Pedikyr interesante në shtëpi


Të gjitha bukuri moderne përveç shërbimeve të tjera të shumta të ofrojnë kujdes profesional të lëkurës dhe thonjtë në këmbët e tij. Megjithatë, pavarësisht nga të lirë sallon pedikyr çmimi, rezultatet zblyaknut me forcë, në qoftë se nuk zhduket brenda një jave. Nuk është se e mjaftueshme e profesionalizmit të master ose manikyrin e thonjve nuk ishte shumë e mirë. Trupi i njeriut është i përditësuar vazhdimisht, thonjtë rriten vazhdimisht në rritje cuticle, këpucë vazhdueshme veshur shkakton blisters të reja të lëkurës apo coarsening. Pedikyr interesante në shtëpi do të ndihmojë në këmbët tuaj duken të "shkëlqyer"!


Dhe në këtë rast aftësinë për të kursyer para do të krijojë Alternative interesante. Duart e Alternative mund të bëjë edhe më efikase se zyra Master Profesional, sepse në shtëpi, ju të pakufizuar në kohë dhe askush nuk e di ju më mirë të të gjitha tiparet strukturore të thonjve tuaj. Rezultati i suksesshëm dhe një manikyr cilësisë duhet të jetë e rezervuar paraprakisht një sërë mjetesh të posaçme. Kjo furçë, fotografi gozhdë, krem, furçë dhe shtuf-lëmues fotografi gozhdë, kompas gishta, piskatore, mjet heqjen cuticle, do të thotë për të forcuar thonjtë, manikyrin e thonjve, mbartës manikyrin e thonjve, dhe natyrisht, me ujë të nxehtë. Gjithashtu duhet një zgjidhje dezinfektues dhe krem ​​exfoliating për këmbët.


Para para kësaj pedikyr interesante, ju keni nevojë për të avull këmbët në dush me ujë të nxehtë, e cila është e dobishme për të shtuar mjete të ndryshme relaksuese, kripë deti. Atëherë ju keni nevojë për të vënë në këmbë krem ​​exfoliating lëkurë.

Lëkura duhet të masazh duke përdorur për të rritur efektin e furçë të vështirë. Lëkurë trashë ndihmon hequr duke përdorur shtuf apo pa të veçantë me patate të skuqura granit. Nëse keni piktura të shumta përdorë përafërt parë, gradualisht duke lëvizur për të butë. Në asnjë rast nuk mund të prerë lëkurën në këmbë dhe këpucë me majë me gërshërë. Pas këmbët rozparylysya pas një dush të nxehtë dhe toenails ishin të butë, ata duhet të shkurtojë kujdes me gërshërë për piskatore manikyr apo të veçantë. Në gozhdë gishtit të shfaqem disa truket për të shmangur ndarjen. Ju gjithashtu duhet të dini se thonjtë mund të shkurtohet vetëm në një vijë të drejtë dhe nuk rrumbullohem qoshet.


Nëse pjesët e pedikyr zakruhlyuvaty performanca interesante, një rrezik të madh të gozhdë mëtejshëm i hyrë në mish, dhe ajo është e mbushur me pasoja shumë të pakëndshme, deri në heqjen e plotë të pjatë gozhdë në zyrën e kirurgut. Rritje të fortë në thonjtë dhe pabarazisë mund të hiqet thjesht me një sharrë. Manikyrin e thonjve duhet të jetë plastike ose kamoshi Cut. Pas lustrim thonjtë të dobishme për të aplikuar një lustër të qartë në gozhdë ka fituar të verdhë. Ekspertët moderne nuk e rekomandojmë prerë cuticles, kështu që ajo vetëm fillimi për të rritet edhe më shumë. Më mirë do të zbatohen për atë një mjet të veçantë për cuticle se do të liroj deri dhe të lënë për disa minuta dhe pastaj butësisht shtyjnë atë shkopinj me pemë portokalli. Ka përgatitje të veçanta për të hequr cuticle. Ata nuk menjëherë të çojë në një rezultat të cilat do të donin të shohin, në këtë rast të drogës është e kombinuar me heqjen periodike të lëkurës të tepërta, rritur gradualisht intervale midis trajtimeve. Kjo metodë përfundimisht mund të shpëtoj atë krejtësisht.


Për të hequr llak nga thonjtë, përdorni një lëng që nuk përmban aceton, pasi ajo çon në thatësi e pjatë gozhdë. Midis përditësime llak është e dobishme për të përdorur vajra të veçantë - ata mbrojnë thonjtë tuaj nga efektet e dëmshme të jashtme dhe të mirë moisturize cuticles dhe lëkurën rreth thonjve. Thonjtë rregullta zvogëlimin në shtëpi nganjëherë çon në probleme të tilla si gozhdë i hyrë në mish. Gozhdë fillon të rritet në lëkurë, nuk ka dhimbje, skuqje dhe ënjtje. Bakteret kapur mund të shkaktojë infeksion dhe do erë të keqe. Është e dobishme për të shtuar disa pika të pemë çaji vaj, ajo do të sigurojë anti-inflamator dhe dezinfektues. E vendosur në gishtin e ujit të thonjve i hyrë në mish do të fshij të dobishme për ta redukuar inflamimin. Në asnjë rast nuk mund të prerë gozhdë i hyrë në mish, ajo vetëm mund të përkeqësojnë situatën ose do të ri-rritet. Në rast të infektimit, ose kur një shqetësim i fortë do të jetë më mirë që të konsultoheni me një mjek. Kur ju të parë të caktojë trajtimin optimal.


Pas lëkurës në këmbët dhe thonjtë shkurtohet në shtëpi, kjo është koha për të aplikuar manikyrin e thonjve. Por së pari ju duhet të përdorni një themel të veçantë nën llak. Ajo përmban një shumëllojshmëri të pasura me vitamina dhe forcimin e komponentëve, përveç kësaj, fondacioni do të parandalojë yellowing e thonjve dhe mbron kundër infeksioneve fungale. Baza nën llak mbron gozhdë nga efektet e përmbajtura në grimcat e dëmshme lustër. Pasi aplikuar mbi bazën thonjsh mund të lacquered. Duhet të jenë të kujdesshëm për të përdorur ngjyra të ngjyra të ndritshme - ata duken mirë vetëm uyazyka thonjtë manicured me kujdes formën e bukur të sheshtë dhe në mungesë të drithërat dhe lëkurë të trashë. Në praninë e defekteve është më mirë të përdorni ngjyra diskrete ngjyra hije pastel.


Për thonjtë i hyrë në mish, ka disa parakushte. Kjo mund të jetë trashëgim i keq, gozhdë i hyrë në mish është shpesh rezultat i ndonjë lëndim apo presion në gisht. Gjithashtu mund të shërbejë si pretekst gozhdë pasaktë zvogëlimin nëse pedikyr gabuar. Presioni mbi gozhdë mund të shkaktohen nga këpucët krahasohen gabimisht - në qoftë se ajo është shumë e ngushtë apo të vogla në madhësi. Dhe një arsye tjetër për paraqitjen e thonjve i hyrë në mish është një infeksion fungale. Nëse gozhdë i hyrë në mish nuk ka hyrë ende infeksionin, trajtimi mund të bëhet në shtëpi. Ju duhet të bëni një të veçantë banja terapeutike këmbë. Në ujë të nxehtë që ju duhet të shtoni një permanganat kaliumi pak ose furatsillina.