Si për të humbur peshë më shpejt, nëse prindërit janë të detyruar


Në çdo familje, prindërit kujdesen për fëmijët dhe duan atyre vetëm lumturinë dhe shëndetin. Parametrat moderne Bukuri detyruar shumë fëmijë të shikoni në mënyra të ndryshme në trupin e tyre tashmë të hollë. Por, ata blejnë revista, shikuar televizion dhe do të vizitojë Internet - faqet me fotot e yjeve dhe të kuptojë se ideali ata janë ende shumë larg dhe kanë nevojë për të ngrënë më pak, duke rënë disa kg shtesë. Pas të gjitha, unë do të doja për të parë dhe "cubes" në shtyp.
Por jo gjithmonë dieta e tepruar, ka të vërtetë është një kategori e fëmijëve është në rrezik të diabetit kontraktuese dhe trashje, për shkak të dietë të varfër, dhe pastaj ata të vijnë në shqisat e tij dhe të fillojnë një pak i kufizuar. Prindërit mendojnë se nëse fëmija është në gjumë kohë të mjaftueshme, duke ecur, përfshirë në mënyrë aktive në sport dhe të hahet shumë, ky fëmijë është e shëndetshme. Nuk mund të jetë shumë, por është e rëndësishme të mos shkonte, si organ marrë ushqim. Pra, nablyudya në atë që fëmija gradualisht filluan të braktisnin Kupën e dytë pure patate, këmbët pule me majonezë dhe ketchup. Prindërit kanë filluar të alarmin dhe u detyrua të kthehet në dietën e tij të mëparshëm. Si për të humbur peshë më shpejt, nëse prindërit janë të detyruar për të ngrënë? Nëse fëmija përshtatet si duhet në procesin e çlirimit të tyre nga kg shtesë, kjo vetëm do të mbështesë dhe të kuptuarit nga prindërit, por ajo ka nevojë për të bërë një plan të vogël.Së pari, ju duhet të shikoni në pasqyrë dhe të vendosë nëse ju dëshironi të humbni peshë, ndoshta kjo është e gjitha stereotipet e panevojshme. Gjithkush e di se para publikimit yjet në kopertinat e revistave të modës, vunë kilogramë vajra të ndryshme, krem, kozmetikë. Bëni tan, dhe më në fund edhe të përdorni një program kompjuterik universale - photoshop. Kështu, mëkatet e fshehura të qiellit: rrudhave, mjekër të dyfishtë, puçrra fytyre dhe pimples, Freckles, ngjyrë të verdhë e dhëmbëve, rrudhat. Nuk është çudi që babai juaj dhe mami thonë se pas jetës së tillë dhe të tillë një mbrëmje stuhishme zgjidhshme, të cilat janë yjet, nuk mund të shpejt të marrë në formë dhe të shkoni në foto xhiruar. Yjet shumë mirë vytratyatsya të shkëlqejë në revistën e burrave Madden dhe japin arsye për gratë zili.


Së dyti, mendoj se për atë që ju mund të ndryshojë në jetën tuaj për të humbur peshë. Ndoshta ushqimi juaj është tashmë i kufizuar, dhe ajo merr vetëm duhet të i kushtoj vëmendje për të ecur dhe edukimit fizik. Sign up përdoret për yoga, valle, palestër dhe çfarëdo problemi është zgjidhur. Nëse ju gjithmonë të ulen në kompjuter ose në TV dhe të hahet kokoshka, të pijshëm Coke, atëherë, sigurisht, problemi nuk është zgjidhur. Mos harroni, lëvizje - kjo është jeta.

