Si një lëkurë me vaj të rezultojë në mënyrë


Sa probleme dhe momente të pakëndshme na jep lëkurës me vaj! Për shkak të karakteristikat e tij janë shenja të ndryshme të inflamacionit dhe skuqjen e ndryshme. Sigurisht, lëkurë të thatë - nuk është i pranishëm, pronarët e saj shumë probleme, të paktën në lëkurë me vaj, vetëm e kundërta. Për çdo lloj të lëkurës dhe ka nevojë për kujdes të duhur, ndërsa shumë të meta mund të reduktohet në zero. Së pari, ne kemi nevojë për të vlerësuar përfitimet e lëkurës, për të kuptuar të gjitha avantazhet e saj. Pastaj ne do të korrigjuar optimist. Dhe kjo është një normë 50% sukses! Cilat janë avantazhet tilla si lëkurë dhe shkaktojnë lëkurës me vaj në rregull.

Pronarët e lëkurës me vaj pak të prirur për manifestim të hershme të rrudhave.
Kjo është për shkak se në lëkurën me vaj ka një lubrifikim natyral natyrore. Ajo mbron lëkurën nga tharja dhe dehidratim.
Si ne pjekur, hormonet trupi është filluar të shërohen, kjo çon në një rënie të lëkurës me vaj, dhe problemet e saj janë të vogla, duke reduktuar problemet tona.
Shpesh pronari i lëkurë të thatë zbuluar pronarët zili të lëkurës me vaj.Siç kemi thënë më parë, çdo lëkura ka nevojë për kujdes të duhur të saj dhe sjelljen e rendit! Pra, çfarë do të marrë për të lëkurës me vaj? Ajo ka nevojë për kujdes të përditshme themelore (spastrimit, toning, hidratues) dhe kujdes të veçantë. Konsideroni çdo proces veç e veç.


Pastrim
Për të lëkurës me vaj duhet të kryhet të paktën 2 herë në ditë pastrim: në mëngjes, në mbrëmje. Nëse keni nevojë për rehabilitimit e pastrimit të lëkurës mund të kryhet gjatë ditës. Për këtë procedurë, nuk janë produkte të ndryshme kozmetike: gels, mousses për të lëkurës me vaj. Ata të gjithë kanë ose të lëngshme ose shkumë cilësi, ideale për pastrimin yndyror larg. Kur pastrimi procedurën që ju duhet të ndjekin dy rregulla kryesore: mos u lani me ujë të nxehtë dhe nuk overdry lëkurës (sapun). Kur ekspertët krisur lëkurës këshillojnë që të aplikoni krem ​​lëngshme, kos ose vaj perimesh. Useful: larë me ujë të ftohtë, fshij lëkurën gatuar në ekstrakte bimore e medicinale kube akulli herbs. Për ta bërë këtë, të përshtaten herbs: Calendula, kamomil, gjethe delli, kopenë.


Toning
Një nga rregullat e pastrimin e lëkurës pas larjes, tonin e saj. Toner projektuar për të përfunduar pastrimin, freskuese dhe të ngushtuar shumë. Tonik - një procedurë e nevojshme, edhe pse shumë gra të përpiqet të injorojë atë, duke e konsideruar atë të panevojshme ose të ruajtur në blerjet. Nëse nuk ton deri në lëkurë, xhel mbetet. Kozmetikë, ndotesve të ndryshme do të parandaluar krem ​​për të depërtojnë në poret e lëkurës, duke zvogëluar efektivitetin e saj. Kjo është veçanërisht e dukshme gjatë natës kur ju xhiruar dhe i lau fshij fytyrën me një pambuk të lagur në tonik makinë. Vini re se sa mbetje mbetet në themel WTCA dhe kozmetikës, pa llogaritur ndotesve tjera. Ky shembull tregon qartë se çdo ditë është e nevojshme për të përdorur tonik pas pastrimit. Rezultati është një shpejtë dhe të qartë, fytyra juaj do të merrni një vështrim të shëndetshme dhe posvizhishaye. Por të jenë të kujdesshëm për qëndrim të tonics alkool-bazuar. Efekti i tyre mund të jetë e kundërta, dhe ju i keni fituar vetes seborrhea thatë, e cila është një tepruar sebum ndarja poret duke tharje shtresa e lartë e veshje e guaskës.


Fikje
Besohet se krem ​​janë të kundërindikuar lëkurës me vaj. Por kjo nuk është kështu! Industria moderne kozmetike ka marrë kujdesin që krem ​​kishte të nevojshme moisturizer tonë lëkurës dhe efekt shërues, dhe ishin në gjendje të sjellë atë deri. Krem zhytur shumë shpejt në lëkurë, duke mos lënë gjurmë të yndyrës në të. Prandaj, pastrimin e lëkurës dhe gëlltit atë pas tonik, aplikoni një moisturizer, ajo ndihmon për të shmangur thatësi padëshiruar e lëkurës. Kërkohet: të zgjedhë një krem ​​me cilësi që i përshtaten më të rehatshme e lëkurës tuaj. Për ta bërë këtë për 3 ditë për të përdorur atë. Rezultati do të dini vetëm pas përdorimit të kozmetikës.


Kujdes të veçantë
Këto përfshijnë procedura të tilla si peels pastrohen thellë, banjë me avull, masazh, Facials, procedurat hardware, përdorimin e drogave të specializuara terapeutike. Banja me avull janë bërë për poret pastrimin e thellë nga ndotja. Vjen nga banja të tilla zierje e bimëve: Wort Shën Gjonit, Calendula, kamomil, gjethe delli, kope. Procedura zgjat rreth njëzet e pesë minuta. Procedura e bukur dhe ju duhet të ndjehen shumë rehat. Nëse miratimi i kësaj procedure, ju do të ndjeni siklet, dhimbje koke, marramendje - menjëherë të ndërpresë procedurën dhe duhet të konsultoheni me mjekun tuaj.


Për të marrë banja me avull nuk është një njësi e veçantë, e njohur si "sauna për të përballuar." Por ju mund të përdorni një vëllim normale tenxhere të vogël. Avullimit - shtrihet poret e lëkurës decoupling, stimulon sekretimin e dhjamor dhe djerse gjëndra, rrit qarkullimin e gjakut dhe në mënyrë efektive heq çdo ndotje. Efektet e procedurave të ndryshme kozmetike pas banjë me avull është shumë më e rritur. Prandaj, sidomos para se të aplikoni peels, emulsione mjekësore dhe maska ​​fytyrë kryera avullimit, duke krijuar kushte ideale për penetrimin e ushqyesve dhe substancat medicinale në lëkurë.


Lëkurë është përdorur për lulëzim më të thellë të shtresës keratinizuara sipërme të epidermë. Kjo procedurë ndihmon për të përmirësuar çehre dhe pamjen e lëkurës. Në shtëpi Peels kryer duke përdorur të gjitha llojet e scrubs. Kjo procedurë kryhet një herë në javë. Mos harroni se ju nuk mund të përdorni scrubs në qoftë se ju keni lezione pustular lëkurës.