Qëndrimi korrekt, jeta e shëndetshme


Qëndrimi i saktë ka qenë gjithmonë shenjë dalluese e femrave. Rëndësia e saj në jetën e seksit më të drejtë është gjithmonë shumë e lartë. Me sjellje të bukur mund të japë një pamje hijerëndë, edhe në situatat më të vështira. Dhe rrobat? A e dini se nuk varet nga markë e si do të ulen ju, domethënë me krenari vijë i drejtë mbrapa dhe straightened supet e tij. Mos harroni historinë e Princesha dhe bizelesh?
Veshje e saj bukuroshe ishte e lagësht, dhe zabrudnylosya porvalosya nga stuhia në rrugë, ajo ishte një pamje mëshirshëm, por ajo dyshuar princin e gjakut blu, si me të gjitha shkujdesje jashtme ajo ka mbajtur shpinën drejt dhe mjekër tossed krenari. Në historinë e vendit tonë, gjithashtu, e ka vlerësuar gjithmonë mbi të gjitha sjellje e një gruaje. Dvoryanok sjellë nga fëmijëria për të mbajtur shpinën drejt dhe fshatarët veten mësuar, sepse krahasimet më të rëndësishme vajzë e bukur në mjedisin kombëtar, këtë mjellmë. Qëndrimi korrekt, jetë të shëndetshme, dhe kjo thotë shumë.Për të gjithë ne të kthehet në mjellma të bukura dhe këndshëm, ju duhet të ndiqni disa rregulla, por kjo është hera e parë. Në fakt, gjatë për të mësuar sjellje të duhur, trupi vetë ruan pozicionin e dëshiruar, dhe nuk do të jetë në shenjë pozita ulen. Watch për sjellje korrekte mundësisht nga fëmijëria. Aspekti kryesor këtu është parandalimi i sëmundjeve mbrapa. Pas të gjitha, ajo është shpesh për shkak se ata nuk mund ta shpjegoj prapa tij është e drejtë. Për ta bërë këtë, nuk përpiqet sutulytsya për tavolinën pysyazykam, duke fjetur në një dyshek të fortë (por jo shumë, vetëm duhet të gjejnë ngushëllim për veten time), zgjidhni jastëk në vend të butë në qafë nuk rrjedh gjatë natës. Shumë gra të angazhuara në punën e ulur, në këtë rast, zgjidhni një lartësi e duhur vend - përsëri në rritje të qëndrueshme dhe me qetësi vendosi këmbët në dysheme.


Të prishet në punë, të angazhohen në qafë të shëndetshme stërvitje dhe shpatullën përbashkët. Për ta bërë këtë vetëm një herë shtrihet, të bëjë disa lëvizje rrethore qafën, duart, supet. Kjo do të shpërndarë dhe të kthehet gjak në muskujt ton. Mos harroni të ecin. Nëse ju nuk keni kohë për një shëtitje në park, të kryer tranzicionet këmbë për të punuar dhe mbrapa. Kjo dispozitë shikojnë prapa - kjo duhet të korrigjohet, shpatullat vijë i drejtë. Hani një dietë të shëndetshme, të eliminuar yndyrë - në thelb ato nuk janë të dobishme për organizmin. Forcimi kockat tuaja duke ngrënë ushqime që përmbajnë kalcium dhe fosfor, të tilla si të qumështit dhe produkteve të peshkut. Përshtatshme të përkryer për këtë perime të freskëta rol, peshk dhe djathë. Jenë të vetëdijshëm se përveç për të mbështetur dhe eshtra, ju jeni trupi i ozdoravlyvaete si një e tërë, sepse në jetën tonë të përditshme që i mungon vitamina, dhe pas dimrit - në veçanti.


Për të forcuar në mënyrë efektive sjellje ndikim, kontaktoni qendrën sportive të një instruktor me përvojë - nuk merrni këshilla dhe ju të zhvilloni një program për stërvitje në përputhje me aftësinë tuaj dhe në përputhje me normat e një jetese të shëndetshme. Por kjo është një mënyrë mjaft të shtrenjta, ju mund të përdorni disa stërvitje dhe në shtëpi. Një prej tyre - një biçikletë të mirë-njohur. Gënjeshtra mbi kurrizin tuaj dhe të bëjë pesë revolucione këmbët (çiklizmit simulon) në njërën anë, pesë në një tjetër. Përveç kësaj, ju mund të përdorni ushtrimin "gërshërë" - shtrihen në dysheme në njërën anë dhe mahi të bëjë një ose tjetër këmbë deri. Më të "Gjyshi", por në asnjë mënyrë më pak efektive është që të ecin nëpër apartament me një libër mbi kokën e tij. Vënë ndonjë, jo shumë e rëndë dhe jo shumë të vogël libër mbi kokën e tij dhe të përpiqen për të shkuar drejt, ajo nuk do të bjerë. Ndiqni ushtrime rregullisht dhe së shpejti ju do të vini re përmirësime të dukshme në forcimin muskujt e mbrapa.