Si lëng Aloe për të forcuar flokët


Bimore aloe - evergreens, i cili ishte i njohur në kohët e lashta për vetitë e saj shëruese. Njerëzit që jetojnë jo shumë e shumë, shumë i mbledhur dhe përdorur aloe të shërojnë të sëmurët dhe ata që kishin pushtetin, "punësuar" healers tij, mjekët dhe të paguajnë ato shuma mjaft të mëdha në ato sekretet e hapura të jetë e gjatë dhe shëndet të mirë .
Lëng Aloe është shumë e pasur me vitamina të ndryshme si A, B, C, provitamin A dhe të tjerët. Ky lëng Aloe është përdorur në kozmetikë, mbron flokët nga brishtësisë, e bën thonjtë të fortë dhe parandalon që ata të thyejnë apo sharuyutsya, nxit rritjen dhe ndikon pozitivisht qerpikët. Shpesh vajzat që përdorin një shumë të kozmetikës ngjyrosur, rëna të fillojë bie jashtë dhe vuajtje. Kjo është e frikshme, natyrisht, nuk më pëlqen. Në vend që të menjëherë të drejtuar tek mjeku, ju sapo të fillojë për të forcuar atyre lëng aloe, dhe pastaj të gjitha problemet ulet në sfond. Ink tenton të ndikojë negativisht sytë, por aloe dhe u kujdes për të dhe kështu të mund të ndihmojnë në trajtimin e syrit dhe të ruajnë vizionin.Efekti pozitiv i lëng aloe ofron dhe indeve gozhdë. Pllaka gozhdë shpesh fillojnë të shtresoj, prishen për shkak të dobësisë dhe për shkak të përdorimit të shpeshtë të kimikateve, llak, bëhet i hollë. Për të shmangur hetimin abuzive, ju të kujdeset për thonjtë tuaj dhe lyej lëng e tyre të përditshme aloe. Tani le të flasim për flokët. Burrat vërtetë si vajzat që kanë flokë të gjatë, të fortë dhe me shkëlqim. Si një fëmijë, kur nëna e tij të larë fëmijët e tij në kokë, ka dënuar "do të jetë si një princeshë." Flokët Bukuria është vërejtur në kohën e mesjetës kur çdo princeshë kishin flokë të gjatë, duke treguar statusin, inteligjencën dhe urtësi. Dhe në një kohë më vonë në fshatrat vajzë ruse ishte me siguri të kujdeset për atë hell ajo ka qenë gjithmonë e fortë, e bukur dhe të shkëlqyer. Pa flokë ishte gri, por e butë. Si ata donin? Shiut, këtë herë, alkaline sapun - dy, por përveç kësaj përdorur lëng aloe dhe vaj rodhe ose lëng. Tani askush në shtëpi nuk ka të bëjë maska ​​veta, balms dhe tinctures tyre, farmaci dhe kështu që nuk janë kompani të specializuara që prodhojnë pajisje për flokët. Në kompanitë që prodhojnë, brenda të cilit është lëng Aloe, që ai kujdeset për flokët e mbajtur gjithmonë famë, forcën e saj natyrore dhe butësi.


Mos harroni të reklamave ", të butë si mëndafshi", vajzë e mrekullueshëm të flokëve duke treguar se ne të dëshironi të provoni, kështu që të babbling, mbi ta. Le ajo dhe parukë, por ne mund të bëjë flokët tona ne kemi fituar bukuri natyrore. Si lëng Aloe për të forcuar flokët tuaj? Mjafton të blerë aloe, dhe më pas rasti do të shkojë pa probleme.

Në botë ka shumë receta për maska ​​e flokëve me lëng aloe. Për forcimin e flokëve që mund të jetë shumë e thjeshtë dhe pa dhimbje. Për shembull, ju mund të kombinohen lëng me konjak dhe mjaltë, dhe në qoftë se ju shtoni lëng limoni, e eliksirin e rinisë për flokët e dhënë. Ata thonë se nëse kos të përziera me lëng aloe, vënë këtë peshë në këshilla e flokëve, problemi i flokëve whipped zgjidhet në një çast. Aloe - është një nga automjetet më të përballueshme deri më sot. Çuditërisht, edhe në doorways është dritarja që ju mund të shihni pots lule, shumë prej të cilave rriten aloe! Pra, ju nuk mund të mendoj, të marrë disa gjethe, marrëdhëniet me fqinjët në qoftë se ju nuk e bëni keq.


Maxi bërë nga lëng aloe jo vetëm forcimin e flokëve, por edhe për të përmirësuar metabolizmin. Çfarëdo lloji i flokëve që ju keni, aloe është e përkryer për ju. Deri tani e konsiderojnë maskë efektive e flokëve që do të forcojë follicles flokët. Dërgo flokët një freski dhe forcë.

Nuk është e rekomanduar për të larë atë me shampo, si elemente kimike që përmban vetëm dëmtojnë kokës, dhe maskë nuk do të bëjë ndonjë ndikim pozitiv.