Lëkura e thatë dhe i krisur fytyrës


Në sezonin e ftohtë dhe të festohet në një lëkurë të nxehtë të thatë dhe lëkurë. Për shembull, në dimër, ky fenomen ndodh më shpesh për shkak se lëkura nuk ka lagështi, vitamina dhe të ushqyerit, përmes së cilës ajo është e lehtë për ambientin negativ të jashtëm, acar, era, dhe më pak të shpeshta, por ajo rezulton diellin. Duke ecur në ajër të pastër, si të gjithë, pa përjashtim, por të jenë të vetëdijshëm për rëndësinë e mjeteve të posaçme që kontribuojnë për lëkurën e fytyrës asnjëherë nuk ka pasur pronë kënetë jashtë dhe të bëhet e thatë. Konsideroni se si të kujdeset për lëkurën tuaj në kohë të ndryshme në mënyrë që ai të mbetet i shëndetshëm, i ri dhe i.


Le të fillojmë me një kohë të këndshme të vitit, si verë. Lëkura vera është rrezet prirur diellin e nxehtë, e cila nga njëra anë, mbush atë me vitamina të nevojshme, në anën tjetër, të vjetra dhe të akordojnë rrudhat padëshiruar dhe Freckles. Për të përballuar me këto efekte, ne duhet të kujtojmë se vera është aftësia për të njom lëkurën e perime të ndryshme, fruta, manaferrat. Çmimi verës gjithashtu ju lejon për të blerë ushqim me cilësi të lartë dhe të shfrytëzuar. Nëse ju merrni domate, prerë në gjysmë dhe të vënë mish në fytyrë, është e mundur për të siguruar, lëkurë të bardhë të qartë nga aknet dhe rrudhat plotësoni vetëm lëng të dobishme, duke rozhladyvshy tyre. Wonderful efekti do kungull i njomë të rinj. Nëse kungull i njomë pulpë mish i grirë, pastaj shtoni pak qumësht dhe e vënë këtë maskë në fytyrë, duke përdorur pëlhurë garzë në bazë të saj, ju mund të sigurojë ruajtjen e të rinjve dhe të energjisë lëkurës. Për të zgjuar një humor të madh të verës, të kthehet dritat, ju mund të përdorni kastravec. Nuk ka nevojë të bëjë edhe maska, dhe jo vetëm të prerë kastravec dhe të fshij fytyrën e tij. Së pari, kastravec ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, dmth shërimin dhe rivendosur atë, dhe ndihmon kthimin e hije e vjetër të shëndetshme, hiqni qarqet nën sytë.


Sa për maska ​​frutash, atëherë situata është shumë më i lumtur sepse fryti është ende burim i domosdoshëm i të rinjve, bukurinë dhe shëndetin. Merrni tul e mollë apo kajsi, të aplikojnë atë në fytyrë, para-larë me ujë të ngrohtë dhe disa minuta, hiqni, lani mirë me ujë. Ju ndjeni sikur lëkurë është zhdukur, dhe lëkura e thatë dhe të qenit harruar se çfarë është ajo. Më tej, efekti i mirë do të maskë me banane dhe qumësht. Nëse ju nuk keni qumësht, ju mund të zëvendësojnë djathë e saj. Merrni një banane pjekur, pure atë pulpë, shtoni 2 lugë qumësht ose djathë. Shtrihuni në shtrat, vënë garzë në fytyrë dhe në krye të nxjerr përzierje përgatitur. Pas 10 minutash ju mund të hani atë goodies të dobishme, dhe pastaj përfitimet do të jenë të dyfishtë.


