Gji të plotë pas një viti


Shumë prej nesh e dinë se vetëm qumështi i një nënës që artikujt tuaj të fëmijës, për shembull, një numër i madh i proteinave, yndyrave, të dobishme dhe të nevojshme elementët gjurmë dhe substancave të tjera. Në reklamat, një shumë të flasim për ushqim të ndryshme për fëmijë. Nëse besoni reklamat, ushqim për fëmijë - një alternativë ndaj ushqyerjes me gji. Sigurisht jo!
Nuk ka ushqime të shtrenjta për fëmijët nuk mund të zëvendësojë dhënien e gjirit! Disa nëna të përpiqet për të përfunduar sa më shpejt të jetë e mundur pas ushqyerjes me gji, dhe të fillojnë të mësojnë atë për të ushqyerit artificial, blej kavanoza me përzierje të ndryshme. Është për të ardhur keq që ata nuk e dinë se çfarë ata e privojnë fëmijën e tyre të vidluchayuchy tij gjoks, për formën e saj dhe formën. Vërtetë, i dashur dhe i kujdesshëm nënë për herë të parë do të mendojnë jo për veten e tij, por në lidhje me fëmijën e tij. Duhet të theksohet se sistemi imunitar është i lidhur direkt me gji.Ending gji është pyetja akute para çdo mama, vendimet e tij individualisht dhe varet nga shumë faktorë.

Të gjithë të ndryshëm fëmija infermiere diplomuar. Pediatër këshillojnë gji ndërpresë pas viti. Por është mirë që të konsultoheni me mjekun shikuar fëmijën tuaj se ai është duke u mbështetur në shëndetin e fëmijës, ju këshilloj, kur në fund të ushqyerit. Ky opsion është e mirë për shëndetin tuaj dhe imunitetin e fëmijës. Pse pas një viti janë këshilluar për të ndaluar dhënies së gjirit? Për shkak se ajo u gjet se është kjo mosha, fëmija merr qumështin e nënës të gjitha ai e nevojshme për rritjen dhe zhvillimin e plotë të substancave (pa prykormы gjoja të mbushur me vitamina, nuk i japin fëmijës tuaj sa më shumë qumësht tuaj). Kjo është, në qoftë se fëmija juaj është kthyer tashmë një vjet e gjysmë, gradualisht mund të transferojë atë në ushqim për fëmijë.


Por nuk mendoj se çdo gjë është aq e thjeshtë. Ju e dini diçka, ju keni për të përfunduar gji, por fëmija nuk e kupton. Ai dëshiron që për aq kohë sa të jetë e mundur që të jetë në gjoksin e nënës së saj. Kështu "pa dhimbje" ia ndau gjinin fëmijën nga gjiri mund të marrë një kohë mjaft të gjatë, nuk mendoj se kjo do të ndodhë përsëri në dy. Ju keni për të gjykuar për veten tuaj, kur të largoj një fëmijë nga gjiri, në gjendjen e tij psiko-emocionale, sepse për të kjo është një stres i tmerrshëm! Nëse pas ia ndau gjinin fëmijën filloi tantrums, nervozы, kështu që ai është në gjendje të vidyazykatysya gjoksin. Në asnjë rast nuk e le këto simptome në fëmijën tuaj! Është më mirë që të përpiqen për të larguar atë nga gjoksi përsëri, duke pritur për kohën, dhe nëse kjo nuk funksionon, atëherë, pritni disa më shumë. Ki durim për gjoksin e një nënës foshnjës rëndësishme ndonjë kanaçe me ngjyrë, shpallur në TV. Ndiqni mendimin se nisur puna e nevojshme për të përfunduar pa u larguar papranueshme në rast të ndërprerjes së ushqyerjes me gji. Nëse ju nuk dëshironi që fëmija juaj ka pasur trauma të mëtejshme psikologjike, aktin me kujdes, edhe delicately. Të jetë tolerante, nuk mund të dalë drejtë herë të parë nga ana tjetër.


Disi të dobishme rreth asaj se si për të përfunduar dhënien e gjirit. Për të ndaluar dhënien e gjirit është e drejtë për sezonin e ftohtë, të tilla si dimrit. Në verë, shumë njerëz shpenzojnë ia ndau gjinin e vështirë. As nuk mund të largoj qoftë se ju vetëm të shërohen. Sipas këshillave Popullit, aq më mirë për të ndaluar gji me gji kur hëna zvogëlohet ose largoj foshnjës një ditë, të ngjashme me atë në të cilën ai ka lindur, për shembull, numri i ndeshjeve apo ditë të javës.

Si papritmas të ndërpresë dhënien e gjirit, pas një viti nuk mund të ofrohet një plan: për të filluar ju zëvendësojë një gji, si çdo ditë, në ushqime. Kjo rutinë të vazhdojë disa ditë, dhe në qoftë se çdo gjë është në rregull dhe për të marrë një regjim të ri fëmijë të ushqyerit, pas një kohe të hyjë në ushqime dietë në vend të një gji. Gjëja e fundit për të pastruar gji natën.


Nëse është kështu ka ndodhur që pas ndarjes së fëmijës nga gjiri në gratë pas gjoksin e mbushur me qumësht para, nuk është një mënyrë për të dalë: të marrë drogë, të ndaluar prodhimin e qumeshtit. Por ka një pikë negative - për shkak të faktit se të gjitha barnat aktivitete të tilla kanë veprim shumë të fortë, ata kanë shumë contraindications dhe shumë efekte anësore të pakëndshme. Para se të blesh medikamente, ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj që të ketë atë kap drogë ju alternativa më e mirë. Gjatë trajtimit, gratë duhet domosdoshmërisht të jetë nën mbikëqyrjen e një mjeku dhe në mënyrë rigoroze të ndjekë kërkesat dhe rekomandimet e tij; monitorimi i vazhdueshëm i nevojshëm për mjekun në mënyrë që ai të mund menjëherë të kuptojnë disa përkeqësim në kohë dhe të rregulluar atë. Në mënyrë tipike, droga për të ndaluar prodhimin e qumeshtit përcaktuar për të marrë dy deri tre javë.


Gjatë mjekimit nëna duhet të pini më pak, është e rekomandueshme që niveli i marrjes fluide reduktohet në rreth 700 ml në ditë. Duhet të theksohet se këto 700ml përfshijnë çdo gjë - dhe supave, lëng dhe fruta, perime dhe çdo lëng që ju merr në trup, pa marrë parasysh në çfarë forme. Për shkak të palëve çaj të shpeshta kanë vidyazykatysya.

Shpesh, përshkrimin e recetave këtë drogë, mjeku përshkruan atë me çdo diuretik që lëngshme nuk është e vonuar në trup për të sigurtë.
Nëse pas marrjes së drogës në qumështin e nënës mbetet i njëjtë, atëherë ju mund të kulloj një gjoks të vogël, por në çdo rast jo plotësisht.


Ajo do të jetë vetëm i madh në qoftë se në një rast të tillë të vështirë, si ndërprerja e ushqyerjes me gji, ju ndihmoi mami i cili ka përvojë ose persona drejtpërdrejt të specializuara në gji, ajo do të jetë një alternativë e shkëlqyer! Përfundimi i gjë gji është mjaft i komplikuar, dhe përveç se e komplikuar, kështu që edhe një kohë të gjatë! Pra, të mbledhur forcat rri durim hekuri, dhe - shko!