Si për të hequr depozitat yndyrë në bark


Summer erdhi, dhe gruaja u pa në pasqyrë shumë më afër dhe në mënyrë kritike - për shkak se sezonin e plazhit afrohet, ka blerë një rroba banje të re dhe të konsiderohet në pritje të ditëve të pushimit. E vetmja gjë që outshines gëzim - depozita dhjami në bark, e cila nuk mund të jetë e kombinuar me një kostum banje dhe prishin pamjen dhe humor. Gjeni një e bukur, barku i tendosur përballojë çdo grua duhet të tregojnë vetëm vullnet tuaj, durim, këmbëngulje dhe zell.
Mundohuni të kuptoni këtë çështje dhe të punojnë jashtë taktika - si për të hequr depozitat yndyrore në stomak. Kushtet kryesore në rrugën për arritjen e këtij qëllimi është, mbi të gjitha, stërvitje të rregullta, që synon forcimin e muskujve, dhe - domosdoshmërisht - një dietë të veçantë.Si për të hequr dhjamin nga bark përmes dietë

Nuk është një dietë të veçantë, ndihmon për të hequr depozitat yndyrore në stomak - Areal. Produktet kryesore janë pjesë e këtij dietë: një shumëllojshmëri e arra, fara luledielli, perime të freskëta, fasule, qumësht dhe produktet e qumështit, një shumëllojshmëri të drithëra, vezë, peshk dhe ushqim deti, pulave, vajra të ndryshme, perime të freskëta, manaferrat dhe fruta.

Përdorimi i kundërindikuar: arra kripur dhe të ëmbëlsuar, perime pjekur, bollgur shpejtë gatim, supave çastit, qumësht e tërë, dehja dhe ruan, sheqer, mjaltë, mish i tymosur, peshk i konservuar, ëmbëlsira dhe çokollatë.


Studimet kanë treguar se yndyrë në bark të ndodhë në njerëzit të cilët konsumojnë alkool në sasi të mëdha. Në mënyrë që të mposhtur yndyrë e bën vidyazykatysya më të mirë të pijeve alkoolike. Por jo vetëm alkoolike bien nën ndalim, kanë vidyazykatysya përdorimin e ujërave të ëmbla të gazuara dhe lëngjet nga paketa me sheqer.

Çfarë për të pirë? TEAS bimor, çaj të zi dhe të gjelbër, kafe (pa krem ​​dhe sheqer), lëng, gatuar fruta të thata pa sheqer, fruta natyrore shtrydhur fllad dhe lëngje perimesh. Ne do të kemi vidyazykatysya edhe në pelte.


Jetë i sigurt i ditëve të agjërimit. Më të popullarizuara - mollë dhe kefir. Ditët e agjërimit janë të nevojshme për të aktivizuar metabolizmin, ndihmon në eliminimin e toksinave, toksina dhe substancave të tjera të padëshiruara nga trupi. Pets mirëpritur fluide në kolychestve15 litra (ujë mineral, çaj). Mos e teproni me këto ditë kalojnë shkarkimin e trupit rekomanduar jo më shumë se një herë në javë. Nga rruga, nëse yndyrë në bark të vogël, rezultatet e para që ju do të vlerësojmë një ditë shumë e ardhshme pas shkarkimit.


Si për të hequr dhjamin nga bark përmes ushtrimit

Depozitat yndyrë në stomak do të ndihmojë djegur vrapim, not, çiklizëm, vallëzimi - të gjitha llojet e aktivitetit fizik stimulon shkëmbimin e oksigjenit.

Programi i trajnimit për djegien yndyrë akumuluar në bark duhet të përfshijë përveç ushtrime të përgjithshme zhvillimore dhe tonik dërguar gjithashtu për të punuar shtypin. Ajo duhet të marr një program të përshtatshëm stërvitje dhe për të bërë atë të paktën 3-4 herë në javë - atëherë rezultati nuk do të presë gjatë.


