Programi sportive për humbje peshe në shtëpi


Të gjitha gratë janë vazhdimisht përpiqet për përsosmëri, në mënyrë që ata të punojnë mirë. Ata duan të jenë gjithmonë më e bukur dhe e dëshirueshme. Pra, kur disa kg shtesë, për ta kjo është një fyerje, dhe ata filluan të bëjnë atë. Për të hequr qafe ato kg. Dhe shpesh mbështeten në dietat. Por deri më sot nuk e shpikur ende, askush dietë që mund të bëjë muskujt tuaj elastike dhe formë përshtatet trupit tuaj.
Kjo është vetëm sport. Prandaj, në qoftë se ju nuk e ushtrojnë, mendoj se është koha për të bërë atë. Në këtë artikull ne do të ju them se sporti që mund të praktikohet në shtëpi, të njohura me gratë dhe për të ndihmuar të humbasin peshë. Programi sportive për humbje peshe në shtëpi - më e mira për shëndetin tuaj dhe figura tuaj.Çfarë sport është në gjendje për të përzënë dhe sa kalori?

Vallëzim
Metoda më e lehtë për humbje peshe, të cilat mund të praktikohen në shtëpi. Ju nuk keni nevojë për pajisje të posaçme të shtrenjta dhe forma sport nuk është e nevojshme. Të gjitha që ju duhet është një humor të mirë dhe dëshira. Gratë e të gjitha moshave janë të kërceni me të njëjtën kënaqësi. Dhe kohët e fundit vallëzimi mund të them duke përjetuar një rilindje. Për shkak se gratë e të gjitha moshave dhe profesioneve të admirojnë vallet, u bashkua me biznesmenë me reputacion. Kjo është për shkak se vetëm valle mund të sjellë shumë emocione pozitive të gëzimit dhe të kënaqësisë, si dhe program të tillë sportive për humbje peshe në shtëpi është e nevojshme. Ne kërcenin për një orë dhe të ndodhur në depresion, agresion, apati? Përveç vallëzimi pas Gjendja e shkëlqyer janë të garantuara. Përveç emocioneve pozitive, energjia vallëzimi mirë: një orë vallëzimi aktive djeg 400 kalori. Vallëzimi i ngadaltë, programi sportiv për humbje peshe në shtëpi për të paktën 10-15 minuta digjen 80 kalori. Por mos gëzohen më parë, ngushëllohet ndaj me mendimin që vijnë poshtë në disko një herë në javë, ju Drivings yndyrna. Sigurisht, disa nga kalorive që ju djeg, por ndoshta në mes të valleve ju patate të skuqura me meze e pije, kokteje, arra, sanduiçe apo pasta. Dhe në fund, në vend të hedhjes yndyrna, ju mund të shtypni mbipeshë. Për këtë arsye, ju duhet të marrë vallëzimi seriozisht. Së pari, ju keni nevojë për një mësues me përvojë. Për besueshmërinë keni nevojë për të trajnuar të paktën tre herë në javë dhe të paktën 30-40 minuta.

Vrapimi është një sport i preferuar në mesin e grave si ajo është një kampion absolut në luftën kundër mbipeshës. Çdo ditë miliona gra të kandidojë në mënyrë që të humbasin peshë, ose të përmirësuar formën e tyre. Dhe në qoftë se ju nuk bëni si gjimnastikë, rul apo trajnim, pastaj erdhi opsionin më të mirë për ju. Nëse ju dëshironi të humbni më shumë se një kilogram, ju lutem vini re se në këtë rast erdhi në jetë me intensitet të ulët dhe të gjatë. Trok i ka të gjitha këto kërkesa. Unë kam nevojë për të kandiduar të paktën tre herë në javë dhe të paktën 25 - 30 minuta. Kjo energji do të varet në rrugën në të cilën ju do të kandidojë. Për shembull, në qoftë se ju drejtuar deri kodër 15 minuta ju do të djeg rreth 480 kalori në të njëjtën kohë, Running të njëjtën kohë në një udhë të sheshtë, ju do të djeg rreth 300 kalori. Nëse ju nuk dëshironi për të kandiduar në pista, rrugët me pluhur, të merrni një punë rutine dhe të drejtuar në shtëpi. Në një punë rutine ju mund të simulojnë drejtimin në një vijë të drejtë, me sllajde, ritëm alternativ vraponte për sport. Përveç kësaj, kompjuteri mund të shihet kalorive, djegur gjatë stërvitje. Por mos harroni që kalon nëpër të, jo me ndonjë gjë! Mbrojtur nga lëndime vetëm këpucë të cilësisë.


