Si të kujdeseni për flokët e dëmtuar


Si të kujdeseni për ngjyrë, flokët e brishtë, lexoni këtë artikull. Nëse flokët tuaj është me ngjyrë, i brishtë, të dëmtuara, эlektryzuyuschyesya, ata janë të hutuar dhe nuk i japin në përfundim. Këshilla e flokëve me rritjen e shkëlqimit, të shpërndara në drejtime të ndryshme, whipped dhe nuk përfunduar. Këshilla e flokëve duhet të jetë prerë rregullisht, i mbrojtur nga ndryshimet e temperaturës, rregullisht të ushqyer. Gjithashtu, pamja jonë varet nga të ushqyerit e duhur. Për të kthyer me ngjyrë, i brishtë, flokët e dobët elegant, ne ofrojmë mjetet juridike natyrore për recetave të vjetra. Si për të trajtuar flokët e dëmtuar dhe se është e nevojshme?


Si të kujdeseni për flokët me mbaron ndarë
Flokët e thatë është whipped shpesh në këshilla. Që ëmbëlsi gjëndra aq i vogël se ajo nuk është e mjaftueshme për të lyej rrënjët e flokëve për këshilla nuk arrijnë ushqyesve. Për këshilla flokët e thatë kujdesin e nevojshëm. Përdor mjete bukuri e nevojshme për flokët e thatë. Për të parandaluar ndarjen e mëtejshëm dhe autopsi, këshilla e flokëve të jenë të përpunuara rodhe, vaj pluhur ose jojoba. Kur përdorni një tharëse, pastaj instaluar mode dhe ajrit të ftohtë kursyer. Periodikisht flokët ukorachyvayte përfundon në një ose një e gjysmë centimetra, rreth një herë në çdo gjashtë javë. Është e rekomanduar për të përdorur teknologjinë "gërshërë nxehtë". Blej një llak të veçantë për flokët, si flokët e thatë i mungon lagështi. Rregullisht ujitur flokët e tyre, sidomos në verë.


Si për të trajtuar ndarë, i brishtë, flokët e thatë
Flokët e thatë karakterizohet nga fakti se ata janë të brishtë, rrihej në këshilla dhe pa shkëlqim. Joy në këtë pak, por të heqë dorë nga flokët nuk është e nevojshme. Të tilla kreh flokët keq, ata janë të vështirë për të vënë në flokët e saj, dhe shumë prej tyre nuk e di se si për të trajtuar flokët e dëmtuar. Rritja e thatësi e flokëve mund të ndodhë nëpërmjet përdorimit të kimikateve apo predispozicion gjenetik. Rritur edhe thatësi e flokëve kontribuon përdorimin e shpeshtë e pincë dhe një tharëse flokësh. Përveç kësaj, ushqimi luan një rol të rëndësishëm, si dietë joadekuate dhe të varfër mund të shkaktojnë këtë problem. Një rregullt portokall përdorimit, persimmons, lakër, kungull, karrota, qumësht, vaj, krem, vezë. Të jetë i sigurt për të përfshirë në ushqime dietë që përmbajnë vitaminë A. edhe ushqim të mirë për flokët është lecithin. Pra zgjeruar menu tuaj me ushqime që përmbajnë lecithin, të tilla si çokollatë.


Për flokët e dobët, veçanërisht produkteve me njolla të kërkuara që përmbajnë në përbërjen e saj të pasura me vitamina A, B, E, F, H, kështu që ju do të dini se si për të trajtuar flokët e dëmtuar. Ju duhet të dini se kjo është e dobishme për flokët ngjyra-trajtohen dhe mbi këtë bazë, zgjidhni mjet. Ndarje e dobishme përfundon flokëve trajtojnë lyer duke përdorur pluhur ose vaj perimesh. Për ta bërë këtë, të marrë ndonjë perime ose rodhe naftës dhe fshij në lëkurë e kokës. Pastaj ju kreu përfundojë me mbyllur plastike dhe një peshqir. Ne të mbajë një orë dhe të larë flokët me shampon dhe pije me ujë të hidhur me lëng limoni. Ju duhet të dini se flokët lyer dhe ndryshojnë strukturën e tyre për flokë të tillë duhet të marr fonde të veçanta. Përdorni balsam flokëve. Pas larjes, aplikoni një balsam pa ndikuar rrënjët e flokëve që nuk përkeqësojnë flokët.