Këtu është një shembull i një ushtrim efektiv. Ju duhet të shtrihen në shpinë në dysheme me kokë duhet të ngrihen pak lart, duart e tij janë në anët e bust ose pak prirje në bërryla. Heqin këmbët off dysheme, bending gjunjët e tyre. Shpjegoj shpejt, duke mbajtur në peshë dhe shtrihen përgjatë kate. Mbani nevojën për 20 sekonda. Përsëriteni 5-10 herë. Kthejeni atë në një sërë ushtrimesh të kryera rregullisht - dhe së shpejti për këtë çështje, si yndyrë në barkun tuaj ju harroni për të mirë.


Heqin qafe e yndyrë folds në bark mund të ndihmojë dhe ushtrime të frymëmarrjes. Për të ndodhur në djegien e trupit yndyrë, ju keni nevojë për oksigjen të mjaftueshëm. Dhe të japë oksigjen të indeve mund, duke përdorur frymë thellë diafragma, e cila në kombinim me postures të caktuara statike jep një rezultat të madh.

Efektiv ushtron Tszyanfэy. Ai përfshin të gjitha tre ushtrime që ndihmojnë për të hequr depozitat yndyrore në stomak shpejt.

Ushtrojnë "Vala". Ju duhet të shtrihen në shpinë, bëj gjunjët në 90 gradë, këmbët duhet të jenë të sheshtë. Një vuri dorën mbi gjoksin e tij, dhe një tjetër të vendosur në barkun e tij. Për frymëzim gjoks raspravlyaete dhe tërheq stomakut, nxjerr - në të kundërtën - përfshin gjoks dhe fryn bark. Ju mund të ndihmoni veten me duart e tij. Frymë në ritmin tuaj normale, ushtrimi duhet të kryejë 40 herë. Mundohuni për të kryer këtë ushtrim në këmbë ose duke ecur. Ju nuk do të vini re veten si në gjendje për të hequr dhjamin e akumuluar.


Ushtrimi "Toad." Ajo duhet të ulen në një karrige lartësia e të cilit është deri në 35cm në këtë pozicion deri në kofshë dhe këmbë të formojnë një kënd 90 shkallë (mund të jetë më pak). Ju duhet të shtyjë gjunjë sup-width tuaj veç e veç. Gratë duhet të ngjesh një grusht majtë, dorën e djathtë të përqafuar grusht që shtrydhur. Burrat bëjnë të kundërtën. Ballin Uprit në një grusht, vënë bërryla tuaj në gjunjë, të mbyllë sytë tuaj, të relaksoheni dhe të mendoni për diçka të mirë. Thith ngadalë dhe nxjerr ajrit nëpër hundë. Për frymëzim duhet të dalin ndjenja se pjesa e poshtme e barkut mbushur gradualisht me ajër dhe rrëmbyer. Kur ju mendoni se stomaku juaj e mbushur, të ngrirë për disa sekonda, të marrë një frymë të shkurtër dhe ngadalë nxjerr menjëherë. Ashensor gjirit nuk është duke ecur vetëm stomak. Merrni këtë ushtrim për 15 minuta.


Ushtrimi "Lotus". Ajo duhet të ulen, si në ushtrimin e mëparshëm, duart vendosni njëra mbi tjetrën, pëllëmbët lart (grua - nga të lartë të majtë, njeriu - djathtas).
Faza 1 - 5 minuta - një, fryma e thellë e gjatë është e barabartë me normën natyrore;
Faza 2-5 minuta - fryma e natyrshme, nxjerr - të pushojnë, nxjerr në heshtje të barabartë;
Faza 3-10 minuta - nuk ka nevojë për të menaxhuar apo inhalimi ose tym. Frymarrja e qëndrueshme, të thellë.
Kryer këtë ushtrim tri herë në ditë, në mëngjes dhe në mbrëmje.