Mënyrat kujdesit të dorës në shtëpi


Kujdesi për një jetë çdo grua duhet vetëm të vazhdueshme, atëherë ajo do të jetë gjithmonë pamja e bukur dhe tërheqëse, jo periodike, bazuar në sallon bukurie. Dhe jo gjithmonë kujdes të duhur përfshin vizituar Salons për trajtime bukurie. Për të ruajtur bukurinë dhe bukuri mund të jetë në shtëpi. Sidomos të lehtë për të gjetur mënyra për të kujdesen për duart dhe thonjtë, pasi ajo është e mundur për të gjykuar ata se si afër lady vënë atij.
Bukuri për gratë - një koncept që nuk përfshin një pjesë të veçantë të trupit, të tilla si figura të pakta, sy të bukur dhe këmbët e hollë. Kjo është një term kolektive që do të thotë e flokëve, lëkurës, trupit, thonjtë dhe kështu me radhë. E bukur nuk do të quhet grua me thonjtë ujdisur. Kjo nuk do të thotë se duart duhet të jenë gjithmonë të manikyr ndritshme. Kujdesi dorë - është për të ruajtur lëkurën rinor, duke ruajtur elasticitetin, ushqim, por manikyr vet zoti dhe gjatësinë e thonjve - është individuale. Kështu, pa përdorur mjetet e ofruara nga prodhimin në masë, ju mund të zgjidhni një individ si të kujdeseni për duart në shtëpi. Mundësitë për të përgatitur krem, maska, banja, trajtime nuk ekzistojnë në masë.Maskë më popullore është përdorur për të sherbet lëkurën, maskë është konsideruar të jetë i bazuar në mjaltë dhe vezë e verdhë veze. Këto komponente janë të përziera, duke shtuar disa pika të bollgur. Përzierje rezultuar duhet të vihet në duar, duke e bërë shtresë të trashë të jetë e mundur. Duart mund të rrotullohen me ndonjë pëlhurë, duke lënë një maskë për tridhjetë minuta në duart e tij. Në kryerjen e kësaj procedure, nuk përpiqet për të menduar në lidhje me problemin, të pushojnë, të bëjë veten të rehatshme, të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar. Maska mund të lahen off pas gjysmë ore, mundësisht duke përdorur asnjë sapun, dhe fonde të veçanta, e cila, që ra fjala, mund të bëhet në shtëpi.


Ju mund të gatuaj në shtëpi si një maskë, vetëm duke shtuar mjaltë dhe verdhë veze është vaj ulliri. Kjo përzierje nuk duhet të aplikohet vetëm me butësi dhe intensivisht fshij në duart tuaja dhe pastaj të vënë në doreza. Maska duhet të mbahet për gjysmë ore, pastaj të lajë pa përdorur sapun.

Maskë bërë nga mjaltë dhe glicerinë ndihmojë për ta bërë lëkurën coarsened në duart më të butë dhe të qetë. Mjaltë të përzier me glicerinë, shtoni përzierje pak ujë dhe bollgur. Apliko për duart nevojshme gjatë natës, kështu që ju mund të përdorni doreza bërë të prodhuara në mënyrë natyrale.


Për shumë dekada, gratë në shtëpi duke përgatitur një maskë e patate. Përgatitja maskë e nevojshme në të njëjtën mënyrë që ju të përgatisë pure patate, patate të ziera është grimcuar me qumësht. Pure duhet të merrni butë rrallë. Ai duhet të bjerë në duart. Kjo procedurë do rinovimin e lëkurës në duar dhe të zbutur për thonjtë ndërsa, manikyr për ta bërë atë të lehtë dhe pa dhimbje.

Maskë patate mund të jenë të përgatitur duke përdorur patate të ziera dhe lëng limoni. Patate të ziera "në uniformë", bluaj dhe të shtoni limon. Ju mund të përdorni tave limoni me lëvozhgë, jo vetëm lëng limoni.


Nëse keni shpenzuar në procedurën lulëzim në shtëpi, mjet më të mirë për këtë sesa rrushi në bollgur, nuk e gjejnë. Mix rrush me thekon bollgur terren. Do të thotë qëndrueshmëri duhet të jetë mjaft i trashë për të mbajtur në dorë, nuk do të kaloj prej tyre. Aplikoni maskë në duart tuaja për dhjetë minuta, pastaj të fillojë massaging fshij në lëkurë. Kjo procedurë do rinovimin e lëkurës, e bëjnë atë të qetë nga ajo që vjen off shtresa e sipërme me brirë.


Në verë si të kujdeseni për duart vetëm pafund. Për shembull, kur nuk do pjeprat, mund të gatuaj maskë ushqyes të shkëlqyer: të marrë tul frutash, të përzier me lëng limoni, shtoni një niseshte pak për të marrë një qëndrueshmëri butë. Ju duhet për të vënë duart tuaja mbi një maskë shtresë të hollë, të mbajë rreth njëzet minuta.

Në çfarë mënyrash manicuring përfshijë ushqimin dhe përtëritje të lëkurës, ata kanë për qëllim gjithashtu të japin lëkurës një hije të bukur natyrore. Për shembull, në qoftë se dora e karakterizuar nga pamja ngjyrë kaltërosh ose skuqem, është e nevojshme, së pari, për të tërhequr vëmendjen për gjendjen e sistemit kardiovaskular. Të mos jetë dora dhënë shëndetin e zemrës, ata bëjnë kësaj procedure: vendosur alternuar në një banjë të mbushur me ujë të nxehtë dhe të ftohtë. Kundërta ndjenjë do të blejë natyrore ngjyra të shëndetshme të lëkurës. Kohëzgjatja e procedurave të tilla të kundërta mund të zgjasë deri në dhjetë minuta.


Metodat kujdeset për duart që ofrohen mjekësi tradicionale, mund të të ndihmojë të hequr qafe një çështje tjetër popullore, e cila i jep një shumë e ndjenjave të pakëndshme dhe përvojat e shumë grave. Ka të bëjë me djersitje shumë. Përveç kësaj, është e nevojshme për ta kthyer në procedurat kozmetike duhet të eliminojnë shkakun djersitje, dhe kjo mund të shqyrtohet nga një mjek profesionist. Lidhur me procedurat në shtëpi, ju mund të zhyt duart në banjë me një zierje e kamomil ose Calendula. Herbs janë shumë mirë të lehtësojë acarim të lëkurës, zbut atë dhe për të kontribuar në këtë rënie djersitje. Për të arritur të njëjtin efekt, ju mund të përdorni ujë të dush me shtimin e alkoolit salicili. Në kujdesin e përgjithshëm rekomanduar Larja e duarve vetëm ujë të ftohtë në çdo rast jo të nxehtë. Për dore fshij locion mund të përdoret, e cila është përgatitur me gjethe delli, lule Calendula, kamomil. Hidh ujë të vluar, herbs infused disa orë, atëherë ata shtuar mjaltë, vaj gjalpë dhe glicerinë. Përdorni një locion çdo ditë, në mëngjes dhe para krevat, dhe duart tuaja nuk do të jepet në moshën tuaj!