën e dytë të shtatzënisë. Detyra kryesore e pastrimit personi nuk është për të pastruar fytyrën tuaj çdo mënyrë dhe të gjitha gjërat, por fakti që një person aq kohë sa të jetë e mundur mbetur i ri, të pastër, të bukur. Ne kemi nevojë për të bërë pikërisht procedurën që është e drejtë për ju, por jo të gjitha.


Pastrimi, të ushqyerit dhe personi përtëritje në pastrimin
Në sallon bukurie pastrimin e shumë lloje, por ju nuk mund gjithmonë të përballojë për të vizituar një cosmetologist. Llojet kryesore të pastrimit mekanik të lëkurës është spastrim, lulëzim dhe maskë. Sot ne ju tregojnë se si për të kryer procedurën pastrimin e lëkurës në shtëpi. Pastrimin e lëkurës ndihmon të kurseni kohë, të holla dhe për të ruajtur lëkurën në formë të shkëlqyer. Para se të filloni pastrimin, është e nevojshme për të hequr grim qumësht kozmetike apo spastrimit locion. Tjetra, ju duhet të avull fytyrën me mjekësi bimor ose ujë të nxehtë. Nëse alergji të lëkurës apo të thatë, decoupling duhet të kryhet me kryvavnykom ose pelin.


Për lëkurës me vaj mund të përdoret kamomil. Për decoupling duhet të ligët mbi avull, mbuluar kokën me një peshqir. Koha banjë me avull për 10-15 minuta. Pastaj merrni peshqir të lagur të përballet. Të gjitha veprimet e bëjnë duart thatë dhe të pastër. Për të hequr një priza dhjamor paguajnë tampona me fashë ose garzë, dhe klikoni në lëkurë dhjamor rreth tub. Lëkurë steamed është shumë e bindur dhe priza mund të hiqet lehtë me një gjilpërë trajtuar më parë me alkool. Duart duhet të jetë i pastër. Shtrydh nevojë për shumë kujdes. Rregullisht dezinfektoj peroksid hidrogjeni 3%. Pas banjë me avull duhet të vazhdojë për të shtresohem qelizat e vdekura. Pas pastrimit poret dhe heqjen comedones, zbatohen për maskë fytyrën ose moisturizer shprehur. Ju nuk mund të bëjë pastrimin shumë shpesh, përndryshe ju mund të përjetojnë inflamacion dhe skuqje. Nëse shumë comedones, nuk hiqni ato të gjitha në të njëjtën kohë, të bëjë atë në disa faza.


Si një masë parandaluese për pastrimin e lëkurës në shtëpi mund të bëjë fasha dhe maska ​​e bimëve, periodiciteti 1 herë në javë. Modë aplikoni banjot me avull me qetësues dhe antiseptik Marijuana lëkurës. Të jenë të kujdesshëm, përmirësimin fytyrën e tij. Dëgjoni dëshirat e lëkurës tuaj dhe të marrë parasysh se shëndeti dhe bukuria janë të pandashme. Duhet të vlerësojë gjendjen e lëkurës tuaj dhe duhet të shkurtojë sistemin e kujdesit, i cili është i aftë për të mbështetur lëkurën tuaj.

Çfarë duhet të përballet me shtëpi të pastër

Spastrim në shtëpi është një procedura të mëdha kozmetike nuk e shmangur atë. Saktë kujdesit të lëkurës - është çelësi për ruajtjen e të rinjve tuaj. Kur pastrimi personi hequr yndyrat tape, lajka e tepruar, është e hapur tani. Ai jep një çehre të freskët, heq comedones, përmirëson lehtësim lëkurës. Përveç kësaj, normalizohet procesi frymëmarrje e metabolizmit, lëkurë të shëndetshme. Pastrimi person është gjithashtu e nevojshme për të viles së pimples mbi ballin. Pastrimi i shtëpisë, duke përdorur mjete të posaçme vakum që të pastër poret jep performancë të shkëlqyer. Lëkura merr qëndrueshmëri, freski dhe përtëritje, rrit ton muskujt e fytyrës. Vëzhgoni revista bukuri për të arritur efektin e dëshiruar. Mëso këshilla profesionistëve prodhuesit kozmetike.