Fëmijëve se si të njohin sëmundjen si kurë së mirë kollë


Në fillim të shekullit XX kjo sëmundje kërcënuar jetën e shumë njerëzve. Më vonë pertusis mësuar për të luftuar. Por, siç e dini, me kalimin e kohës sëmundje shndrrohet, pësojnë mutacion, dhe sot ata nuk janë të njëjta si më parë. Kjo në masë të madhe e komplikon diagnozën, përzgjedhjen e mjekimit të duhur për të trajtuar Megjithatë, jo të gjithë kaq të trishtuar! Edhe në qoftë se sëmundja shfaqet në formë jo specifike, mjeku mirë të kuptoj çdo gjë jashtë. Sëmundjet e fëmijëve si kollës së mirë të njohin se si për të trajtuar dhe se si për të ndihmuar fëmijën tuaj?
Nuk shërohet bardhë mbushur me komplikacione të rënda. Bronkit, pneumoni, pleurit, sekuestrime - vetëm një listë e shkurtër e sëmundjeve që mund të ndodhë në sfondin e sëmundjeve infektive. Për të shmangur ato, ju ndoshta duhet të kalojë analiza bakteriologjike. Rezultati do të ndihmojë në identifikimin e patogjen dhe sqaruar situatën. Beson se shpenzimet kohë për këtë nuk është e nevojshme dhe ndoshta të fillojnë më të mirë duke i dhënë fëmijës tuaj mjete të njohur kollë? Ju jeni shumë gabim! Kjo simptomë e kollës së mirë në fëmijët se si të njohin sëmundje, si për të trajtuar si kollë, i shoqëruar nga shumë sëmundje, por ata janë të gjithë të trajtohen ndryshe!Mos rrezikoni atë dhe për të dëgjuar pikëpamjet e fqinjët dhe miqtë rreth trajtimet. Kthehu ti mjekun! Gjatë një sëmundjeje të rëndë duhet të kontrollojë person me përvojë! Getting në trup nga pikat ajrore, pertusis mikrob identifikon toksina të veçanta. Kjo, nga ana tjetër irritojë rrugët e frymëmarrjes dhe të gjitha mbaresa nervore. Ajo gjithashtu shkakton kollitjes rënda antispasmodic, shpesh i shoqëruar nga edhe të vjella. Por ndonjëherë simptomat e sëmundjes është e ndryshme. Në shikim të parë nga lloji i sëmundjes është tracheitis butë ose bronkit dhe kollë në një foshnje ka sulme të veçanta për pertusis? Kjo parakashlyuk. Besohet se ai është transferuar më e lehtë, por në çdo rast, një fëmijë i sëmurë ka nevojë për trajtim!


I pyetur gjatë sëmundjeve të fëmijërisë gulçues se si të njohin, se si për të trajtuar "që droga të ndihmojë fëmijën tuaj?" Është e vështirë për t'iu përgjigjur pa mëdyshje. Moms që trajtojnë fëmijët homeopati, flasim për fuqinë shëruese të pak kokrra të bardhë. Mbështetësit e mjekësisë tradicionale argumentojnë se pa kollës së mirë antibiotikët nuk mund të bëjnë Si mendoni ju? E gjitha varet nga mosha e fëmijës (fëmijët deri në vitin shpesh të rekomandojë trajtim në një spital), faza e sëmundjes dhe fëmija mbart sëmundjen. Në të rënda, natyrisht, nuk mund të heqë dorë duke marrë antibiotikë (zakonisht ata hyjnë në fuqi menjëherë). Homeopati (vini re se kokrra janë zgjedhur individualisht!) Punon për "kumulative". Sipas të goditur objektivin që ka për të kaluar disa kohë. Në qoftë se ju keni atë (Sulmi i kollitjes gjendjen e fëmijës nuk është shumë keq), ju mund të dëshironi të provoni këtë metodë të trajtimit. Shpesh ajo është e kombinuar me futje e fito-parave (ata të emërojë një mjek). Kjo është një pak më të shpejtë veprim terapi. Por antibiotikët, bijtë e sëmundjes së mirë, së bashku me kokrra plotësisht blloqe efekt terapeutik të këtyre të fundit.


Pasi të keni zhvilluar së bashku me Dr. regjim, të marrë parasysh dhe nuanca të tjera. Ata gjithashtu ndikojnë në fëmijën një shërim të shpejtë. Sepse kollës së mirë në fëmijët rrallë rritet temperaturë të lartë, oreksi nuk vuan. Por më mirë të mos ngopem fëmijën. Pacienti tregon një dietë qumësht-perimesh. Dhe nga ushqimi të rëndë përkohësisht heqin dorë. Ajo shtrihet në stomak dhe kollë e keqe kur fëmijët se si të njohin sëmundje pertusis për të trajtuar. Ajër i pastër i freskët lehtëson frymëmarrjen dhe kollitjes fëmijën shpesh. Pra, mos harroni disa herë në ditë për të hedh në dhomë. Pajisjeve të veçanta (humidifiers) pastrimi dhe ajrit freskuese overdried dhe nuk le pluhur irritojë mukozës. Nuk ka pajisje të tilla? Atëherë ndoshta në peshqir lagësht çerdhe. Për fat të keq, të parandaluar infeksionin me kollës së mirë e vështirë të mjaftueshme dhe nëse nuk ka se si të njohin simptomat, si për të trajtuar. Mjekët rekomandojnë për të vaksinuar. Fëmija Vaksinimi për të bërë në 34 dhe 5 muaj. Ajo nuk jep 100% garanci se fëmija nuk është i infektuar, por më lehtë do të transferojë sëmundjen dhe për të shmangur komplikacione. Dhe më shumë. Që nga infeksioni rrugë ajrore, nuk përpiqet për të komunikuar me njerëz të cilët kollë dhe njerëzit chyhayuschymy.