Ushtrime për të forcuar muskujt e vaginës


Ky artikull është vetëm për gratë që janë të interesuar në një jetë të plotë seksuale. Ushtrime për të forcuar muskujt e vaginës, si dhe të jetë e mundur, që ra fjala, janë të përshtatshme për këtë qëllim.
Vagina - organ seksi femër, ajo është si gjatësi tub 8-12 cm. Elastike, përmban muskujt, funksioni i tyre kryesor është se gjatë seksit ata janë më të përshtatur në penis vështirë. Koprrac atë nga të gjitha anët me tension të tyre dhe ënjtje, dhe rritjen e fluksit të gjakut gjatë zgjimit seksual, muskujt vaginale shtrydh në të gjitha anët penis.Të gjitha Anatomia femrat e së njëjtës përjashtim vaginë - anomalitë. Por ka cilësitë individuale natyrore: flora, temperatura, aciditetin, elasticitet, yndyrë është lëshuar dhe sasia e saj, etj Të gjitha këto prona mund të ndryshojnë në varësi të moshës së gruas apo sëmundje. Për shembull, vagina e grave të reja ndryshon nga ajo në gratë më të pjekur. Kjo është për ta më fleksibile dhe të fuqishme përmes muskujve vaginale të cilat janë të pajisura mirë me gjak. Gjatë marrëdhënieve ata fort grip penis, duke çift ka mundësinë për të marrë kënaqësi më të lartë.


Përfundimisht pëson vagina moshës lidhur me ndryshimet, nuk ka rol të vogël për të luajtur në punë. Pas tyre, vagina humbet aftësinë e saj për të përshtatur në organ seksual i mashkullit mashkullor, muskujt të bëhet i butë, i ngadaltë dhe jo elastike. Natyrisht, ndjenja gjatë marrëdhënieve humbin shkëlqimin e tyre. Gjatë murin vaginal të punës janë të shtrirë, sidomos në fruta të mëdha, përveç kësaj, në qoftë se ka pasur boshllëqe dhe seams imponuara. Në trazirat dhe të kenë frikë para gjakderdhje, mjeku vendos ato me ngut, pak kujdeseni për estetikë, si rezultat, hendeku gjinor në gratë janë të bukura shkëlqen vagina pushon për të kryer funksionin e tij primar - rregullimin maksimal në penis gjatë marrëdhënieve seksuale.


Çfarëdo akti seksual nuk ka shkaktuar emocione negative dhe parehati çdo grua duhet të dinë se si për të forcuar muskujt vaginale përmes ushtrimeve. Ata kanë për qëllim forcimin e muskujve të veçanta intime, të cilat janë quajtur - Grua e vendosur rreth vaginës dhe anusit (anus) gjatë orgazmës janë ulur. Ajo rezulton se ata mund të pompë nëpërmjet ushtrimeve, si çdo muskuj të tjerë. Nëse një provoni të mirë, ju mund të mësoni për të kontrolluar ato gjatë intimitetit, prerja e muskujve, duke sjellë partnerin e tij, dhe një kënaqësi suprem.


Këto ushtrime trajnojë muskujt e vaginës, anusit dhe perineum, të mbajtur ato në gjendje të mirë, është parandalimi i shumë sëmundjeve, hemorroide, mosmbajtjeje, si dhe sëmundje të caktuara gjinekologjike. Pas akuzuar rrit rrjedhjen e gjakut në organet pelvike (mitër, fshikëz, zorrët) ushqyes dhe rivendosjen e tyre. Disa nga këto ushtrime janë të mira që ata mund të bëjnë dhe ku të doni: në shtëpi, në punë, transporti, etj çështjet e punës.

Ushtrime për të forcuar muskujt e vaginës

Ushtrimi i parë

Qëndrimi më i mirë i shtrirë në barkun e tij, por kjo mund të bëhet në çdo pozicion. Muskujt duhet t'i nënshtrohet trajnimit në fillim për të kërkuar. Është e mjaftueshme për të imagjinojmë se unë dua të urinoj, dhe të bëjë atë të veprojë, atëherë papritmas perervitsya si obmochytysya frikë, atëherë, vetëm ecurinë e anusit, mos harroni të gjithë procesin. Performanca e ardhshme, provoni këto dy grupe të muskujve shtrydh së bashku, gjatë këtij hip, sikur pak nënshtrohen përpara. Detyra juaj për disa sekonda në këtë pozitë qëndrimit. Në fillim ndjesi të pakëndshme, por dhimbja nuk do të bëni, sepse ju nuk mund të mbajë gjatë muskujve pezull. Muskujt e anusit është e dëshirueshme që të ngjesh me mollaqe. Nga kjo prapanicë do të duken më të bukur dhe podtyanutee. Fuqimisht të kapur dhe të përpiqet të mos jetë, dhe është rekomanduar në dy javët e para për ta bërë këtë ushtrim më shumë se një herë në ditë, për një ndjenjë e lodhjes butë. Gradualisht të sjellë në 100-150raz e ushtrimit në ditë dhe jo më shumë se 5 herë në javë, një muaj e muskujve stërvitje të rregullt vaginale forcuar.


Ushtrimi i dytë
Është e vështirë për të bërë në qoftë se nuk ka aftësitë përkatëse. Ne duhet të marrë qëndrim mbi supet (thupër), në qoftë se ky pozicion për të mbajtur veten e vështirë për të sjellë asistentë mur. Pas pozicionin fillestar, edukuar butësisht dhe bashkon këmbët, gradualisht rritjen e amplitudë, ndiqni 5-7 lëvizjet për minutë. Gjatë javës së parë të ushtrimeve të kryera 2 deri në 4 minuta, rritur gradualisht kohë për të bërë për 10 minuta në ditë.

Ushtrimi i tretë
Paramendoni nëse ju të përfshijë veten në një vaginë objekt, të marrë këtë veprim, dhe të përpiqemi sa më shumë që të jetë e mundur për të mbajtur, në një gjendje të tillë të muskujve intensive vaginale ngadalë numërimit deri në pesë. Gradualisht kjo periudhë, në rritje nga 10 në 30. ushtrim rekomandohet për të kryer çdo orë, dhe rezultati është brenda një muaji.


Ushtrimi i katërt
Shpejt compress dhe relaksoheni muskujt vaginale, duke filluar 10 herë dhe gradualisht duke e çuar në 50 herë. Pastaj të përsëritur të njëjtën gjë me muskujt e anusit.

Ushtrimi i pestë
Rotate kontraktimet e muskujve të muskujve të vaginës dhe anusit 20 herë.

Ushtrimi i gjashtë
Mentalisht numërimin e 3 deri në 5 në kurriz të tre dhe pesë muskujt compress vaginë, duke ndaluar në çdo pozitë, pastaj pushojnë ato në të njëjtën sekuencë, duke bërë ndalesa në të njëjtën llogari, atëherë këto veprime të bëjë me muskujt e anusit.

Fakt interesant, ne të gjithë e dimë se thembra e lartë prek këmbët shëndetësore, por, efekt çuditërisht pozitiv në muskujt e vaginës, stërvitje e tyre, opsioni më i mirë është për të gjetur një këmbë off terren në një kënd prej 15 gradë, por nuk abuzojnë lartë thembra, veshin goxha mesatare. Është më mirë për të bërë ushtrime për të forcuar muskujt e vaginës.