Parimi i heqjen e flokëve shuharinh


Kohet e fundit, lista e shërbimeve sallonet trajtime bukurie shtuar një shërbim të ri - largimin e ëmbël apo shuharinh flokëve (nga sheqer britanike - e sheqerit). Midis tsenitelnits evropiane butë, lëkurë të përkryer të qetë, ky lloj i procedurës është mjaft popullore. Zonja e tani edhe mund të përjetojnë rrugën e Nefertitit. Sipas legjendës, një rob hequr flokët e tepërt nga trupi duke përdorur ngrirë shurup sheqeri mbretëreshë. Pra, është shtëpi për një metodë të pazakontë e Lindjes së lashtë. Cili është parimi i heqjen e flokëve shuharinh?


Atëherë kjo recetë e thjeshtë huazuar nga egjiptianët, persët. Në atë kohë të largët në Persi tullac konsiderohet si një tregues i guximit të vërtetë, njerëz të shpenzuar ton sheqer, duke u përpjekur për të përmbushur këto kërkesa. Emri i dytë i procedurës - "depilim Persian" - vjen nga këtu. Shuharinh në Tunizi dhe sot mbetet një nga ritualet e dasmës tradicionale. Para altarit çdo nusja duhet të nënshtrohen "pastrimin e sheqerit." Shurup është përdorur nga shumë musliman për të mbështetur trupin në pastërti të përsosur, siç sugjerohet doktrinat e tyre fetare.


Beauty Salon shuharinh - Procedura të lira për parimin e veprimit, sepse përbërja e tij është e thjeshtë: sheqer dhe ujë. Por në qoftë se për ndonjë arsye sallon ju nuk mund të përballojë, mjaft e lehtë për të pastruar shtëpinë e lëkurës. Parimi i operacionit është i ngjashëm me qiri shuharinha depilim, por ajo ka një numër të avantazhe të dobishme:

1) natyral, nuk përmban ndonjë Përbërja komponentët kimike edhe vajzat me lëkurë të ndjeshme siguron se nuk ka reaksione alergjike. Pas shtyer trupin do të mbetet e qëndrueshme acarim apo skuqje. Ju merrni vetëm të përsosur të lëkurës kadife.

2) flokët e tepërt hequr praktikisht pa dhimbje kur krahasohet me procedura të tjera të ngjashme, lëkura nuk është dëmtuar. Pa gjurmë zhduket edhe gjatësinë e flokëve 1-2 mm. Kjo metodë - një dhuratë nga perëndia për zonat me lëkurë delikate (qafë, bikini).
3) Great! Nuk ka lëkurë i krisur dhe flokët i hyrë në mish! Shurup heq vetëm flokët, të gjitha qelizat epidermik mbetet aty ku ishin.
4) Që nuk ka reagime inflamator në zonat më problematike paste mund të përdoret në mënyrë të përsëritur.

5) zakonisht temperature e perzierjes nuk është më i lartë se temperatura e trupit, në mënyrë që të shkaktojë zdibnishi dëmtim edhe njerëzit me venat merimangë dhe varices.
6) qimeve janë hequr në drejtim të rritjes së bashku me llamba, proces shumë të ngadaltë të shërimit. Rezultat i këtij heqjen e flokëve mbetet të paktën 20 ditë.
7) Shurup është hequr nga uji trupi lehtë të thjeshtë të ngrohtë, duke lënë një ndjenjë të palëvizshmëri dhe gjurmë.
8) sheqer Rich krijon një pengesë për përhapjen e baktereve.

Kujdes Subjektet diabet zbatohen metoda nuk mund. Sëmundje inflamatore dhe pustular lëkurës, sheqer origjinalitet - edhe contraindications për përdorim. Nëse këto probleme ju nuk bëni, ju mund të sigurtë të fillojnë procesin e transformimit diçka lëkura juaj ideal: të lehta, të butë, i butë! Për të përgatitur shuharinh nevojë për 200 gram sheqer, 1 tbsp. l. ujit dhe gjysma e gëlqeres. Ju mund të merrni një limon të zakonshëm në të njëjtat përmasa.


Përgatitur përbërësit Mix në tenxhere zjarr-rezistente rreth ngrohjes ulët dhe të sjellë një çiban. Për përzierje ishte solide dhe nuk kishte miratuar muret dhe në fund, duhet që vazhdimisht të ndezur. Ju nuk mund të rritet ose ulet zjarrin! Temperatura duhet të jetë i vazhdueshëm! Përzierje nuk mund të tretet me kujdes të shikojnë për ngjyra. Nëse gatim ngjyra të lëngshme ndryshuar nga transparent të artë-kafe - qe gjithçka shkon ashtu siç duhet! Ngjyra unsaturated zbehtë tregon se procesi nuk ka përfunduar ende. Shikojnë edhe të ndryshojë erë: zakonisht shurup gati ka erën e karamel. Ndoshta dikush ka fëmijë ose karamele të tilla si një fëmijë ai i hanin ato. Nëse unë dua keq - ju tani mund të gëzojnë, por mos harroni vlerën e lartë të energjisë e produktit!


Pas 10 minutash, hiqni nga enët e ngrohjes, duke i dhënë shurup rezultuar qetësohem parimit tonë të veprimit. Por së pari ju duhet për të përcaktuar shkallën e saj të gatishmërisë. Pak marrë në majë të gishtit tuaj dhe të përpiqen për të shkarkuar një top. Doli - pra, përzierje është gati për përdorim, nëse përhapet shurup - do të thotë asnjë eksperiment përfundoi me shumë sukses. Kjo shpikje nuk do të zbatohen për qëllime të tjera. A nuk duhet të dekurajohen! Mundohuni të bëni përzierje përsëri, por shtoni pak ujë. Ju me siguri do të ketë sukses! Dhe rezultati përfundimtar do të detyrojë menjëherë të fshihet nga kujtesa dështimin e parë.


Dhe pastaj, shurup është i gatshëm - të fillojnë të punojnë! Marrja e një tjetër top - tani me rastin. Ne kemi nevojë për zonën e përzgjedhur të lëkurës kundër rritjes së flokëve ta shkarkuar atë. Një shpejtë, paralel mprehtë lëvizje të lëkurës do të tërheqë prapa. Në këtë kohë nga ana tjetër vonon të lëkurës, duke e bërë procesin heqja e flokëve më e lehtë. Disa vajza do të zgjasë butësisht dhe ngadalë, duke pasur parasysh se të mbrojtur veten nga ndjenja dhimbje akute. Jo aq! Çfarë një hov ashpër, më pak dhimbje. Nëse shurup ftohjes mund të jetë vetëm e ngrohtë për ngrohje të ulët dhe të përdorin përsëri. Për të lehtësuar forcimin dylli depilim, shirita rroba të përdorura. Ju gjithashtu mund të përdorni ato në shuharynhom lëkurë. Pas përfundimit të procedurës shpëlarje me ujë të ngrohtë mbetet shurup. Gati! Tani ju duhet vetëm të gëzojnë rezultatet e aktiviteteve të tyre dhe të shkojnë për të vizituar miqtë apo për një parti. Tani ju e dini se është heqja e ëmbël e flokëve shuharinh në sallonet e bukurisë. Tani, më besoni, nuk shkojnë pa u vënë re këmbët tuaja!