Alergji Kafe


Pavarësisht dashurisë së përgjithshme të kafe aromatik pije është alergjen shumë i fortë. Për më tepër, reagimi nuk është për shkak të përmbajtjes kafeinë në fasule kafe, dhe një hit në acidit traktin gastrointestinal Chlorogenic.

Sa kafe shkakton alergji?Besohet se reaksione alergjike neskafe është vetëm për shkak të pranisë në të të shtesave të veçanta kimike dhe enhancers shije. Në këtë rast, alergjik për kafe i çastit, si e tillë, mungon për shkak se trupi sekreton qelizat bllok në stimuj substancave artificiale që janë të parëndësishme për kafe.

Alergjik vërtetë për kafe ndodh vetëm kur përdoret pije e bëra nga drithërat. Acid Chlorogenic përmbante vetëm në kafe natyrore shkakton reaksione alergjike. Kjo vlen përmendet që kjo substancë është e pranishme në përbërjen e blueberries, dhe në sasi të madhe. Prandaj, shumica e të gjithë, kjo kokrra të kuqe do të duhet të jenë të përjashtuar nga dietë.

Si nuk duron kafe?


Ndër shenjat e një reaksion alergjik është shkaku i dhimbjeve të barkut dhe çrregullime të zorrëve.
Simptomat e jashtme e alergjive kafe:


 • koshere;

 • skuqje si blisters ujore;

 • skuqje e lëkurës;

 • lëkurë;

 • ënjtje të lëkurës.


 • Simptomat më të rënda të alergjive vërtetë Kafe është Angioedema dhe astma.

  Kafe gjelbër mund të shkaktojë alergji?


  Në mesin e produkteve të reja në treg konsiderohet si pije fituar popullaritet sidomos kafe gjelbër. Kjo specie është konsideruar e sigurt për shkak të përmbajtjes së ulët të caffeine dhe taninet. Por alerhetykiv kafe jeshile më të rrezikshme, si acid Chlorogenic në kokrra e 8-10 herë më shumë se produktet konvencionale kafe.

  Si për të trajtuar alergjik ndaj kafe?


  Së pari, natyrisht, do të eliminojë pije e dietën e përditshme, si dhe të gjitha produktet që përmbajnë atë. Atëherë është e nevojshme për të kryer terapi të plotë e cila përfshin marrjen antihistamines dhe trajtimi ketë asnjë simptomë.
  Për të eliminuar çrregullimet e zorrëve dhe dhimbje emëruar mjete të posaçme enzimatike që përmirësojnë tretjen dhe parandalimin dysbiosis zorrëve. Nuk mund të jetë sorbents rekomanduara.
  Për të hequr qafe nga manifestimet e jashtme të alergjive, duke përdorur masat lokale kortikoidnyh hormoneve që përmbajnë. Ata shpejt të lehtësojë acarim, inflamacion dhe lëkurë.