Sa shpejt për të humbur peshë me dietë


Lakër të mira, u ngritën si ju dëshironi copa të rrobave dhe të pakta si bindweed Dhe rekrutuar mbipeshë vetëm e lehtë, por të shpëtoj prej tyre është më e komplikuar se them reklama.

Ne e dimë se në këtë vend, në më shumë se gjysma e popullsisë është mbi peshë gjysma zakonisht trashë e bukur e njerëzimit. Për fat të keq, pesha nuk është vetëm e bukur, por edhe të rrezikshme për shëndetin e njeriut. Dhe, pavarësisht nga fakti se kohët e fundit shkencëtarët kanë ardhur në përfundim se mungesa e peshës është shumë më e rrezikshme se sa një tejkalim të saj, askush nuk e anulon rrezikun e sëmundjeve të zemrës, marrjen e gurëve të tëmthit, diabetit dhe ndryshimet në presionin e gjakut. Përveç kësaj, gratë me peshë të tepërt me 10% ose më shumë nuk ka vetëbesim të ulët. Prandaj shumë frustrimet në jetën private dhe depresioni. Por sa shpejt humbasin peshë me dietë?Shumë prej nesh besojnë diçka që ne Meshkujt duan të lehta dhe të pakta si pendë. Edhe pse është urtësia popullore - burrat nuk janë qentë, nuk nxitojnë për të kockave - secili prej nesh dëshiron për të humbur peshë. Ekspertët thonë - të shkojnë në më shumë me dietë është e rrezikshme për shëndetin, të paktën të shkojë mbi peshë.

Sidomos nuk duhet të besojnë në mrekullitë që premton reklamave. Humbni peshë pa bërë të pamundur çdo përpjekje. Kilogram e cila në mënyrë dramatike shkojnë shpejt të kthehen në vendet e tyre të preferuar, duke marrë me vete një ekstra pak. Nëse ju vendosni për të humbur peshë, ju duhet të keni durim dhe kohë.


Është e rekomanduar për të humbur peshë gradualisht, pa vetë syluyuchy, jo goja uritur zbritur çdo pjesë. Vetëm hani racione më të vogla. Vihet në një pjatë ushqimet që ju hani si zakonisht dhe të ndajnë atë në 2 pjesë. Një hani veten tjetrit jepni dikujt, madje edhe qen oborr.

Pini më shumë të lëngshme dhe agrume - portokall, limon, grapefruits.

Mos hani duke shikuar transmetimet dhe lexim. Kur admirojnë, ju nuk e vërejnë se sasia e ushqimit të vendosura në gojë.

Nëse ju vendosni për të humbur peshë seriozisht dhe në mënyrë të përhershme, atëherë mos jetë në gjendje për të shmangur aktivitet fizik. Duhet të kenë të bëjnë ushtrime të veçanta për të reduktuar folds yndyrë në prapa, hips, bel, gjoks.

Ndihmon për të humbur peshë në këmbë. Ecin duhet të jetë të paktën një orë, por më të mira 40-60 minuta.

Çfarë dietë duhet të i kushtoj vëmendje të?

Ju mund të përdorë dietat caktuara, por ato nuk duhet të jenë të qëndrueshme. Për shembull - karrota.

Thelbi i dietë karrota


Aderon në 3 ditë. Mëngjesi. Fshij karrota integruar, derdh një gotë të ulët-yndyrë kos. Ju mund të shtoni një lugë çaji mjaltë. Filxhan çaj të gjelbër me lëng limoni.

Si një meze të lehtë: Një karrota të papërpunuara.

Në darkë. Vlim disa karrota. Vlim vezë të ziera e vështirë, pastaj prerë atë. Shto majdanoz, kopër, selino. Ju mund të plotësoni një lugë çaji i vajit të parafinuar perimesh.

Filxhan çaj të gjelbër me lëng limoni.

Në kohë çaj. Një karrota.


Në darkë. Hekura karrota integruar çift (nuk vlim) dhe 100 gram djathë të ulët yndyrë. Plotësoni një lugë gjelle kos.

3 ditë rënie në peshë nga 25-3 kg.

Supë me lakër

Rezultate të mira japin popullore "lakër" supë.

Recetë supë:

Në perimeve karrota potushkuyte të naftës, panxhar, selino, qepë, 2 domate.

Në një tigan kuzhinier lakër, nettles, në krye të panxhar. Shto perime steamed. Piper dhe kripë për shije. Por mos merrni kryer larg. Disa shtoni në erë supë kubike dhe shije. Megjithatë, mua më duket i panevojshëm.


Hani supë kërkon të paktën 3 herë në ditë.

Në supë ju mund të hani marule, kopër, majdanoz, domate, tranguj. Molla varieteteve kosi.

Ulur në supë duhet të jetë një javë. Humbje 4-6 kg

E pra të molle mono-dietë. Por më shumë se një javë nuk duhet të ulen mbi të.

Së paku kalori dietë kastravec duhet të ndiqen për 4 ditë.
Në një javë

Dita e parë - kefir
1 litër kos 1% yndyrë. 1 lugë çaji mjaltë.
Pi çaj jeshil me limon.


Dita e dytë - prunes
Gjatë gjithë ditës ju mund të hani 15 gota vuri përballë prunes.
Me ujë të pijshëm dhe ju mund të zgjidhni çaj jeshil

Dita e tretë - djathë.
250 gram djathë dhe pesë arra.
Ne pini ujë, dhe natyrisht, çaji jeshil.

Dita e katërt - mollë.
Gjysma një kilogram e mollë në çdo formë, por jo komposto. Plus 1 lugë çaji mjaltë.
Pi të njëjta si në ditët e mëparshme.

DITA E PESTË - sallatë. Çdo perime me një lugë kos dhe spërkatën me djathë. Djathi duhet të jetë më pak se 100 gram.


Dita e Gjashtë - pule.
Gjatë ditës, hani pesë pritjet pule të ziera, spërkatën me qepë copëtuar gjelbër. Ju mund të pini çaj jeshil me limon, ujë.

Ditën e shtatë - perime.
15 kilogramë çdo perime në çdo formë. Plus një gotë kefir.
Pi të njëjta si në ditët e mëparshme. Përsëriteni këtë dietë mund të jetë jo më shumë se 2 herë në vit.

Një herë në javë në vend të dieting mund të bëjë djathë, mollë, ditë kefir agjërimi.

Së fundi,

Tani ju e dini se sa shpejt të humbni peshë me dietë. Ajo duhet të mbahet mend se askush dietë nuk eliminon kilogramë shtesë për të mirë, në qoftë se nuk ndjekin dietë dhe të mos angazhohen në aktivitet e përditshme fizike.


Ju ende mund të humbni peshë me pushime, kur për të shkuar jashtë qytetit dhe e këmbë 12-15 km, rreth 2 orë.

Asgjë nuk na dhemb dhe në ditë shëtitje, duke imagjinuar se transporti urban është zhdukur, dhe shoferi nuk mund të përballojë.

Prandaj, jo vetëm pesha chip, por do të përmirësojë disponimin tuaj.

Teoria në praktikë mund të vërtetohet duke përcaktuar për vetë afat kohor. Për shembull, 2 deri në 3 muaj. Ju mund të provoni dhe të bëni të sigurtë që do të të ndihmojë.