Shpejt të rivendosur flokët e thatë


Pothuajse çdo grua në prag të festës shkon në floktar për të rifreskuar ngjyrën e flokëve, ose për të shkulje formën e flokëve. Por të gjitha përpjekjet për të larë e diellit dhe detit ujë për dy javë. Por mos e humbni shpresën, të gjitha ndreqshëm! Në këtë artikull ne do të flasim rreth asaj se si për të rivendosur strukturën e flokëve të bëhet i butë dhe i butë. Shpejt të rivendosur flokët e thatë dhe të bëjnë të bukur - të lehtë!
Pushime verore është e gjatë, dhe tani eliminuar efektet bezdisshëm e përdorimit cosmetology moderne, e cila në arsenalin e saj ka shumë trajtime ringjalljen. Para se të kursit të shpejtë rehabilitimit, ju duhet të mbani mend dhe e konsiderojnë flokët që jo vetëm në nevojë për kujdes, por edhe nevojë për kujdes të kokës. Ne kemi nevojë për të rivendosur strukturën e flokëve dhe flokët follicles ton, moisturize lëkurën overdried, duke parandaluar zbokth dhe humbjen e flokëve. Në këtë situatë, mjetet juridike më të shpejtë dhe efektive të jetë profesional - hydrating maskë me vitamina dhe aminoacidet, përdorimin e përfundon ngrohtë, lulëzim, shampoos thellë spastrimit.Së pari, kokë dhe flokët pastrohen, të aplikojnë serum ose maskë, polietileni të ngushtë dhe peshqir të nxehtë. Peshqir duhet të jetë e nxehtë, për shkak se temperatura ndikon në zgjerimin e rrënjëve të gjata të përmirësuar ushqimin dhe microelements aktive të lehtë të depërtojnë follicles flokët. Nëse përdorni maska ​​të kombinuara me masazh kokë ju do të arrijë efekt të shkëlqyer. Masazh mund të jetë edhe me dorë dhe hardware. Marrja xhel masazh me ekstrakte natyrore të rodhe, rozmarinë, rimorkio bambu dhe vajit vegjetal, gruri, këna, portokalli.


Ndihma e parë
Çdo floktar është një program i shpejtë minimale projektuar për të riparuar flokët e thatë - një maskë të veçantë. Kjo maskë do të njom ushqyesve fillesat, forcimin e tyre, të rivendosur shndrit dhe duken të shëndetshme. Flokët tuaj do të jenë të butë dhe i butë. Dhe nëse keni vendosur për të marrë seriozisht deri shërimin e flokëve, si dhe procedura e vetme nuk e pëlqen atë, atëherë me guxim të shkoni në një sallon bukurie që do të ofrojë spa - program për flokët. Në këtë rast, një sërë masash përmirësuese zakonisht fillon me një diagnozë të saktë të kokës dhe flokët. Dhe pastaj në bazë të rezultateve të caktuar individuale kokë skemat masazh, emëron dhe kozmetike terapeutike dhe procedurat e nevojshme.


Flokët plastike
Për të shpejt të arritur rezultatet Përdorni keratermyey! Kjo është mënyra më e shpejtë për të shprehur sallon revolucionare - procedurat për të rikthyer flokët e thatë. Kjo procedurë është quajtur specialistë - kirurgji plastike për curls. Kjo procedurë zgjat nga 40 minuta deri në 2 orë, dhe pas procedurës së parë që ju do të shihni se si të ndryshojë flokët tuaj. Kundërindikimet nuk keratermyya. Kriteri kryesor për këtë procedurë - një kombinim i metodës së ekspozimit të ngrohjes dhe përzgjedhjen e duhur të kozmetikës që veprojnë në nivel qelizor. Temperaturat e larta të sigurojë ndikim intensiv për flokët, në mënyrë që ato fjalë për fjalë të depërtoj ushqyesve - vitamina, vajra ushqimore, lipide dhe ceramides.


Si rezultat, edhe fillesat e dobëta dhe të pajetë të marrë shkëlqimin e curls luksoze. Dhe për ata që duan të rriten keratermyya flokët nevojshme - kjo nuk do të marrë një prerje flokësh për një kohë të gjatë. Pas procedurës, kujdes të veçantë është e nevojshme - mjeshtër të rekomandojë për përdorim në shtëpi duhet për të blerë shampo dhe balsam nganjëherë mund të jenë shtuar dhe maskë. Efekti i keratermyy mund të zgjasë nga 1 muaj deri 15 muaj, dhe në qoftë se mjeshtri e sheh të nevojshme, procedura përsëritet. Në disa raste, procedurat e përsëritura janë të nevojshme, sepse flokët është sayazytsidnovlennya i aftë! Kjo procedurë do të lejojë flokët tuaj të rriten më shpejt dhe tërësisht të zgjidhur problemin e mbaron ndarë.


Sekretet e gjysheve tona
Nëse për ndonjë arsye planet tuaja nuk përfshin blerjen e sallon bukurie profesionale apo të trajtojnë, të përpiqen për të rivendosur recetave flokët e thatë. Natyrisht, njerëzit do të thotë më pak se përgatitjeve të veçanta, por ata kanë efikasitet të ulët se përgatitjeve të veçanta. Përveç kësaj, ajo nuk është gjithmonë përgatitja përshtatshëm gjatë. Megjithatë, përpjekje do të paguajë për të sigurt!

Në shtëpi, maskë më të përballueshme është një maskë e këna, e cila mban shkallët e flokëve, duke e bërë atë më të fortë dhe të trashë. Kislyak - një tjetër ilaç popullor. Kislyak eleminuar zbokth dhe rikthen fije floku silkiness. Kur overdried përdorimit flokët me vaj përfundon - të marrë një vaj rodhe ngrohur dhe të bollshme Vautrot atë në lëkurë e kokës, shpërndarjen e saj në mënyrë të barabartë mbi të gjithë gjatësinë e flokëve. Në vënë lartë në polietileni dhe një peshqir të madh ngjyhet në ujë të nxehtë. Maskë të mbajë për një orë. Maskë del me të larë shampo të rregullt.


Për flokët e thatë provoni recetë e mëposhtme - 2 lugë raki përzier me 1/4 filxhan me ujë dhe 2 vezë yolks, të aplikojnë maskë për 20 minuta mbi flokët e thatë. Masë e tillë stimulon rritjen e flokëve, flokët do të bëhet qetë dhe të butë. Mos harroni për fuqinë shëruese të bimëve të ndryshme. Rozmari - të forcuar, të shëruar dhe për të përmirësuar rritjen e flokëve. 2 lugë hala bimët derdh 300 ml ujë të nxehtë dhe kuzhinier për ngrohje të ulët për 5 minuta, tendosje dhe fshij rrënjët e flokëve çdo ditë. Jo më pak është vaj efektive thelbësore e rozmarinë - shtuar 1 -2 bie maskë shtëpi apo gati për të kozmetikës. Për shpëlarje flokët pas larjes, përdorni infuzione të urtë, kamomil, dredhkë. Gjithkush e di se bukuria e trupit dhe flokëve varet nga ajo që ne hamë. Gjithashtu vini re se ju nuk mund të rivendosur flokët e thatë, vetëm duke përdorur mjete të jashtme.