Si të shpëtoj e celulitit përmes ushtrimit


Sot, çdo grua dëshiron të kujdeset për veten dhe trupin tuaj, pavarësisht të sezonit pas një dritare: viti kur është koha për të marrë off rrobat dhe të shkojnë në plazh, apo në dimër, kur ju mund të fshehin të gjitha të panevojshme në tri shtresa të veshjeve të ngrohtë. Kujdesuni për pamjen tuaj është e nevojshme, por ajo duhet të jetë e kombinuar me masa për pastrimin e brendshme të trupit. Ju duhet të fillojë me të ushqyerit racional dhe të duhur, i cili duhet të jetë me të meta, si shumë besojnë, dhe jo rraskapitëse, por të dobishme dhe pak i kufizuar.Shikoni njëqind për qind të gjithë duan. Por kjo, për fat të keq, jo të gjithë do të punojnë drejt arritjes këtë ëndërr. Një nga provat kryesore që trupi dhe nevojë për kujdes dhe kujdes trupit, është shfaqja e celulitit. Kjo dukuri të pakëndshme që ndodh në trup për shkak të akumulimit të tepërt të lëngjeve të tepërta, toksina dhe depozitat yndyrore. Si të shpëtoj e celulitit, përshkruar sot në shumë revista letrare dhe në internet. Megjithatë, jo të gjithë janë të dhënë rekomandime të tilla të vlefshme në lidhje me një qasje gjithëpërfshirëse për trajtimin e këtij defekti. Kjo do të thotë, para së gjithash se çfarë ju duhet të dini se jo vetëm se si të shpëtoj e celulitit përmes ushtrimit, por si duhet të jetë ushqimi që është ndryshim i bezdisshëm pamjen e pjesëve të caktuara të trupit nuk janë të përsëritet përsëri.


Zonat më problematike janë konsideruar në gratë e lëkurës gjendet në mollaqe, kofshë dhe stomak zonën. Lufta nuk do të jetë e lehtë, por të përpiqet për të arritur përsosmërinë me ushtrim është ende e mundur.

Ushtrimi nuk duhet të jetë i menjëhershëm dhe spontan. Përgatisin trupin tuaj për atë që ju do të ngarkesës atë pas kaq shumë vitesh pushim dhe relaksim. Filloni me ushtrimet më elementare që do të kujtojnë fëmijët e ngrohtë. Ky është vetëm fillimi, nuk e mashtrojnë veten se çdo gjë do të vazhdojë të shkojë aq lehtë. Askush Qëllimi në sport nuk është arritur aq e vështirë në krahasim me qëllim, si për të hequr qafe celulitin.


Për të kryer lëvizjen për qëllimin dhe figura ideale nëpërmjet ushtrimeve që kërkojnë shtangë dore. Pesha e tyre, në varësi se si duke tërhequr nivelin e palestër fizike dhe durimin nuk duhet të jetë më pak se një gjysmë kilogram. Përdorni shishet e ujit, siç rekomandohet në revista shumë sportive, nëse nuk ka dëshirë për të kandiduar në dyqan për pajisje sportive. Nga rruga, erdhi si i tillë është një nga mënyrat më të mira për të luftuar celulitin.

Merrni dy shtangë dore në duart tuaja dhe të bëjë mbledhje. Kur ju dip poshtë, duart tuaja duhet të rritet deri. Kur ju vыpryamlyaetes, një këmbë duhet të ngjiten lart dhe larg. Me të njëjtën sërë shtangë dore mund të përshkruhet direkt mbi kokën tuaj. Kur duart bien poshtë, trupi ka edhe të ligët përpara pak. Ky pellg duhet të vënë mënjanë një prapa pak në prognuvshis mbrapa. Me ushtrimin e një plani të tillë mund të jetë një e mirë të ngrohtë deri dhe për të përmirësuar qarkullimin e gjakut në trup. Qarkullimi i mirë i gjakut është në gjendje të ndikojë pozitivisht depozitat akumuluar yndyrë dhe toksina, dmth fushat me probleme, dhe lidhur lehtësim të panevojshme.


Mbledhje në nivelin e karrige, të cilat mund të jenë në fazat fillestare të trajnimit të paraqesin për sigurim kundër. Në duart duhet të mbajë peshën, shtangë dore dmth. Kur ju galiç nga ana e tij duhet të heqë dorë mbi gishtin, duke shtyrë një jastëk të gjithë peshën e tij. Herën tjetër që një këmbë në rritje. Ndiqni këto njëzet repetitions. Muskujt nuk kanë nevojë për vetëm një plagë të vogël. Ata duhet të ndihen një djegien intensive. Kjo është një shenjë e mirë e asaj që po ndodh në këtë kohë djegien yndyrë dhe muskujve tharje, dmth heqjen e lagështisë së saj të tepërt dhe për të zvogëluar në vëllim. Kur përdorni këtë ushtrim mund të largohen muskujve dhe formën në mënyrë që ne kemi nevojë.


Squats janë konsideruar një nga stërvitjet më të efektshme që ndihmon të shpëtoj nga fushat me probleme. Nëse ju shikoni për informacion mbi se si të shpëtoj e celulitit, Mos neglizhimi dhe këshilla të vlefshme për të ushqyerit. Mos harroni rregullin kardinal - duhet të jetë vetëm një qasje të integruar dhe një synim serioz për të sjellë veten deri!
Ju mund të shtrihen në dysheme, ndërsa ligët në bërryla tuaj, të heqë legen dhe lot në dysheme. Këmbët nga ana e tij ngrihen këmbë duhet të jetë i drejtë. Heqin këmbën sa të lartë sa të jetë e mundur. Customize ushtrim mund të jetë, duke çuar deri në anën kur heqjen.


Kur kryerjen e ndonjë ushtrime që synojnë korrigjimin figura tuaj, mos harroni rregullat dhe këshilla bazë që rrisin efektin e trajnimit dhe do të ndihmojë për të përfunduar të gjitha ushtrimet. A nuk heqë dorë nga të ngrohtë-up dhe të ngrohtë-up muskujt. A nuk pretendon të jetë hero të gjithë-fuqishme dhe menjëherë të kryejë disa qasje me shumë repetitions. Pasi të heroizmit mund të çojë në dëmtim. Më në fund, pas ushtrimit në çdo rast nuk e lënë pas dore shtrihen. Ju dëshironi për të formuar muskujt dhe t'i jepte një formë të bukur? Pra, imagjinoni balta nxehtë. Kjo është edhe heziton dhe merr pikërisht formën që ne duam për të dhënë atë. E njëjta gjë ndodh me muskujt tanë. Gjatë muskujve intensive ushtrim është ndezur, bëhet i butë dhe i përpunueshëm. Ju mund të zgjas muskujt edhe para shfaqjes së dhimbjes lehta bearable. Shtrihen është e dobishme në atë që trupi tutje me ndihmën e oksigjenit në muskujve ajo ngopur vetë. Oxygen - kjo është ajo që ndihmon të djegur yndyrë, në atë shtresë, e cila është formuar nën lëkurë dhe bën figura tona në trupin e shëmtuar dhe pa formë. Prandaj, ajo ndjek rregullin e mëposhtme: të marrë frymë thellë sa të jetë e mundur gjatë ushtrimit.


Ndiqni ndonjë ushtrim jo vetëm kur ju keni një humor. Ju nuk mund të merrni rezultate nëse marrëveshjes nga rasti në rast. Rregullsisë - është një nga rregullat kryesore në këtë sport në luftën kundër celulitit.