Si të kujdeseni për flokët e gjatë në verë


Në verë, flokët tona kërkon vëmendje. Rrezet e diellit, uji i detit, erërat e nxehta të thatë që ndikojnë në flokët, duke na lënë të "kujtesës gjatë" flokët e brishtë, përfundon ndarë, mungon famë, papërmbajtjes në përfundim. Si të kujdeseni për flokët e gjatë në verë, dhe cilat metoda duhet të kujdeset për të ngarkuar?
Kur vera, bukuria e gruas arrin pikën më të lartë. A punojnë për të mirën e bukurisë tonë. Kjo gëzueshme vjetor make-up dhe të bukur, këpucë të lehta me takë të lartë dhe funde mini, veshjet tejdukshëm dhe elegante dhe këmisha, një shumë të trupit të hapur dhe siluetë lehtë vhaduvanyy. Por verës dukshme neobrazlyvist, ne të përgatitur për një numër të madh të kërcënimeve të fshehta për shëndetin dhe pamjen e grave. Dhe flokët, flokët e sidomos gjatë, ndjenja peshën e pikëve negative në këtë periudhë, të nxehtë e bukur. Mos u shqetësoni, në sajë të këshillat tona të thjeshta, ju do të jetë në gjendje për të mbajtur flokët e tyre, pamjen e tyre natyrore dhe bukuri.Diell
Në muajt e verës është e rëndësishme për të mbrojtur flokët dhe lëkurës të mirë, produktet tuaja të cilësisë. Nuk janë mjete për përdorim të përditshëm dhe rrotull verës që përfshijnë një lloj të elementeve sunscreen, ato duhet të përdoren në verë. Në shitje është gjithashtu një conditioners flokët ftohjes në të cilën një faktor mbrojtës i më shumë se 20 SPF. Për verë ata janë shumë të arsyeshme. Në rast urgjence, para se të nisej diellin ndritshme djegur, mungesa e mjeteve të posaçme për flokët, përdorni një sunscreen për fytyrë. Pas kthimit në shtëpi, sigurisht menjëherë lani me shampon. Gjithashtu ndryshojë zakonshme shampo hidratues verës. Flokët nën diellin përvëlues të humbasin lagështi e tyre dhe të kërkojnë lagështi shtesë. Kjo shampo grooming në verë ju mund të lani flokët tuaj çdo ditë. Pas larjes, ata bëhen të butë, i butë dhe të lehtë për krehër. Summer - koha e përkryer për të përkëdhel maska ​​e saj të panumërta flokëve natyrale. Ata mund të bëjnë me fruta dhe perime, si dhe me shtimin e produkteve të qumështit dhe drithëra. Me këto maska ​​ju pidzhyvyte flokët gjobë. Në mirënjohje, flokët do të duken me shkëlqim, të shëndetshëm dhe të bukur.


Hats verës jo më pak e rëndësishme se në sezonin e ftohtë. Mos harroni pajisje të tilla si kapele kashte, Panama, bandanas, kapele, shalle. Ata jo vetëm që të shpëtojë flokët nga rrezatimi UV, por edhe do të japë imazhin tuaj një vështrim të veçantë. Dhe ju të mbrojtur veten nga Sunstroke, të cilat mund të ju jap një numër të madh të problemeve. Mbi të gjitha, të jenë të kujdesshëm për të mos kapelë të qarkullimit të vështirë nuk ishte e ngushtë për të oksigjenit të kenë qasje të lehtë dhe të mos dëmtojë flokët.


Ajër
Ndonjëherë erë vera është mjaft e fortë. Flokët e gjata është ngatërruar gjithmonë kur jashtë edhe meze moderuar. Prandaj, ajo është e mirë në verë për të mos dalë me flokët e saj. Eksperimentojnë me hairstyles. Flokët e gjata mund të vihet në një "bandë", "kon", bishtalec flokët e saj, të bëjë një bisht, thur origjinale shall, flokët të pastër me rims bukur dhe këmbët. Me çdo flokët e re do të ndryshojë imazhin tuaj, ju do të jetë gjithmonë në qendër të vëmendjes. Plotësoni hedhjen grim të lehta verore dhe pajisje të ndritshme.


Në rast, në qoftë se nuk ishte ende një qime e fortë ngatërresë, e flokëve krehër must rregullat. Ne kemi nevojë për të filluar nga fundi, butësisht nodules rozplutayte nuk e tërheq dhe jo t'i rrëmbejë. Në flokët e mprehtë krehje të bëhet i brishtë me këshilla whipped. Gjithashtu, kur ju tërheq flokët, gjëndër e flokëve dhe dëmet. Kjo ndikon negativisht në flokët e thatë era nxehtë. Hair nga shumë të peresushuyutsya erës. Kujdes moisturize flokët dhe të jetojnë pa frikë e overdoing atë. Ne kemi thënë tashmë se si për të kryer procedurat e tilla


Uji!
Pas banje det sigurisht kujdesen për kreun e flokëve, shpëlarje flokët ende ujë mineral apo zgjidhje të dobët sode. Pastaj furçë ose kondicioner flokët prыsnete me sunscreens llak. Kripë deti thahet shumë flokët. Nëse not në pishinë me ujë chlorinated, mos harroni të veshin kapak gome. Nëse kjo është e papranueshme për ju, të jetë i sigurt për të bërë një maskë ushqyes para se të shkojnë në pishinë. Maskë do të ofrojë mbrojtje kundër flokëve korrozioni dhe kokës zbardhues. Pas pishinë, si dhe pas larjes në det, shpëlarje flokët me ujë mineral ose zgjidhje të dobët sode. Por ajo është shumë më mirë të mos marrë pjesë në pishinë verore. Uji chlorinated është i dëmshëm për flokët dhe lëkurën. Dhe pse pishinë verore, nëse ka lumenj, liqene dhe detin.


Në verë, si në të gjitha periudhat e tjera, me shumë kujdes të përdorni një tharëse flokësh. Hot ftohje e ajrit është shumë e dëmshme për flokët tuaj, në mënyrë të pakthyeshme jep atyre struktura e bën pajetë dhe të çon për të ndarë përfundon. A nuk thatë tharëse flokësh plotë. Pas larjes, për t'u dhënë atyre një vetë thatë pak, pastaj thahet tharëse flokësh në varg temperaturë të mesme, dhe pastaj le ta dosohnut njëjtë. Dhe mos harroni të moisturize, moisturize, dhe moisturize. Në asnjë rast nuk lajnë flokët e gjatë në kushte të lagësht. Le të thatë flokët tërësisht dhe vetëm pastaj të fillojë ngadalë krehër. Nëse ju mendoni se flokët tuaj është e thatë, mbani mend se rreth një orë brenda flokët e lagur. A nuk nxitojnë, prisni për tharje absolute. Përndryshe, ju do të jetë e gjatë dhe të vështirë të shërohen dhe të trajtuar të plagosur flokët dhe flokët follicles.


Dielli, ajrit dhe ujit - miqtë tanë më të mirë!
Me të vërtetë është sikur bukuria, të cilat natyra i dha flokët e gjatë e bukur, nuk e harrojmë për kujdes flokët e duhur në verë. Për më tepër, të gjitha rregullat e mësipërme janë shumë të thjeshta, nuk kërkojnë shumë kohë dhe jo barrë bukurinë e mençur dovhokosu.