Për të ruajtur bukurinë e flokëve mund të përdorë mjetet juridike popullore për flokët e brishtë dhe të lyer. Përdorni një maskë flokët 2 herë në javë. Mëso disa rregulla para se të filloni të bëni një maskë. Së pari, përzierje të gjithë përbërësit derisa maskë të qetë dhe të përgatitur fllad, aplikoni në flokë. Është maska ​​të dobishme dhe efektive nga balta. Ata janë të mirë largon papastërtitë, pastruar kokës dhe flokët. Pas aplikimit një maskë balta jep volumin e flokëve, pa e rënduar e tyre, duke stimuluar rritjen e tyre. Clay në dispozicion mbi counter dhe kuzhinier atë në shtëpi, në bazë të udhëzimeve të shkruara në paketim. Këto maska ​​janë përdorur jo më shumë se dy herë në javë. Maskë balta duhet të zbatohet për flokët e lagura dhe të mbajë për 15-20 minuta, pastaj fshij kokën dhe gradualisht del me të larë maskë. Kur shtyer mund të bien shumë flokët, mos kini frikë, kjo "e flokëve të vdekur", ato janë mbajtur përkohësisht në llamba. Balta e bardhë është më e dobishme kur thyerje dhe humbjen e flokëve. Balta e gjelbër është përdorur në seborrhea. Në zbokth balte shumë të mirë të verdhë. Qetë lëkurës inatosur balte të kuqe. Blue balta pastron dhe mbron, ushqen oksigjen flokëve.


Maskë për flokë me ngjyrë
Përbërësit: lugë çaji grimcuar tharë me gjethe të hidhura e hithrat, i urtë, gjethe delli, 300 gram bukë të zezë. Pastaj derdh një gotë me ujë të valë. Dërgo qëndrojë një orë, tendosje, shtoni bukë të zezë, llokoçis mirë. Aplikoni maskë për lëkurë e kokës dhe flokët zamotuyemo shall të ngrohtë. Ne të mbajë dy orë dhe del me të larë me ujë të ngrohtë, pa përdorur shampo.

Maska e verdhë veze veze
Merrni dy yolks vezë, përzierje me një lugë çaji vaj ulliri, fshij në lëkurë e kokës dhe të shpërndarë nëpër flokët. Mbylle përfundojë plastike dhe të mbajë për 20 minuta. Pastaj del me të larë me ujë të ngrohtë.


Maskë për flokët me mbaron ndarë
Në vaj ulliri të nxehtë, shtoni 5 pika vaj esencial të ylang-ylang. Aplikoni vaj të ngrohtë në skajet ndarë e flokëve. Vaj nuk perehrevaem, por të provojë në një shtet të ngrohtë. Mbulojnë flokët me polietileni dhe të mbajë për 30 minuta. Pastaj flokët e mia në mënyrë të zakonshme.

Vitamina maskë për rritjen e densitetit dhe rritjen e flokëve
Përbërësit: 2 teaspoons dimexide, lëng i freskët i 1 limoni, vaj pluhur, zgjidhje me vaj e vitaminës E zgjidhje të naftës e vitaminës A. Të gjitha përzierje dhe zbatohen në flokë. Ne i kushtojmë kokën me mbyllur plastike, të vënë në kapelen e tij dhe të lënë për një orë. Ndoshta një majë të vogël, do të vuajnë. Pastaj lani 2-3 herë duke përdorur shampo.