Tejzanor fytyrë pastrimi eksperiment mbi veten


Ata që duan një "fytyrë të re" me një matte lëkurë të butë shpesh duhet të paraqitet para një zgjedhje: të gjitha ose asgjë. Të gjithë - një procedura radikale kozmetike si lëvozhgë kimike të thellë. E pra, fjala "asgjë" në këtë kontekst mund të quhet kozmetike në masë të tregut, e cila premton se "për të përmirësuar gjendjen e lëkurës me 50%."
Peels kimike ekstremizmi nuk më pëlqen, kështu që zgjedhja ime ishte ndalur në procedurë të butë: personi tejzanor pastrim. Nga njëra anë, ajo është konsideruar i butë, ajo mund të ndihmojë për të hequr qelizat e vdekura pa shqetësuese shtresa e lartë e lëkurës. Nga ana tjetër, ajo përmirëson microcirculation, ushqen lëkurën me oksigjen dhe rikthen të gjitha proceset metabolike.


Si ishte
Në gjysmë të rrugës në tavolinë cosmetologist, kam mësuar se spastrimi nuk do të zgjasë 20-30 jo por deri gjysmë ore minuta. "Wow! Është me ultratinguj do të jetë aq i ngadalshëm fytyrë bëj lajka "-? Mendova. Ajo doli se kjo nuk ishte e shpejtuar, dhe se procedura multistage, dhe me ultratinguj - ana e saj relativisht të vogël.
Faza e parë, tradicionale për çdo manipulim kozmetike - përbëjnë mbartës dhe zbatimin locion për të zgjeruar tani - goditej nga banalitetit.

Kështu, ajo është veprim filloi me maskë livando-rozmarynovoy. Çfarë është Lavender, rozmarinë, kam mësuar vetëm nga fjalët beautician. Për mua ajo ishte leckë vetëm në mënyrë të nxehtë me lagështi e cila obmotaly fytyrën time, duke lënë jashtë vetëm majën e hundës, në mënyrë që të mos merret fryma, dhe maja e mbuluar me polietileni dhe presion të vështirë me një peshqir. Rezervat Shtatë minuta më vonë, filloi ajrit të dalë jashtë, dhe unë jam kokë fjalë zaderhala. Maskë u hoq.

Nëse kërkohet nga situata, lëkurë tejzanor mund të përsëritet dy ose tri herë në intervale mes të trajtimeve për të paktën tre ditë. Atëherë ju duhet të marrë një pushim prej të paktën gjashtë muaj.

Pastaj locion ime fytyrë përsëri fshihen dhe kemi filluar për pastrim tejzanor. Dhe fillimisht ka filluar. Cosmetologist nachepyla më byzylyk fleksibël në krah, e cila ishte shtrembëruar për shënimet pajisje, si kabllo telefoni. Në pyetjen: "Çfarë është kjo" i është dhënë një përgjigje paqartë: ". Që të krijoni fushë tejzanor" Jo Shamanism?
Kush nuk e di: tejzanor Pastrimi person i kryer në lëkurën e lagësht - një pjesë e vogël e lagur, dhe të çojë një hundë të vogël. Ndonjëherë ka një ndjesi shpimi gjilpërash të vogël - në fytyrë, dhe në byzylyk. Por më të shëndoshë e çuditshme: kërcitje të vazhdueshme dhe do të fërshëllejë si duke qëndruar nën linjave të energjisë.

Komunikimi me ultratinguj, me të vërtetë, zgjati jo më shumë se njëzet minuta. Por beautician vendosur për të marrë iniciativën dhe të plotësojë efektin mekanike pastrim sepse papritmas doli se kam lëkurë të trashë dhe poret, edhe pse mesatarja, por prej tyre u ngushtua rëndë. Si rezultat i sebum shkon brenda. Filmi gjithashtu plotëson keratosis (keratinization fortë), i cili nuk lejon krem ​​lëndë ushqyese dhe substancave hidratues depërtojnë thellë.
Kush e dinte se foto është për të ardhur keq - veçanërisht nëse ju e konsideroni veten pronar edhe pse jo perfekt, por ende lëkurë shumë delikate? Megjithatë, unë të gatshme mund të besoj se dvenadtsatychasovoe ulur në zyrë nën kondicioner lëkurë sjell ndonjë dobi.

Tejzanor pastrim fytyrë lëkurë shumë të thatë, kështu që pas procedura kërkon të paktën dy herë në ditë për të aplikuar kremra hidratues ose krem.
Pastrimi mekanik është i njohur, ajo e dhimbshme dhe të pakëndshme. Megjithatë beautician siguroi se ajo do të vazhdojë të forcojë dhe efekti i ultrazërit. Situatë mjaft të zakonshme, ku prania e rezultateve tejzanor pastrim menjëherë pas trajtimit lëkura shkëlqen vetëm tre ditë. Me sa duket, dritat e mia duhet të zgjasë për dy javë për të sigurtë.
Pas pastrimit manual i lëkurës për disa minuta shkaktoi një xhel, ajo ndryshoi serum direkt në maskë saj lyhet algave se thekur në fytyrën e tij - filmuar në mënyrën e në allçi. Më vonë gjëra - losonchyk krem ​​- dhe një fytyrë e re gati. Ishte pak të kuqe, por mjaft të qetë në të prekur.

Në fytyrë të re
Deri në mbrëmje kam vazhduar të jetë pronar fytyra reddened (procedurë e mirë bëhet në origjinal). Mëngjesin tjetër ai për së afërmi në reflektim - asgjë të veçantë. Një ditë më vonë poyzuchala veten në pasqyrë - dinamika pozitive është e dukshme. Vetëm tre ditë u gjetën disa dullness dhe për të përmirësuar çehre. Kush nuk arriti të fitojë në dy ditë, ose mungesa e gjumit, ose një gallon e kafe ose një paketë cigare. Dhe pastaj çdo gjë shkoi në rënie. Pra, nëse unë kam të gjitha këto bukuri të ruajtur rrugën e jetës, pastaj një seancë nuk është e mjaftueshme

Elena Uvarov, 27112007