Duhur kujdesit të lëkurës këmba


Me rëndësi të veçantë, jo më pak se sa në pjesë të tjera të trupit, nevojat Skin Care këmbët. Të duken të shëndetshme dhe të bukur, ajo duhet të marrë një shumë të ushqyesve, vitamina dhe lagështi të vazhdueshme. Të gjithë përbërësit e nevojshme të përfshira në krem ​​kozmetike për kujdesin këmbë. Këmbët e duhura skincare duhet gjithmonë të kontrollohet dhe të cilësisë.
Kujdesen lloj këmba. Shtresohem është detyra kryesore e procesit. Shtresohem duke përdorur scrubs shtuf, dhe bluarje pllaka të veçanta schitochok. Pllaka shtuf bluarje mund të përdoret jo vetëm në të thatë, por kur lëkurë lagësht. Për të kanë një lulëzim i lagësht, ju duhet së pari të zhyt këmbët për 15 minuta në ujë të ngrohtë me shkumë, vajra esenciale ose kripëra. Kur lëkurë të thatë trajtohen kryesisht e thatë, pëlhurë përafërt, duke përdorur pajisje të veçanta rëndë. Kjo metodë duhet të bëhet me lëkurë të pastër dhe jo shumë të trashë. Për të hequr qelizat e lëkurës vidluschyty, si dhe një larje të këmbëve, ju mund të përdorni një furçë. Pas lulëzim, duke përdorur çdo mjet duhet të jetë hydrated këmbët e lëkurës, pasi opolosnutaya në ujë.Për të shtresohem lëkurën i përafërt në mes të këmbëve është pastrim shumë i dobishëm. Pastrim mund të përdoret në mënyrë të pavarur të dyja, si dhe së bashku me mulli sharrë. Në rastin e një sharrë, ju duhet të vënë në sipërfaqe të saj një pastrim të vogël. Kjo mund të konsiderohet si mënyra më efektive për të shtresohem, përveç se ajo kursen përdorimin e pastrim. Nëse ju vizitoni sallonet e bukurisë, pedikyr apo nuk ka bërë, si dhe nuk e përdorin efektin shtuf dukshme pastrim të shfaqet vetëm pasi të keni kujdes ditor.


Pas procedurës, shtresohem, moisturize duhet pra të kërkohet këmbët duke përdorur kozmetike të veçanta. Më të mirë të përshtatshme për këtë hidratues krem ​​për këmbët. Për të përmirësuar efektin e krem, ajo mund të aplikohet gjatë natës, atëherë vishni çorape pambuku. Për lëkurë të butë dhe të qetë në këmbë, ju mund të përdorni maska ​​të veçanta. Të gjitha maska, duke përfshirë maska ​​për lëkurë këmbë, përdorni 2-3 herë në javë. Ndryshe fytyrë maska ​​në të cilat zbatimi i Moisturizers është fakultative pasi lëkurën maska ​​këmbë, të jetë i sigurt për të njomet ato me krem. Gjithashtu maska ​​kanë aftësinë për të hequr qafe lodhje dhe ënjtje e këmbëve.


Këmbët i lodhur apo ënjtje mund të shfaqet, në qoftë se ju keni pasur një ditë të zënë dhe ju ecte ose qëndronte. Megjithatë, sëmundje të tilla si venat me variçe, të shkaktuara nga ritmit të mbingarkuara i jetës, dhe këmbët e pakujdesshëm dhe jo shumë të saktë të kujdesit të lëkurës. Nëse këmbët janë të lodhur gjatë ditës, para se të shkojnë në shtrat vetëm duhet të bëjë një dush këmbë, masazh apo të aplikoni një xhel ftohës për këmbët. Si pjesë e firs janë substanca të paqëndrueshme që kanë aftësinë për të kthyer këmbët një ndjenjë të butësi dhe shtetin e tyre normale. Ne duhet të vënë një xhel në anën e sipërme të djathtë të këmbës. Në gels, balms ka të veçantë që të heqë barrën dhe lodhjen e këmbëve. Balsam mund të zbatohet vetëm relaksim të muskujve, ndërsa gels mund të përdoret për parandalimin. Në periudhën e zyyazykay, është mirë të mos përdorni xhel ftohës, dhe rrjedhimisht krem ​​ngrohjes. Ky krem ​​aktivisht të stimulojë rrjedhjen e gjakut, si dhe të paturit e një aromë të ngrohtë dhe të këndshëm.


Ka dush të veçantë të drejtë këmbë, është e nevojshme për të hequr ndjenjën e intensitet të këmbëve, ndonjëherë në përbërjen e banjot për të zbutur përfshin substanca të tilla si ekstrakt kamomil, rozmarinë, livando. Këto substanca kanë funksion aktiv zazhyvlyayuschey, ata të shëruar plagët e vogla dhe të zbutur sistemin nervor. Me këto tabaka mund të jetë më i shpejtë dhe më e lehtë për të fjetur pas një ditë e vështirë. Sidomos në muajt e ngrohtë, ka një problem si këmbët deodorizing. Për t'u marrë me këtë problem në arsenalin tonë është llak, pluhur pudër talk, vaj dhe krem ​​antiperspirant. Në muajt e ngrohtë, nuk është shumë përdorues-llak, pasi përveç çdo gjë ajo ka një efekt ftohës, për të zbutur muskujt e këmbëve dhe heqjen e shurdhim në këmbë. Gjithashtu për krem ​​kujdesit këmbë mund të përdoren antiperspirant, ajo është më ekonomike, si duhet të zbatohet në zonat e rritur djersitje, që është, në mes të këmbëve. Kjo substancë nuk do të qëndrojë si talk djersë natyrore.


Talk nevojë për të hequr qafe erë, pasi ajo thith grimcat djerse. Kjo shkakton rënie në intensitetin e djersitje. Nëse ju i vishni këpucë që lëkura ka vuajtur pak nga kjo, ju mund yndyrat me pluhur talk. Këmbët Kozmetikë Skin Care priren kërkesat e rrepta higjienike e mjekësisë. Kozmetike me cilësi të lartë duhet të kenë veti antibacterial, jo vetëm drejtimin por edhe veprimin antifungal, duke përfshirë kozmetike duhet të shëruar plagët e vogla në lëkurë. Këmbët e përhershme skincare do t'u japë atyre një pamje zoti. Por nëse ju kombinohen gjimnastikë me këmbë topin, ju mund të ton deri këmbët dhe trupin si një e tërë. Për t'u marrë me problemet e një natyre tjetër, të përpiqet sa më shumë kohë në këmbët e tyre.