Si për ta mbajtur lëkurën të rinj në shtëpi


Kur bukuria e gruas, do të thotë si një pamje të bukur dhe një trup të bukur dinjitoz. Për fat të keq, jo çdo grua mund të mburremi elastike, zemrat e bukur dhe prapanica pa celulitit. Në këtë artikull ne do të shpjegojë se si ju mund të në shtëpi për të arritur një trup të bukur dhe për të mbajtur këtë bukuri për shumë vite. Shumica e grave janë të ballafaquar me faktin se lëkura e tyre fillon të humbasë elasticitetin e saj.
Prandaj, ju duhet të kujdeset për lëkurën tuaj, kështu që ajo e mbajti e saj të rinj dhe të bukur të jetë e mundur. A nuk mendoni se një lëkurë të shëndetshme dhe të bukur është një dhuratë natyrore. Pa kujdesin e duhur të lëkurës bukur nuk zgjati shumë. Dhe që gjithmonë të shikoni për 25 vjet për të trajtuar lëkurën rregullisht. Si për ta mbajtur lëkurën të rinj në shtëpi dhe të shumohen bukurinë?Kujdesi i qafës
Kjo pjesë e trupit kërkon vëmendje të madhe dhe kujdes. Rrudhat, lëkurë të sëmurë, mjekër të vjetër ju shumë. Një lëkurë të pastër qafën karakterizojnë ju nuk jeni një anë shumë të mirë.

Compress Qafa
Kthehu elasticitet dhe qafën bukuri më të përballueshme dhe të thjeshtë metodë - vajrat e ullirit, e cila nxehet dhe lëvizjet kujdesshëm rubbed në lëkurë të qafës. Kati mbështjellë në një shami prej liri dhe një peshqir të trasha. Ne të mbajë një kompresë për gjysmë ore, pastaj të marrë një dush. Kjo ndihmon elasticitetin kthyer dhe për të rritur rezistencën ndaj të ftohtit dhe erës, sidomos në vjeshtë dhe dimër.


Ushtrime për qafën elastike duhet të kryhen shpesh. Vendos supet palme, shpatullat pak presion duart e tij, dhe qafën si një tërhiqeni lart. Ngrijë në atë pozitë, numërimin në 10 dhe të kthehet në pozicionin e fillimit. Kryen këto ushtrime 6-8 herë. Kujdesur e gjinjve. Me kujdesin e rregullt dhe të ushqyerit e duhur, ju kthejnë atë elasticitet dhe bukuri për një kohë të gjatë. Plotësojnë zakonshme lëkurë kujdes gjirit dhe kontrast dush tyre. Lavazheve vagjinore përmirëson dermis e pushtetit, trenat enët e nënlëkurës dhe lëkurë freskon lëkurën.


"Tropical" lëkurë në gjoks
Kështu që ju të mësoni se si për ta mbajtur lëkurën të rinj në shtëpi: të marrë 1 lugë gjelle kokosit, 1 lugë gjelle kos, 1 lugë gjelle thekon tërshërë, 1 lugë çaji kripë deti tërësisht ngatërroi. Në lëkurë steamed dhe të aplikojnë përzierje një masazh të vogël. Del me të larë me ujë të ngrohtë running. Marrja e lëkurë për 3 muaj 2 herë në javë. Ice masazh gjoksin. Disa bukuritë e famshme duke përdorur akull bërë e elasticitetit të lëkurës gjirit. Në të vërtetë, në qoftë se kubike akull masazh gjinjtë disa minuta, ajo punon mrekulli, por mos merrni kryer larg procedurës në vijim.


Gatim me akull agrume - të marrë me lëng grejpfrut, mandarinë holluar me ujë mineral në shkallën prej 1: 2. Merrni zhvishem e një larë portokalli dhe mandarinë dhe derdh një pintë ujë të valë. Insistojnë në xhami, mbyllur enë për një ditë të tërë. Tendosje dhe ngrirja. Maskë e gjirit të flasim rreth asaj se si për ta mbajtur lëkurën të rinj në shtëpi: - 1 lugë gjelle kos, 1 vezë, 1 lugë çaji vaj zgjidhje e vitaminës E përzier dhe aplikuar kujdesshëm fërkoni gjoks, vihet në një sytjena dhe të mbajë maskë 20 minuta, me kujdes del me të larë me ujë të ngrohtë.