Së treti, kur ti e kupton se dhe me të vërtetë të shpenzojnë shumicën e kohës për të ushtruar, dhe nuk largohet nga bar, por do të ketë nevojë për të humbur peshë, atëherë i kushtoj vëmendje të ushqimit menjëherë. Prindërit me kujdes monitor ju dhe të detyruar për të ngrënë çdo gjë që përgatiten? Ata e bëjnë të pamundur për të humbur peshë duke i detyruar vidyazykatysya e mani? Pastaj ka tashmë duhet të flasin për shumicën e prindërve dhe të tregojnë atyre prova. Për shembull, ju bëhet një ushtrim i vështirë që gradualisht të marrë jashtë formës, nuk gjërat që do të ulen në mënyrë të përkryer që shpesh dënim ishte presioni nga shkolla dhe miqtë apo institucion janë vazhdimisht duke qeshur dhe duke shpikur pseudonime obzыvalky. Vetëm atëherë, mund të themi se prindërit e kuptojnë problemin tuaj dhe do të mendojnë se si për t'ju ndihmuar. Nuk është sekret se ka prindër që besojnë fëmijët e tyre ideale. Edhe në qoftë se në 11 vjet që peshojnë më shumë se prindërit. Kjo është një sëmundje. Mëngjes bollgur qull, drekë 2 supave, yndyror dhe pjatë kripur me shtimin e dytë, atëherë ëmbëlsirë - ëmbëlsira dhe komposto mbrëmje - përsëritje, por edhe në shkollë - ëmbëlsira pjekur, buns, etj Ky ushqim sigurisht që do të çojë në trashje. Prindërit duhet të kuptojnë se fëmija thjesht nuk do të heqë dorë nga çokollata, tubules meshë, akullore dhe këmbët shijshme pjekur në majonezë. Pra, me të vërtetë është një arsye e mirë, e cila duhet të merret me të kuptuarit dhe të dëgjuar fëmijën përmes.


Ju mund të humbasin peshë më shpejt, pasi kjo mund të dëmtojë të gjithë trupin. Vetëm imagjinoni, ju gjithmonë ngrënë në mënyrë të qartë sasinë e ushqimit, dhe trupi juaj nuk ndjeni ndonjë "obdelenyya", dhe papritmas një ditë keni vendosur për të humbur peshë, dhe e kufizuar në mënyrë dramatike në dietë vetë. Ajo do të jetë një goditje për stomakun dhe zorrët. Kjo situatë mund të krahasohet me punën: ju gjithmonë merrni të ardhura të qëndrueshme, dhe kreu papritmas lodhur, dhe ai vendosi për të prerë të gjitha, duke marrë parasysh se aq shumë para shpenzohen për personelin. Dhe si? Kjo është e bukur? Unë mendoj se jo.


Pra, prindërit biseduar me fëmijët e tyre dhe të kuptojnë se ata kanë nevojë për të humbur peshë, por thjesht nuk duan proces quhet dietë habituation në një trup të ri, sepse atëherë vetëm duhet një shumë, shumë e vështirë. Ku e keni filluar? Nuk ka nevojë për të detyruar fëmijët është kur ata nuk duan është gabimi kryesor i kryer nga prindërit. Së pari, ne themi se është e nevojshme, ajo është e dobishme dhe duhet, për shkak se është e shijshme, duke harruar se çdo person ka shijet e ndryshme dhe si dhe nevojat. Pak më vonë fillojnë të përzënë fëmijët për mjekët që të diagnostikuar - ulcerat stomak, obeziteti, diabeti.


Për fëmijë përmbushur ëndrrën e tij dhe i tha lamtumirë për mbipeshë dhe ju humbni besimin dhe e mësoi atë për të ngrënë si duhet - të përgatisë ushqim shtëpi, duke shtuar se sa më pak kripë, dhe duke përdorur yndyrna bimore. Blej fëmijë fruta dhe perime të freskëta. Mësojini ata për të ngrënë ushqim të shëndetshëm që është edhe e shijshme dhe ushqyese. Mëso për të kuptuar dëshirat e tyre. Nëse fëmija ka vendosur të kufizojë disi ushqimin, kjo nuk do të thotë se ai nuk do të hani aspak. Kjo zgjidhje inteligjente - vidyazykatysya e dëmit dhe njom trupin me vitamina përgatitur ju. Të përpiqet të bëjë atë kompani, duke treguar interes në ushqim të shëndetshëm, dieting procesin toga - ushqim do të jetë kënaqësi dhe të frytshëm.