Si për të filluar ushtrimin


Në fundjavën e kaluar së shpejti! Afrohet takim ditor me një mik të preferuar mbi një filxhan çaj. Me çaj të përgatitur çdo gjë me konjak dhe ëmbëlsirat, dhe eclairs dhe krem ​​krem ​​karamel, dhe rrotullon çokollatë. Duke arritur në një mik, ju me siguri nuk do të pi një filxhan çaj, kështu që hani të gjitha ëmbëlsirat janë kaq të dëmshme shifrave thithjen e "shijshme", të mbajtur në fundjavë dhe ju nuk vijnë as në mendje, hedhin atë të dëmshme për një, të shkojnë me Miqtë notuar, bëj banja dielli, vizitoni palestër, të merrni një masazh ose vizitoni klub palestër?! Për gjatë ditëve të javës, nuk ka kohë të lirë! Në shtëpi duke pritur fëmijët, burrin, qen dhe shumë punët e shtëpisë! Çfarë mund të jetë në palestër?!


Mendoni për në qoftë se orarin tuaj të punës nuk i përshtatet në mënyrë të trajnimit, ju mund të bëni kohë për stërvitje në shtëpi ose kur kjo nuk ka spiznyuyuchys. Klasat e tij regjimit që ju mund të përcaktojë veten duke filluar për të trajnuar për një orë dy herë në javë. Një muaj më vonë, një tjetër tren 3 herë në javë, duke rritur klasë për 1,5 orë. Ju mund të pajiset për "palestër në shtëpi", në këndin e dhoma gjumi ose korridor.

Deri tani, të jetë atlet dhe se si për të filluar për të ushtruar?

1. Së pari, të marrë 1-2 imitues. Sigurisht - pajisje kardio-trajnimit, dhe për ngrohjen muskujt dhe për të gjetur aerobic stërvitje - biçikletë të rregullt ushtrim apo ergometer. Dhe ju mund të merrni një shprehje numerike të vlerave të ngarkesave në trupin tuaj në Watts, ku programi i trajnimit mund të llogaritet saktësisht, në varësi të qëllimit të trajnimit tuaj dhe gatishmërinë. Nuk është një program trajnimi me parametra specifike. Nëse ju preferoni një punë rutine, pastaj i kushtoj vëmendje për faktin se ajo - mekanike ose elektrike. Dallimi në mes tyre është se në rastin e parë, ju sjellë atë në lëvizje veten, dhe e dyta - lëviz kasetë udhë duke përdorur një motor elektrik. Ju mund të zgjidhni për të ngarkuar treadmills, në varësi të shpejtësisë së tehut ose të ndryshojë kënd e saj të tendencës. Është e rëndësishme që të ketë një platformë rutine cushioning.


2. Të gjitha udhë elektrike siguria shkon, e pajisur me sigurim. Mos harroni, të drejtuar mirë marrëveshjen nëse kanavacë një udhë të gjerë dhe të gjatë. Nuk është një tjetër trajner - Pulsanti. Ajo simulon këmbë deri në shkallët. Shpesh, steppers pajisur me binarët vertikale për të ruajtur ekuilibrin e të drejtave. Shumica e steppers kanë mënyra të pavarura të pedaling, dmth ndikuar një pedale në një tjetër nuk është shfaqur. Nuk është një tjetër trajner - kalorës. Ushtrimin në Ryder, është një efekt i dobishëm për sistemin kardiovaskular, aftësinë e trupit për të absorbuar oksigjen. Kështu, duke ushtruar, shpenzojnë dhjamin shtesë, duke plotësuar trupin tuaj me energji. Kjo imitues për të zhvilluar forcën dhe durimin, dhe klasat nuk është shfaqur në bërryl dhe gju nyje. Nuk janë eliptike ose ndër-trajner. Ai zbulon sekretin e si për të filluar ushtrimin. Ai është duke ecur në një trajektore eliptike. Trajnim mbi kombinuar trajnimin me elemente të frymëmarrjes dhe kardio-vaskulare dhe forcë trajnuese për grupet e mëdha muskujve. Lëvizjet Fiziologjia plotësisht eliminon ndikim të dëmshëm në joints. Disa modele të ketë një të trajtojë të veçantë në krye të muskujve sup brezi, duke rritur klasa e efikasitetit. Është e dëshirueshme që të ketë një pajisje më universale dhe forca të trajnimit. Kjo ju ndihmon të përshtateni "zonat e problemit". Kur blerjen e pajisjeve të trajnimit, i kushtoj vëmendje për veçoritë e tyre dhe dimensionet, sepse çmimi i tyre është ende mjaft i lartë.


Ju mund të bëni vetë, kompleksi është i përshtatshëm për ngarkesën tuaj, ose duke përdorur programe të veçanta të hartuara nga profesionistë - Programi Natalia Kim apo program Karina Everson. Të bësh ushtrime të ndryshme për zhvillimin e grupeve të veçanta të muskujve, ju mund të vini ato që ju pëlqen më shumë dhe nevojat tuaja. Kushtoj vëmendje të veçantë për këshilla profesionale dhe pastaj të bëjë kompleks tuaj të trajnimit. Ndërsa ende të shkojnë disa herë në palestër, sepse kjo do të jetë absolutisht i sigurt se të gjitha ushtrimet që janë kryer siç duhet, në drejtim të profesionistëve. Mundohuni të përdorin ato për të punuar jashtë ekzekutimin e saktë të ushtrimeve dhe me guxim të vazhdojë të mësimeve në shtëpi. Ju pyesni, pse nuk e përdorin përshkrimin e trajnimit veten? Pra, në përshkrimin e revistave Bodybuilding mund ta kuptojmë plotësisht trajnerin vetëm me përvojë. Dhe duke bërë "i rremë" teknikë, ju mund të dëmtojë figura tuaj!


Është e lehtë për t'u angazhuar në trajnim, duke përdorur videokasetë. Por ju nuk mund të nxitojnë për të zbatuar ushtrim kompleks, jo duke i kushtuar vëmendje të ngrohja deri muskujt për 30-40 minuta "këmbë" nëpër stepë, vallëzimi ose kandidon kërcyes në vend. Kjo është, ju duhet së pari të merrni stërvitje aerobic, ndërsa fuqishëm djegur një shumë të kalorive (rreth 200-300kkal), dhe vetëm atëherë, kur trupi juaj është i "nxehtë" për të filluar trajnim forcë. Një instruktor kryesor vydyotrenynha do të ju tregojnë se si për të bërë ushtrime, duke punuar në zonat e tij të muskujve. Ju lutem vini re se ju do të jetë në gjendje për të verifikuar ushtrimin inxhinieri korrektësi, duke kërkuar në veten në pasqyrë. Infektues disa herë në javë, dhe duke përdorur vydyotrenynhy "Hips", "Duart", "Muskujt e barkut," etj, janë duke punuar në çdo mësim fushat tuaj problem, në mënyrë që një stërvitje në javë nuk është e mjaftueshme për të ruajtur rezultatet e arritura, për shembull, ndërsa trajnimit muskujt e barkut, hips dhe mollaqe. Në mënyrë që të kuptojnë se si për të filluar ushtrimin - duhet të provoni!