Ne tani kthehet në menu për lëkurë të thatë, i dashur zhvishem off në vjeshtë dhe kohë zyyazykay. Këto periudha janë karakterizuar nga erërat e famullive të thatë, atëherë shiu dhe Morozov, i cili kafshoj shtresa e jashtme e veshje e guaskës. Ka lloje të ndryshme të dëmtimit të lëkurës që kanë një kohë të gjatë për të shëruar krem ​​të ndryshme dhe balms, shpenzojnë themel dhe pluhur për të fshehur blemishes dhe parregullsitë. Në mënyrë që të harrojmë për këtë dhe të fillojnë një luftë, me luspa, lëkurë të thatë, ju duhet të zgjidhni krem ​​shumë të yndyrshëm dhe ushqyes. Nëse është e mundur, lyej ata përballen çdo herë që të dalë në rrugë. Krem mund të japin vlachu lëkurën dhe të sigurojë mbrojtje nga dhëmbë të mprehtë acar. Kur era papritmas bie në fytyrë, atëherë menjëherë fillon ndjenja kunjat dhimbje sikur dikush i dha një shuplakë. Në mëngjes ju do të vini re skuqje, kruarje dhe djegie. Kush ka nevojë për pasoja të tilla të ecin nën snowflakes dhe qejf Vitit të Ri këngë? Ulur në shtëpi nuk është një, por për të ruajtur bukurinë dhe shëndetin nevojën. Në dimër, edhe pse pak ushqim që mund të ndihmojë lëkurën, si në verë, por ata ende janë. E njëjta banane, domate, në raste të rralla, dhe djathë. Djathë, që ra fjala, shiten gjithmonë në dyqane, pa marrë parasysh çfarë kohë të vitit është. Vlera e tij mund të jetë 20-60 rubla. Përfitimi është se përdoret për pushtet dhe rivendosjen e veshje e guaskës është plotësisht çdo djathë, për aq kohë sa ajo nuk ishte shumë i ëmbël dhe e dëshirueshme ishte i freskët. Pra, i kushtoj vëmendje për datën e skadimit. Pas maska ​​mëngjes, drekë mineral, ju duhet të bëni maskë ushqyes për mbrëmje. Kjo mund të jetë një maskë për lëkurë të thatë me aloe dhe mjaltë maskë të thekon Herkulit. Gjëja kryesore është që të gjeni atë që ju përshtatet.


Gjithkush ha në mëngjes, në drekë dhe në mbrëmje. Lëkurës gjithashtu kërkon dietë të saktë dhe të qëndrueshme, për të punuar me profesionalizëm, duke ndihmuar njerëzit që gjithmonë të duken të shëndetshme, të freskët dhe të gatshëm për sfida të reja. Pranvera - një kohë përditësime kështu që është koha për t'i dhënë lëkurës një burim të ri të energjisë dhe forcë pas një dimri të gjatë. Si mund të sigurojë kujdes të besueshme? Aplikoni për të lëkurës një kos të vogël dhe çik me majë të gishtave në fushat e lëkurës. Pas një kohe, shpëlaj me ujë të ftohtë e një kos të vogël. Më tej, në qoftë se ju u formuan gjatë plagët dimrit, pimples dhe lëkura ishte lëkurë, lagështi ishte zhdukur, atëherë kontaktoni një dardhë, tul domate, e cila është vetëm në zhvillim në pranverë. Ju mund të bëni masazh dhe të kujdesen për lëkurën e thatë duke përdorur lëng gjethe delli, aloe, Kalanchoe. Ky i fundit i përket të njëjtit lloj të bimës, dhe aloe, që ka aftësinë për të shëruar shpejt plagët e lëkurës dhe të japë mundësinë për t'u mbrojtur. Në qoftë se ju vendosni për të marrë kujdesin e lëkurës, për të shpëtuar nga lëkurë dhe thatësi, pastaj të mendojnë mbi paraprakisht se bimeve dhe ushqime të shëndetshme që ju duhet të blini. Tani çdo gjë është në dispozicion, më e rëndësishmja, trajtimi i hershëm dhe për të parandaluar kalimin nga një sëmundje në një tjetër. Kujdesuni për lëkurën tuaj, të mësojnë recetave të reja dhe eksperiment.