Cycling
Ka qenë një kohë kur hipur biçikleta vetëm studentët dhe pensionistët. Sot, çiklizmit është një sport popullor dhe programi për humbje peshe në shtëpi. Ne nuk po flasim për mountain biking, sepse ajo është një amator. Dhe të flasim për të mirat e çiklizmit tradicionale. Nëse çiklizmit krahasueshme në konsumin e energjisë, kjo është gara disi inferiore, por patinazh superiore, rollerblading dhe vallëzimi. Për të humbur peshë ju duhet të këmbës të paktën tre herë në javë dhe të paktën 30-40 minuta. Për 15 minuta, në qoftë se ju pedale me një shpejtësi prej 20 kilometra në orë, ju do të djeg 130 kalori. Ky sport përshtatshme për gratë me ijet curvy, pasi merr shpëtoj e yndyrë vetëm në këto fusha. Por duhet theksuar se në kohë të gjatë, klasa të rregullta gjatë 2-3 viteve mund të rrisë volumin e muskujt e kofshëve. Nëse ju nuk jeni të kënaqur, atëherë nuk është e nevojshme për të dhënë ngarkesën në timon, veçanërisht të shmangur ngjitet përpjetë. Dhe duke blerë një biçikletë stërvitje në shtëpi, ju mund të angazhohen në shtëpinë e çiklizmit.


Gjimnastikë është gjithashtu një sport popullor për gratë që duan të humbin peshë. Si gjimnastikë sport origjinën në Amerikë. Në Amerikë, sportive përfshirë njerëzit, ne gjimnastikë angazhuar kryesisht grua. Gjithsesi, gjëja kryesore që ne e dimë se ky sport forcon enët e gjakut, zemrës, në mënyrë efektive djeg yndyrë, forcon muskujt. Sa më e lartë shkalla e keni vendosur, më të djeg më shumë kalori dhe humbin peshë. Për 45 minuta ju lehtë mund të djegë 250-400 kalori. Por në qoftë se ju keni filluar kohët e fundit për të bërë gjimnastikë, atëherë nuk është e nevojshme për të kryer elemente komplekse dhe duhet t'i përmbahet një ritëm të ngadalshëm. Përndryshe, ju do të shpejt të merrni të lodhur, të zhgënjyer vetëm për shkak të faktit se jo çdo gjë që ju bëni do të dalë e drejtë. Vetëm plucking durim paktën një javë, ju do të vini re se ata filluan të përballen me elemente të vështira të ushtrimit.


Në mesin e atyre grave që humbin peshë janë sportet popullore, gjimnastikë uji - kryhet në gjimnastikë të energjisë e ujit - duke përdorur shtangë dore, barbells, gjimnastikë hap. Sigurisht, ju mund të blej një kasetë dhe të angazhohen në një sport të preferuar në shtëpi. Por pastaj të korrigjuar gabimet e tua askush nuk do të, kështu që ju duhet të vizitoni palestër të paktën 2-3 herë dhe të konsultohet me profesionistë

Seksi si ndezjes kalori
Ky "sport" është mendimi im. Megjithatë, ata angazhohen në vajzave të mitur nuk është i rekomanduar. Por të tjerët mund të jetë aq i dëshiron zemra jote.