Një grup i ushtrimeve për trupin sistemin përkul


Njerëzimi ka përpjekje të gjatë për të krijuar një mënyrë universale, në mënyrë që të humbasin peshë dhe të shpëtoj e celulitit. Më të popullarizuara për momentin në lidhje me këtë është një sistem i përkul ushtrime Trupit. Krijuesi i këtij sistemi Greer Childers thotë: "Për ata që nuk kanë kohë të mjaftueshme dhe të holla për të vizituar palestra të shtrenjta janë një mënyrë e madhe dhe e lehtë për të humbur peshë. Ju duhet vetëm 15 minuta në ditë dhe kasetë matjen dhe ju jeni të gatshëm për të punuar me përkul Trupi programit. Por, siç thonë ata, çdo sistem ka pro dhe kundra dhe sistemi përkul Trupi nuk është përjashtim. Një grup i ushtrimeve për trupin sistem përkul ju do të jetë një mjet i rëndësishëm në luftën për një figurë të bukur.


Çfarë është përkul Trupi nëse ti i pyet ata të cilët filluan të punojnë në sistemin apo ata që janë të interesuar në këtë çështje. Përgjigja shumica e njerëzve do të kenë Trupi sistem përkul - një sërë ushtrimesh që ju doni të bëni 15 minuta në ditë. Si rezultat i këtyre ushtrimeve që ju të humbni peshë dhe centimetra në vëllim është ulur gjithashtu. Kjo, sigurisht, është e vërtetë, por vetëm gjysma. Pjesa më e madhe e figurës Magnificent librit Greer Childers 'për 15 minuta në ditë "përshkruan histori suksesi të njerëzve të ndryshëm, ushtrime teknikë dhe teknikë të duhur frymëmarrjes. Por një nga kapitujt e fundit të librit me titull "Gjithçka përveç përkul Trupi", të cilat janë një numër i rekomandimeve të dobishme dhe të rëndësishme të autorit:
Ju duhet të vidyazykatysya nga një darkë e rëndë, si një njeri gjatë natës dhe në ul metabolizmit në mbrëmje;
Përdorni pak kripë në dietat e tyre;
Më shumë se hani qull dhe perime, që të marrë karbohidratet më komplekse. Kufizoni konsumin e ëmbël, përjashtuar nga dietë ushqimi mundshme fast food;
Burimet më të mira të yndyrave janë: vaj nga fara kungull, ullinj, vezë, arra, peshk të deteve të veriut, vaj flaxseed;
Hani fruta të freskëta dhe perime çdo ditë të paktën tre servings e sallatë perimesh;

Ushqimi duhet të përtypur tërësisht sepse tretje fillon në gojë;
Përdorni parimin e furnizimit me energji të veçantë (nuk e përdorin proteinat dhe karbohidratet së bashku, etj);
Pini vetëm lëng shtrydhur fllad çdo ditë;
Pini 8 gota çdo ditë me ujë të pastruar.
Kështu, përveç kryerjes së një organi kompleks sistemit ushtrime përkul duhet të ndjekin një sërë masash për të arritur rezultate të rëndësishme në rastin e humbjes së peshës. Këto rekomandime përkojnë me nutritionists moderne këshilla për ata që vendosën për të humbur peshë. Si rezultat, ne kemi ardhur në përfundimet e mëposhtme: një përkul ushtrim sistem Trupi është një këmishë të re, e cila e vënë rekomandimet njohur për humbje peshe në të gjithë botën.


Ta themi thjesht, për të humbur peshë ju duhet të bëni për të kryer stërvitje komplekse dhe dramatike të ndryshojë stilin e jetës tuaj dhe dietë. Ju duhet të lëvizin më, hani si duhet, pini shumë lëngje, mos hani gjatë natës, hani produkte të natyrshme, të cilat përmbajnë vitamina të nevojshme.

Pretendimi se falë Body ushtrimeve përkul të gjithë njerëzit mund të humbni peshë pavarësisht nga trashëgim, mënyrën e jetesës dhe zakonet, mosha është e pakuptimtë të plotë. Kjo deklaratë mund të krahasohet me aplikimin e një këpucar që prodhojnë këpucë që përshtaten çdo person, pa marrë parasysh lartësinë, madhësinë këmbë, kohë të vitit. Qasja individuale - kjo është gjëja kryesore në çdo sistem, dhe për të ndihmuar të heqin qafe e celulitit dhe humbin peshë. Tani disa fjalë për një ushtrim përkul trupin. Baza për humbje peshe në bazë të dy deklaratat:


Trupi kompleks sistemi ushtrime përkul dhe ushtrime të frymëmarrjes saturating trupit me oksigjen, e cila ndihmon aktivizojnë metabolizmin dhe djegur dhjamin. Sistemi i ushtrimit i bën muskujt të punojnë në mënyrë aktive, duke iu ofruar atyre me energji. Energjia e nevojshme është që formohet nga shpërbërja e molekulave yndyrë. E gjithë kjo është e qartë dhe logjike, por ka disa, por. Ushtrime të frymëmarrjes, nëpërmjet të cilit trupi është i ngopur me oksigjen, kanë qenë të njohur për njerëzit të gjata para lindjes së Trupit sistemit përkul e autorit. Ky sistem, i cili ndikon në trup, të quajtur Hatha Yoga, e cila imbues atë oksigjen të nevojshme. Si ka qenë prej kohësh i njohur në trupin e të tre burimeve të energjisë.


Këto burime janë glycogen mëlçisë në muskul, sheqerit në gjak molekulat yndyrë që janë gjetur në qelizat yndyrë. Nëse një person e bën punën fizike ose duke luajtur sportive për para 30-40 minuta seancat e muskujt të marrë energji nga glycogen dhe sheqerit në gjak. Nëse ushtrimi zgjat më shumë se 40 minuta, vetëm atëherë trupi fillon procesin e ndarjes molekulave yndyrë. Pra, rezulton se ushtrimi për 15 minuta ose si jo të aftë për të djegur yndyrë. Ky pretendim është në kundërshtim me këto ligje fiziologjike, të cilat ekzistojnë personi. Complete Ushtrimi i Sistemit Trupi përkul, natyrisht, kanë një ndikim pozitiv në trup. Por humbje peshe nuk është e mjaftueshme - ju duhet një qasje individuale që merr në konsideratë karakteristikat specifike të secilit person.