Tattoos - Këshilla dhe rregullat e kujdesit


Pse njerëzit vënë në trupin e tyre të gjitha llojet e tatuazheve? Çdo person ka mendimin e tij për këtë çështje: për një gjë - kjo është një hobi, për një tjetër - një haraç të modës. Në çdo rast - A ju do të vetëm të vënë një foto në trupin tuaj, ose ju tashmë keni një tatuazh - këshilla dhe rregullat e kujdesit ajo nuk ndërhyn.
Duke marrë një vendim të përgjegjshëm, mos harroni se tatuazh - një fotografi për të gjithë jetën tuaj, kështu që zgjedhja e stileve të vizatuara duhet të merret me përgjegjësi dhe kujdes. Ajo duhet të marrë parasysh jo vetëm shijen e tyre, por të tjerët mendonin e të dashurit, rrethin tuaj të komunikimit, madje edhe zyrën tuaj dhe uyazyka punës.Vendimi është bërë dhe ju shkoni në kërkim të një artisti të talentuar konceptuar. Këshilla jonë do të ju ndihmojë që të mos bëni një gabim:

- kontaktoni sallon të specializuar vetëm tatuazh, të cilat janë mjeshtra profesionistë tatuazh që e dinë të gjitha detajet e tattooing me përvojë duke përdorur mjete moderne dhe pajisjet;
- pyesni miqtë tuaj, mund të ju rekomandojmë një kasolle provuar dhe të besueshëm master, i cili u kthye një dhe ishte i kënaqur me rezultatin;

- Konsideroni me kujdes Portfolio Wizard, fotografitë e fundit të punës, të vendosë nëse jeni të kënaqur me cilësinë e stilit tattooing;
- kërkojë një ekspert i cili përdor hala në proces - ata duhet gjithmonë të jenë të disponueshme;
- Sigurimi i sterilitet mjetet e nevojshme, kontejnerët e përdorur për ngjyra përzierjen, për doreza të reja huyazykah në duart e zotit;
- makinë duhet t'i nënshtrohen trajtimit të duhur duke përdorur një dezinfektues të veçantë ose autoclave. Pyetni - po ose nga trajtimi i saj;

- dhe, natyrisht, të vlerësojë dhe vizualisht uyazyka brendshme nga vendet ku ju duhet të kalojnë disa orë të procedurës e cila merr tattooing - Ju duhet të jetë në vendin e punës të përshtatshëm dhe të rehatshme të jetë një mjeshtër dhe rendi atë asgjë nuk duhet të ndërhyjnë të përmbushur e saj puna.

Këshilla të dobishme mund të japin miqtë tuaj dhe të cilët ishin kjo procedurë. Mos hezitoni të bëni pyetje - ju besoni zotërojnë trupin tuaj dhe për shëndetin tuaj, kështu që kujdes nuk mund të dëmtojë, por një të vërtetë profesional që merr punën e bërë në përputhje me të gjitha rregullat dhe rregulloret, ata nuk e ngatërruar, përgjigja është e qartë dhe e plotë.


Kontraktori gjetur uyazyka sallon zgjedhur tatuazh ku tatuazh do të kryhet, kontrolluar dhe vlerësuar, në kohën e procedurës doyazykalysya.

Kështu, procedura:

- përpunimit sanitizer dorë mjeshtri;
- përpunimin vend tattooing;
- mjet trajnimi (master duhet të veshin dorashka, për të ju tregojnë se si të bëj shterp instrumentet me të cilat për të aplikuar tatuazh ju merrni hala kur e disponueshme me ambalazh);
- Aplikimi model qark në lëkurë (një makinë të veçantë, gjilpërë të vetme);

- qarqeve Flushing antiseptik dhe ujit;
- tushevanye vizatim makine me hala hollë sterile;
- tatuazh shtyer;
- duke aplikuar ngjyra;
- Tatuazh peshqir të thatë disponueshme (të gjakut duhet të hiqet me peshqir disponueshme);
- shtyer tatuazh antiseptik;
- Imponimi fashë sterile.

Merrni shënim këshillat tona:

- nuk do të bëjë tatuazhe në qoftë se ju keni një të ftohtë;
- në qoftë se ju ndjeni dhimbje ose siklet, tregoni master;

- duhet të mësojnë rregullat e kujdesit për tatuazh.

Në mënyrë për të mbajtur për aq kohë sa të jetë e mundur pikëpamjet tërheqëse dhe të bukur të tatuazh jo vetëm që duhet të dini rregullat e kujdesit, por në mënyrë të qartë të bëjë ato.

- fashë mund të hiqet vetëm me fjalë atë kohë mjeshtri (zakonisht 4-5 orë);
- pas heqjes së zakonshëm tatuazh larë me ujë të pastër me sapun antibakterial, për të hequr tepërt vazelinë, ujth;
- Tatuazh tharë me një pecetë, pa fërkim të lëkurës;

- Yndyrat tatuazh rekomanduar krem ​​specialist ose vaj ("Bepanten" krem ​​baby, hentamytsynovaya vaj);
- në kohën e tatuazh e shërimit të mos vizituar banja, sauna;
- nuk imponojnë një fashë në tatuazh, duke bllokuar hyrjen e ajrit;
- formimi i kores - jo me forcë të hequr atë, prisni për vetë-lëkurë;
- shmangur rrezet e diellit direkte për tatuazhet;
- Për tatuazhet nuk janë djegur jashtë për aq kohë sa të jetë e mundur, çdo herë duke qenë në diell (pas shërimit të plotë), të zbatohet një sunscreen me një faktor të lartë të mbrojtjes. Më rezistente ndaj Burnout janë të zezë dhe gri.


Çdo mjeshtër rekomandon rregullat tradicionale konvencionale të kujdesit dhe ka në arsenalin e saj disa këshilla efektive nga ju. Të jetë i sigurt për të dëgjuar këshillën e zotit - dhe freski gjatë për imazhin tuaj, shkëlqimi i ngjyrave garantuar!

V. pak fjalë se si tatuazhet mund të rrjedhin. Çdo të ndodhë - të lodhur, Dad, kanë ndryshuar opinionin mbi jetën e kanë ndryshuar uyazyka punë. Hiq tatuazhet mund të jetë, por nuk është proces më pak komplekse se zbatimi i saj.

Metodat për heqjen tatuazh:


- prerja e lëkurës me një tatuazh;
- fërkime substanca të veçanta gërryes;
- ngrirjes me nitrogjen të lëngët;
- djegia kimikate të veçanta;
- heqjen lazer.

Heqjen Laser ndoshta vepron në mënyrë efektive dhe të jep efekte më pak të dëmshme në lëkurë. Pas heqjes model në lëkurë është ngjyra spot lazer bardhë restauruar përfundimisht.

Për të shmangur të pakëndshme në dukje procedurat e tilla si duke hequr një tatuazh mund të marrë mundësinë e vizatimit tatuazh të përkohshëm - duke përdorur këna. Para kryerjes kjo procedurë të jetë i sigurt për të instaluar mungesën e reaksioneve alergjike të këna.


Ne ju dëshirojmë sukses!