Si të hiqni shënon shtrirje pas lindjes


Shumë gra pas lindjes përballen me të njëjtin problem si shtrihen. Për shumë kjo është një fatkeqësi. Pas plagët shëmtuar, të cilat janë të vendosura në mollaqe, stomakut dhe kofshët, nganjëherë në gjendje të prishin trupin duken hollë. Disa thjesht nuk mund të shikoni në veten në pasqyrë.
Por gjëja më e keqe është se plotësisht të shpëtoj nga këto hassles plotësisht për fat të keq e pamundur. Gjithnjë e më shumë, femrat janë pyetur se si për të hequr shënon shtrirje pas lindjes së fëmijës, të shkojnë në beauticians. Përgjigja është se ata kanë një të tillë, për të hequr tërësisht të dështojnë, por me kujdesin e duhur, lëkura mund të bëhet më i sheshtë dhe të qetë, dhe shtrihen të bëhet në këtë mënyrë më pak të dukshme. Ky diskutim.Për të filluar me, le të kujtojmë se, nga ajo që duket të njëjtën shtrirje. Në mënyrë tipike, ky rezultat lëkurës mikroposhkodzhen dhe indeve lidhës të lirshme. Kur ekziston një i hedh lëng i lëkurës, reduktimin e elasticitetit dhe elasticitet, procesi i thyer fibrave të epidermë.
Të shtrihet ishin pak më pak nevojë për të aplikuar trajtime të shumta. Për më tepër, të gjitha metodat duhet të kryhet rregullisht me një periudhë prej disa metoda. Megjithatë, kur nuk arrin të shtrihen tërësisht të fshehur, ju duhet të përmbahen nga sunbathing shpeshta. Fakti që shënon shtrirje nuk janë pigmente dhe nuk mund të bëj banja dielli. Sa më pak të lëkurës për shkak të djegien nga dielli, nuk do të jetë shenja më e dukshme shtrirje.

Shumë shpesh, gratë janë kthyer në cosmetologists të cilët janë të interesuar që më parë se si për të hequr shënon shtrirje pas lindjes. Gjithkush e di proverb. Parandalimin e sëmundjeve trajtohet më mirë kështu.

Para së gjithash, nuk do të shtyjë procedurën në një datë të mëvonshme. Shumë gra të gjeni se shtrihen do të jetë në gjendje vetëm në fund të shtatzënisë. Kjo nuk është kështu. Struktura e trupit të secilit individ. Shtim në peshë, por intensiteti i çdo grua është e ndryshme. Është e nevojshme për të filluar procedurën nga ditët e para të shtatzënisë. Gradualisht, muaji i katërt i manipulimit të tillë të hyjë në një zakon. Ajo ishte në këtë pikë rrit gjoks dhe bark. Një procedurë do të ndihmojë lëkurën të qëndrojë e bukur, të zhdërvjellët dhe elastik.


Kanë disa këshilla për të parandaluar shfaqjen e shënon shtrirje, në mënyrë që ju nuk do të mundohet me pyetjen se si për të hequr shënon shtrirje pas lindjes.
Ju duhet të veshin një fashë të veçantë dhe mbështet të brendshme për të ndihmuar të mbajtur otyazhelevshuyu gjoks dhe stomak nga efektet e forcave gravitacionale.
Kaloni procedurën për të ndihmuar të ngurtësoni zemrat tuaja. Ju mund të përdorni ujë të ftohtë, kube akulli, dush të ftohtë dhe fshij lëkurën e gjirit me një peshqir.
Për të përdorur gjoksin fërkim një fetë e limon.

Jetë i sigurt për të marrë banjot e ajrit.
Për lëkurë veçanërisht vajra lubrifikuese bimore të dobishme. Ju mund të përdorni ulliri.
Në mënyrë që do të kishte mbajtur nivelin e kërkuar të elastin lëkurës dhe kolagjenit, t'i përmbahen ushqimin e duhur, për të kryer masazh të rregullt, dhe të përdorni krem ​​të ndryshme dhe gels për hidratues.
Është e nevojshme për të monitoruar peshë. Sigurisht askush nuk ju ndalon të shërohen, por kjo nuk duhet hedhur.
Kur të marrë një dush në ujë, shtoni një lugë gjelle e pishe ekstrakt. Kjo do të ndihmojë të japë smoothness e lëkurës.

Përdorni një shumëllojshmëri të krem ​​të shtrihen dhe vajra esenciale. Fondet speciale janë kolagjenit, stilastik, përbërësit natyral dhe ekstrakte bimore.Në qoftë se, masat për të parandaluar nuk japin rezultatin e dëshiruar, pas lindjes, 3-6 muaj, ju duhet të procedojë me një trajtim më radikal.Sapo streamers e nevojshme në këtë pikë për të mbajtur masazh të rregullt. Për më tepër, ajo do të ndihmojë në rastet kur shënon shtrirje të freskëta. Ajo mund të përdoret si manual dhe vakum masazh. Përveç kësaj, këto porositë do të eliminojë jo vetëm lëkurën i dobët dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut, por edhe të zvogëluar volumin.

Microdermabrasion. Kjo procedurë do të ndihmojë shënon shtrirje humbin ngjyrën e tyre të pasur. Gradualisht, ata bëhen të hollë dhe më pak të thellë. Shumë ekspertë thonë se kjo procedurë do të ndihmojë për të hequr shtrirje përgjithmonë.
Abdominoplasty. Kjo metodë aplikohet në vëmendjen kirurgjikale. Në këtë rast, bëhet hiqni lëkurën me shënon shtrirje. Metodë efektive vetëm kur streamers formuar si rezultat i shtatzënisë, ata janë të vendosura nën kërthizë dhe të ketë kufizim në kohë të mjaftueshme. Gjithashtu vlen të përmendet është se pas operacionit, plagët shëruar mjaft i gjatë dhe i dhimbshëm.

Terapia lazer. Me këtë metodë aplikohet një sistem lazer. Gjatë disa seancave, afërsisht 4-6 lëkurës mund të përditësuar plotësisht.
Mezoterapia. Kjo metodë përfshin injeksion nënlëkurës me përdorimin e kokteje medicinale. Kjo rezulton në eliminimin e edemë, stimulimin e qarkullimit të gjakut dhe metabolizmit qelizor.
Ozonit. Kur kjo procedurë është një restaurimi i microcirculation dhe stimulon të gjitha proceset në trup. Qelizat e lëkurës fillon për të ngrënë, dhe si rezultat i kësaj, shtrirje të bëhet një çehre të shëndetshme.

Lëkurë. Ju mund të mbështetet në përdorimin e peels sipërfaqësore me acid glycolic. Kjo zhvishem është i përshtatshëm për shënon shtrirje që janë klasifikuar si të freskëta. Për më shumë të vjetëruara, ju mund të përdorni tryhloruksusnыy lëkurë mesatare.