Vitamina mangësi dhe vitaminë mangësitë e karakteristika të klasifikimit vitamina


Njeriu modern me ritmin e tij të harbuar të jetës dhe, nganjëherë, qëndrim dismissive me procesin e thithjen e ushqimit, të vetëdijshëm se një vitaminë mangësi, por shpesh duke e ditur se në botë ka një fjalë të pakëndshme, nuk është i shqetësuar në lidhje me cilësinë e ushqimit të tyre. Që ka vitamina, nuk është një gjë e tillë si vitaminë mangësi dhe vitaminë mangësi karakteristika klasifikimit vitamina, nga ana tjetër, nuk mund të jetë i njohur për të gjithë. Çfarë është mangësi vitaminë? Nuk është gjë tjetër veçse një vitaminë mangësi, që është, në qoftë se trupi ka një mungesë të një ose më shumë vitamina, zhvillohet këtë telash. Ndërsa shumë njerëz nuk e kuptojnë se ka një mangësi vitaminë?


Sqaruar se shumica e njerëzve e përdorin termin disa gabim, sepse sëmundje mangësi - një mangësi të rëndë të vitaminave në trup, në të vërtetë nuk ka. Megjithatë, në konceptin modern të gjuhës së "sëmundjeve mangësi" mbërthyer në vlerë e tij jo plotësisht e saktë dhe gjindja përdoret më shpesh. Në kontrast me mangësitë vitaminë, vitaminë mangësi në vendet e zhvilluara dukuri shumë e rrallë dhe manifestohet shumë më e fortë, nga ana tjetër hypovitaminosis manifestuar nga pamja e jashtme të dobët. Ndoshta shumë prej nesh kanë ndjerë efektin e saj, kur në fund të dimrit - në fillim të pranverës ndjerë lodhje, lodhje. Është e vështirë për të zgjoheni në mëngjes, për shkak të lodhjes manifestohet në nervozizëm, agresioni ose, apati, indiferencë për çdo gjë.


Në përgjithësi, një person nuk mund të paguajnë shumë vëmendje për këto simptoma, atribuar atyre të tepërt, sipas mendimit të tij, ngarkesën e punës në punë, dështimet në jetë dhe të tjerët nuk janë aq të rëndësishme, por faktorë sigurisht të rëndësishme. Kjo do të thotë se në sfond mangësi vitaminë pereutomlyaemosty mund të çojë në çrregullime të rënda në trup dhe zhvillimin e shumë sëmundjeve. Për të kuptuar se çfarë është një mangësi vitaminë dhe mangësi vitaminë, do të ishte mirë që të dini se kriteret e klasifikimit vitamina. Kështu, vitamina janë të ndarë në dy kryesore, grup mjaft i madh. Kjo vitamina:


1. tretshëm në yndyrna.

Vitamina A ndikon në rritjen e njeriut, ndihmon trupin të rezistojnë infeksioneve të ndryshme, duke e bërë lëkurën më të bukur dhe ka një ndikim të madh në vizionin njerëzor. Mungesa e vitaminës A në trup dëmton vizion, sidomos në muzg, ky fenomen është quajtur edhe "verbëri natën", duart dhe këmbët lëkura mund të bëhet fillim i përafërt për të zhvishem off, reduktuar shkëlqimin dhe forcën e thonjve. Për fëmijët mungon vitamina A vonuar rrezikshme rritjes. Kjo vitaminë është gjetur në peshk dhe yndyrna të qumështit, djathë, vezë e verdhë veze. Në njerëz, vitamina A mund të formohet nga shumë ushqime bimore të tilla si karrota, spinaq, kopër, malit hirit dhe të tjera (pro-vitaminë A - carotene beta).


Vitamina D rregullon kalcium fosfor metabolizmin, rrit rezistencën e trupit, reziston për rakit. Mungesa e saj mund të çojë në kockave të ulët shtyrjes limonit mund të ndodhë vjellje, humbje e oreksit, nervozizëm dhe një numër të simptomeve. Vitamina D praktikisht nuk është gjetur në ushqime bimore, dhe shumica e tij gjendet në harengë Atlantik, vaj peshku, e pranishme në spinaq dhe kërpudha në sasi të vogla. Formimi i kësaj vitamine është shumë e favorshme për rrezet ultravjollcë, dhe prandaj perime rritur në diell, si ai në fakt rrezet e diellit, shumë të dobishme për trupin e njeriut.


Vitamina E nuk lejon oksidimit të vitaminës A dhe e ndihmon atë të ndërtuar në mëlçi, ka efekte të dobishme për tretje e proteinave, ka efekte pozitive në gjak, tru, muskuj, nerva. Mungesa e vitaminës E mund të çojë në dobësi të muskujve, gabim në gratë shtatzëna, çrregullime endokrine. Të përfshira kryesisht në ushqimet me origjinë bimore, sidomos një shumë prej tyre në vajrat soje, badiava, luledielli. Një shumë e saj në mashurka dhe drithërat, perimet.

Vitamina K është i përfshirë në koagulimit të gjakut, mungesa e saj në trup mund të zhvillojnë fenomene hemorragjike të natyrës, vështirësi në ndalimin e gjakderdhjes. Ajo ka një shpërndarje të gjerë në bimësi, por për fat të keq i shkatërruar nga trajtimit të ngrohjes. Rosehip, karrota, luleshtrydhe, domate duhet të konsumohen të papërpunuara.

Mungesa e këtyre substancave të shkaktojnë vitaminë mangësi dhe vitaminë mangësi, përveç karakteristika klasifikimit vitamina përfshijnë një grup të dytë:

2. ujit-shpjegueshëm vitamina.

Vitamina C ose acidi Askorbik, rrit aftësinë e trupit për të mbrojtur kundër infeksioneve, përmirëson elasticitetin e enëve të gjakut, efekte të dobishme në sistemin nervor qendror. Lejon të mirë të absorbuar hekur, normalizes gjakut, është shumë e dobishme për shumicën e njerëzve dhe i rritur ka nevojë për rreth 100 mg. Vitamina C është e pranishme në malit hirit, currants zi, green onions, frutave agrume dhe gjëra të tjera.


Vitamina PP rregullon funksionet e sistemit të tretjes, aktivitetit nervor, është i përfshirë në metabolizmin e proteinave. Vitamina PP gjendet në sasi të mjaftueshme në mish, qumësht, vezë.

Vitamina B, e cila ka në rajonin e njëzet, ata kanë një ndikim në funksionet e ndryshme të trupit të njeriut, që ndikojnë kryesisht në sistemin nervor. Për shembull, thiamine ose vitaminë B1 është e rëndësishme për trurin, etj Vitamina e pranishme në ushqimet e kafshëve dhe bishtajore.

Nga sa më sipër mund të konkludohet se, megjithatë, tashmë e qartë për shumicën prej nesh, vitaminë mangësi dhe vitaminë mangësi dhe efektet e tyre në trup, ne u konsideruan të karakterizohet nga fakti se mungesa e disa vitaminave mund të ndikojnë në mekanizmin e suksesshëm të funksionimit të quajtur "njeri".