Ndikimi Oriental Dance në shëndetin


Dance njohur për të gjithë si një nga format më të vjetra të artit. Njerëzit kërcenin edhe kur ajo nuk është ekzekutuar si duhet përmbajtur. Adhurim i perëndive, gëzimi ditë me diell dhe shi, si dhe mundësi për të festuar një gjueti të suksesshme - të gjitha i shoqëruar nga lëvizjet. Për shembull, vallëzimi belly madje filloi të ketë kompetenca të shërimit. Për shembull, filozofët e lashtë dhe healers raportuar se një vajzë që ka aftësinë për të kryer vallëzimi bark, është i aftë për të pasur një fëmijë të shëndetshëm, të ushqyer atë dhe të rritet, dhe ajo ka bukurinë e vërtetë dhe aftësinë për të kufizuar pasionin e tyre dhe zemërimin. Njerëz Lindore - është vendi më paqësor karakterizohet peaceableness, durim dhe mirëkuptim. Këto mësime duhet të merren me ta. Dance i ndihmon njerëzit të përballen me energji negative që ndërton gjatë ditës. Por jo vetëm që e bën një vallëzim të thjeshtë orientale, dhe shumë më tepër. Pra sot duhet t'i kushtojnë vëmendje çështjeve të tilla si "ndikim oriental Dance mbi shëndetin."


Nga rruga, duhet të kryejnë vallëzimi belly vajzë që ka një bark të vogël, kofshët e rrumbullakuar në gjendje për të lëvizur një shumë të medaljes. Në Lindje, besohet se gruaja më shumë në volum, aq më shumë ajo është më e fortë, sexier dhe plot pasion, dhe krenohet me shëndetin. Në ditët e sotme, vajzat janë shpesh bëjnë gjëra në shkolla të ndryshme valle, studiot dhe kriklla. Shumë duan të bashkëngjitni një figurë në një formë të re arti, ndërsa të tjerë për të kundërtën, të them lamtumirë peshë të tepërt. Dhe i pari dhe i dyti do të zbatojë planin. Nëse hips një grua të plotë dhe bark zbukuro folds, ajo mund të provoni veten si një balerin i valle orientale. Hollë në heshtje sehir dhe ziliqar e lëvizjeve të këndshëm dhe ritmike e origjinale muskujt valë prodelыvaemoy të barkut, prapa dhe hips. Sa për këtë moment lëkundje hips dhe gjoks, plus i madh për ata që forma e të cilëve është mjaft e përshtatshme për lëvizje të tilla. Vajzë shumë i dobët nuk mund valle të papritur burrin e saj, duke e mbajtur në vend një nga kockat spikatur hip. Mashkull - grabitqar dhe nicer të shohin linjat e qetë e trupit të femrës. Prandaj, në qoftë se ju vendosni të angazhohen në vallëzimi bark, ajo është krejtësisht e pranueshme për ju të keni një bark të sheshtë.


Në qoftë se një dëshirë të fortë për të humbur peshë, vallëzimi belly do të bëjë një ndikim pozitiv mbi shëndetin. Kur ka lëvizje në barkun e tij, aktivizon procesin e tretjes, dhe kalorive djegur shpejt. Vajza, të paturit e një herë folds mund të them lamtumirë atyre dhe të bëhet pronar i lumtur i një figure të brishtë. Sigurohuni që të mbetet aktivisht e vallëzimi belly duhet të mbani mend formën e vërtetë të femrave orientale. Nuk është e nevojshme për të ndërtuar vetë yndyrë në anët, por ju duhet të mbani hips. Infektues, ju mund të humbni një shumë kilogramë shtesë, por gjithmonë duhet të jetë një ekuilibër të ujit. Për procesin e shërimit të trupit me sukses thjesht, nuk e kufizojnë veten në ujë dhe zapasaytesya atë paraprakisht. Tani për të thënë në lidhje me ndikimin e orientale muskujve Belly Dance në njeriun. Nëpërmjet ushtrimit të përditshme është forcimi i muskujve, zhvillimi i plasticitet dhe fleksibilitetit që me siguri i jep shëndetin e trupit, kthen rininë dhe bukurinë. Vajzat, të cilët ishin të përfshirë gjatë gjithë javës, kanë vërejtur një efekt pozitiv Dance East. Problemet e shpeshta që dalin gratë të katandiset në asgjë. Ajo sëmundje të tilla si venat me variçe, dhimbje të nervit shiatik dhe osteoporozën, sëmundje stomak, diabeti dhe sëmundje të zemrës.


Shumë pacientë janë të këshilluar që të angazhohen në bark vallëzimi vesh për t'u kthyer zemrën në një ish-kusht, dhe në mënyrë që të jenë në gjendje për të rivendosur sferën emocionale. Një person i ekspozuar ndaj stresit të përditshme dhe vetëm valle janë në gjendje për të përballuar me të, duke hedhur poshtë të gjitha problemet në sfond. Për atë atje në një kohë të dhënë, ndërsa ka profesion - valle dhe asgjë më shumë. Ai jeton dhe merr frymë vetëm mundësi për të kërcyer, të lëvizur, duke krijuar një humor të madh, dhe ata që punojnë me të. Lëvizja e rregullt forcon shëndetin e zemrës, dhe nëse kombinohet edhe me përdorimin e ëmbëlsirave orientale, atëherë përfitimet do të jenë të padiskutueshme. Për shembull, shikoni për fruta të thata: rrush, kumbulla të thara, kajsi dhe fiq, datat, persimmons. Të gjitha këto ëmbëlsirat do të zëvendësojë çokollata tuaj të preferuar, dhe kjo shifër do të mbetet kalori paprekur.


Tani, në lidhje me funksionin riprodhues. Shpesh, me këtë sëmundje, varfëri ose mungesa e ushtrimit si mitrës, dhe prania e polyps, rekomandohet trajtim, së bashku me teknikën e valle. Lëvizjet në kërkim janë në gjendje të kthehen në trupin e gruas në një gjendje të ekuilibruar. Për shembull, lëvizja e hips është përdorur për të joshur burrat. Seksualiteti zgjohet pothuajse menjëherë si një grua dhe një burrë dhe, për këtë arsye, trupi i femrës nuk prodhon hormonet. Vetëm imagjinoni se çfarë ndodh brenda trupit të gruas, kur nuk është prodhimi i njëkohshëm i hormoneve të nevojshme për funksionin riprodhues të hormoneve dhe gëzim. Gruaja kthehet vetë shëndetin, pa përdorur për mjekësi, vetëm vallëzimi dhe kënaqësinë duke dhënë veten dhe të tjerët. Nga rruga, nëse një grua ndihet neveri gjatë për seksualitetin dhe të dashurin e saj nuk ka të akorduar në marrëdhënie seksuale, një prelud i vogël i vallëzimit oriental do të jetë një shpëtim i vërtetë. Gruaja kryer Belly Dance magji dhe njerëzit do të rimarrë dëshirën për të dominuar atë, dhe kjo, me të vërtetë, është ajo që gratë kanë nevojë. Dance Oriental ndikon në procesin e hematopoiesis. Si një dijetar i mençur, të gjitha sëmundjet tona të nervave, dhe vijnë nga mendja. Efektet shëndetësore do të jetë shumë pozitiv dhe të gjithë mund të harrojmë për gjithnjë ekzistuar probleme filloi të kërcimit.