Kujdesi i mollaqe
Gjëja më e rëndësishme për mollaqe ishin elastike dhe pa marrë parasysh se çfarë formë mollaqe tuaj. Glutes atribuohet muskuj të fortë të trupit. Megjithatë, mënyrë jetese i ulur mollaqe humbasin formën e saj. Këtu mollaqe renditur ushtrime të ndryshme. Dhe me dietat privojnë centimetra shtesë zonat problematike, por pa ndihmën e ushtrimit, ne nuk mund të kthehen në elasticitetin dhe mollaqe zgjuarsi. Ushtrimi "Swing" - shtrihem në barkun e tij, duart e tërheq përpara. Ngritja e armëve dhe bust, prohynayemosya. Si mund të më të lartë të heqë këmbët drejt. Kryen 8 herë. Ushtrimi me shtangë dore - heq këmbën e majtë mbrapa, ngrenë duart me shtangë dore lart prohynayemosya 10-12 herë.


Ushtrimi, i shtrirë në barkun e tij. Këmbët Bend, duart të marrë këpucë me majë dhe tërheqja e tyre mbi, prohynayemosya 6-8 herë. Këmbët përkulem në gjunjë, lodhje me muskujt e barkut, prapanicës dhe këmbët. Ngadalë heqë gjunjët një centimetër nga dyshemeja. Përsëriteni 3 herë. Ushtrimi, shtrirë në shpinë të tij. Bëj gjunjët, e vënë poshtë armët përgjatë trupit. Heqin legen dhe shpjegoj parë kthehet në një këmbë, pastaj tjetrën, me hips duhet të jetë paralel. Përsëriteni 3 herë. Për të rritur efektin e ushtrimit, kryhen ushtrime me kozmetikë të veçanta.


Kujdes këmba
Këmbët e bukur - jo vetëm madhësia këmbën dhe gjatësia e këmbëve, por smoothness dhe elasticiteti i lëkurës. Ky efekt mund të arrihet duke vënë në këmbët Daily Moisturizer lëkurës. Masazh kombinuar stërvitje, duke lëvizur nga maja e deri në fund. Ne përdorim kozmetike, të cilat janë të përbërë nga përbërësit aktiv që e bëjnë lëkurën të zhdërvjellët. Për të rritur efektin e kozmetikës dhe masazh janë ushtrime që forcojnë muskujt e hips.
Ushtrimi në një notar paraqesin, ajo duhet të jetë në një notar paraqesin do të hidhen në ujë. Duart race përveç, distanca midis këmbëve të dy këmbët. Dorën e majtë prek këmbën e djathtë, pastaj në të kundërtën, dora e djathtë prek këmbën e majtë. Ushtrimi është bërë në një ritëm të shpejtë. Lëkurë të ngrohtë e trupit mund të jetë sipërfaqësore dhe e thellë. Sipërfaqe gatuaj mbulon lëkurën, vonon lëkurën dhe lirimin e tij. Gjatë thellë trazim kapje me të dyja duart një fushë të madhe të lëkurës dhe nënlëkurës shtresa, dhe gatuaj atë si brumë, pa nevojën për shtyp e lëkurës. Trup vetë-masazh është lëvizje të lehta të ngadaltë fluide, gradualisht përshpejtimin ritmin. Para masazh relakson dhe warms muskujt, duart duhet të jetë e thatë dhe të ngrohtë. Masazh të bëjë një ditë në javë për të paktën 30 minuta. Trupi masazh fillojnë të bëjnë nga poshtë lart drejt zemrës. Asnjëherë mos të bëni masazh në ijë dhe depresioni popliteal.