Trupit Dining mjete popullore lëkurës


Grooming lëkurës, mos harroni se lëkura e trupit edhe ka nevojë për kujdes. Qafa, zonë dekoltin, gjinjtë, kofshët e brendshme - këto zona të trupit veçanërisht të prirur për të plakjes, dhe në mungesë të kujdesit të duhur, këto zona gradualisht humbasin elasticitetin e tyre dhe qëndrueshmëri. Trupi lëkure kryen funksione të rëndësishme nëpër poret e lëkurës dhe të gjithë trupin frymë nëpërmjet poret, shllak shfaqet. Por këto funksione do të kryhet vetëm atëherë kur pastrohen nga qelizat e lëkurës vdekur, me poret e hapura në marrjen furnizim të mjaftueshëm dhe lagështi. Sot ne flasim për të trupit të ushqyerit mjetet juridike popullore lëkurës.


Sot ka shumë kompani kozmetike ofrojnë një linjë shumëllojshmëri të kujdesit të trupit, duke siguruar kujdes të plotë të lëkurës. Struktura e kësaj linje përfshinë dush xhel, moisturizer trupit, pastrim. Për të siguruar ushqimin e lëkurës, të bëjë një gjimnastikë të vogël në mëngjes. Pastaj merr një dush me përdorimin e agjentëve të pastrimit. Pastrim të butë dhe me kujdes do të pastruar lëkurën nga ndotja dhe nga qelizat e vdekura nga sipërfaqja e lëkurës krijon një film mbrojtëse. Në pastrim lagësht lëkurës dhe të aplikojnë lëvizjet e butë rrethore fshij atë. Fërkim të fillojë me këpucë me majë, gradualisht ngjitje lart. Me mjete popullore pastrim të trupit të ushqyerit të lëkurës të aplikojnë për një pastrim të thellë të lëkurës, pas një trajtim të tillë lëkura duket e freskët dhe të rinj. Mos abuzojnë scrubs për lëkurë të thatë është këshilluar që të përdorin 1 herë në javë për të lëkurës me vaj duhet të përdorni 2 herë në javë. Shower Gel është ideal për kujdesin e përditshëm të lëkurës së trupit, e cila copes me pastrimin e lëkurës vdekur nga ndotja, duke siguruar lagështi të mjaftueshme dhe kujdes të shkëlqyer. Trupi Xhel Dushi ofron një aromë të këndshme dritë krijon një ndjenjë të freski, rehati dhe pastërti.


Pas dush, aplikoni një krem ​​ushqyes në lëkurë duhet të fshij deri zhytur plotësisht në lëkurë. Kështu, si lëkura merr lagështi dhe ushqim, duke u bërë një të butë, butë dhe të butë. Përbërja e krem ​​të tillë përfshin komponentë të parandaluar formimin e celulitit dhe pamjen e mureve të enëve të gjakut në zonat problematike për të ndihmuar në luftën kundër plakjes mbështetje të lëkurës lagështi e nevojshme. Dhe në sajë të këtij krem ​​e mban lëkurën me ngjyra të ndezura dhe pamje rinore dhe është më i pastër.


Ndërsa duke marrë një dush në mëngjes këshilluar pafytyrë të përdorni produkte kozmetike për kujdesin e trupit, kështu që ju të merrni një nxitje të energjisë, dhe aroma e produkteve kozmetike do t'ju shoqërojë gjatë gjithë ditës. Dhe nëse në mbrëmje për të marrë një dush ose vaske duke përdorur kozmetikë ajo ndihmon në lehtësimin e lodhjes dhe stresit dhe të përgatisë ju për t'u takuar me një të dashur.

Maskë këmba
Krem me banane - të marrë dy banane, gatuaj ato deri sa të kthehet në një pure, shtoni krem ​​yndyror të ngrohtë deri sa të qetë. Rozparyuvala proces këmbët mira pastrim - Kombinoje sode me kripë gjobë detit. Scrub dhe del me të larë me ujë të ngrohtë dhe të aplikojnë maskë në këmbët banane. Maska mund të opsionale të shkaktojë gjunjët dhe madje edhe mbi gju. Lini maskë në për 20 minuta pas larë.


Misri qull këmba
Përbërësit e nevojshme për të ushqyerit të lëkurës mjetet juridike popullore trupi: 1 lugë gjelle mjaltë, 2 lugë miell misri, 2 lugë vaj ulliri. Miell misri përzier me vaj ulliri dhe kuzhinier për 5-7 minuta në një banjë me ujë deri në masë të trashë. Masë që rezulton të ftohtë deri sa të prek të bëhet ngrohtë, dhe shtoni mjaltin. Përgatitur maskë është aplikuar në jo shumë të pastër e lëkurës steaming këmbë, gjithashtu mund të aplikohet në të gjithë sipërfaqen e këmbë. Maskë mbajë për 10-15 minuta, pastaj 2-3 minuta pomassiruem këmbët lëkurën, larë maskë kemi vënë në lëkurë me yndyrë krem ​​këmbë.

Në një trup të plotë të kujdesit të lëkurës janë procedura të ndryshme për lagështi, ushqim, pastrim, duke ruajtur elasticitetin dhe rininë. Për të zgjidhur këto probleme projektuar pikërisht trupi maskë. Shumica e maska ​​që ju mund të përgatisë veten në shtëpi. Me përdorim të rregullt të maskave të arritur lëkurë të shëndetshme, dinjitoz dhe tërheqëse. Maskat trupin projektuar mund të kombinohet me udhëtime në dush sauna. Zbatohet vetëm për të pastruar maskë e lëkurës.
Fytyra e Organit Kafe

Struktura e trupit maskë është projektuar për kafe. Sepse kafeina penetron poret e lëkurës, duke kontribuar kështu në rrëzimin e yndyrë, duke i dhënë lëkurës një aromë të lehta të këndshme, duke i dhënë lëkurës një hije të lehta e tan. Kjo kafe terren trajtojnë dhe arsyet brewed kafe. Por neskafe nuk është i përshtatshëm për kozmetike në shtëpi, dhe edhe pse ai shton lëkurës bronzi ton, por efekte të tjera të dëshirueshme që ju mund të arrijë. Vini re se shumica e aftë vakt për një pastrim maskë dhe shuar në pluhur kafe të përshtatshëm për maska ​​konvencionale. Kafe organike është maskë më të thjeshtë. Ju mund të shtoni disa pika të pemë çaji vaj esencial. Baza të ngrohtë kafe, aplikuar për të trupit, lëvizjet e butë pomassiruem dhe pastaj del me të larë.


Maskë "kafe me krem"
2 lugë krem, vaj ulliri 1 lugë çaji, 1 lugë gjelle kafe terren është tërësisht mbajë 5 minuta të përziera dhe të nxehta në një banjë me ujë. Maskë është aplikuar në trup, me theks të veçantë në kofshët dhe mollaqe. Lahen pas 10 minutash. Ju mund të zëvendësojnë salcë kosi ose kos.

Maskë "kafe me kanellë"
Mix 1-2 lugë llum kafeje, 2 lugë vaj ulliri 1/2 lugë çaji sheqer 1/4 lugë çaji terren kanellë, 1/2 lugë çaji kripë. Rezulton grevë masive në një lëvizje rrethore në lëkurë dhe del me të larë pas 20 minutash.

Maskë Trupi "Kafe dhe bollgur"
Thekon tërshërë rozparyuvala në ujë të nxehtë, pastaj përzierje në pjesë të barabarta të kafe. Kjo përzierje exfoliates lëkurën dhe moisturizes atë.