Si të shpëtoj Freckles Mjetet dhe krem ​​për të hequr Freckles
Zakonisht Freckles trashëguar. Ata shfaqen rreth pesë vjet. Dhe pamja e tyre është shumë më shumë gjasa nëse fëmija flokët e kuqe apo bjonde.
Me moshë numri i tyre rritet si intensitetin e pigmentim. Megjithatë, rreth 25-30 vjet ata mund të fillojnë të ndriçohet.
Si shpesh si një mjet për të Freckles ofruara zbardhues, mos e filloni atë në pranverë. Koha më optimale për të filluar procedurën - këtë vjeshtë. Në këtë kohë dielli nuk është aq e fortë dhe lëkura do të jetë i ekspozuar ndaj rrezeve UV të fortë. Nëse ju ende vendosni të bëni ndonjë nga procedurat në fillim të pranverës, zbardhues duhet të jetë shumë delikate.


Maskat, si një mjet për të Freckles
Një zgjidhje për pyetjen se si të shpëtoj Freckles, mund të jetë maskë e përditshme. Ata mund alternative, por ju do të shihni një efekt të qartë jo më herët se një muaj.
Maska e maja. Për prodhimin e tij duhet maja, e cila është e holluar me konsistencën e salcë kosi, nëse keni lëkurë të thatë - qumësht, lëkurë normale - ujë të ngrohtë, lëkurës me vaj - peroksid hidrogjeni (3%). Përzierje rezultuar është aplikuar në pigmentim dhe pas tharjes larë me ujë të vluar.
Maskë me lakër turshi. Kjo maskë merr rreth gjysmë ore. Zhytur në lëng lakër dhe rroba wrung lehtë të vënë në lëkurë për 10 minuta. Procedura përsëritet 3 herë, çdo herë Ndryshimi i napkins. Ai është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.

Maska e trangujve të freskëta. Për lëkurë të thatë kastravec integruar të përzier me krem ​​(2: 1), aplikohet në lëkurë për dyzet minuta, pastaj del me të larë me ujë të ftohtë. Për të lëkurës me vaj shtoni kastravec tul vodka (1 deri 1) dhe këmbëngulin javë. Si pjesë e leckë rezulton lagësht dhe aplikuar në lëkurë tri herë për 5 minuta.
Fighting Freckles duke përdorur krem
Një tjetër përgjigje për pyetjen se si për të hequr Freckles është përdorimi i krem ​​të veçanta. Ky krem ​​përmban substancën Freckles yndyror - spermacete, lanolinë, vaj bukuroshe. Ai ka aplikuar për disa orë para gjumit. Në mëngjes, përdorni krem ​​të Freckles është e padëshirueshme sepse kur goditur lëkurën nën pigmentim rrezet e diellit vetëm mund të përkeqësohet.

Në "luftë" me Freckles vitamina ndihmë
Vitaminat C dhe PP të reduktuar ndjeshmërinë e lëkurës në dritë UV. Burimet e vitaminës C janë shumë fruta dhe perime: majdanoz, kopër, lakër, qepë jeshile, domate, currants, u ngrit, mandarinë dhe të tjerët. Vitamina PP (acid nikotine) një shumë patate, fasule, patëllxhan, majdanoz, pjeshkë, kajsi, qershi, kumbulla.